Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#57597 Μάλλον πουλήθηκε το si, πήρα τη προκαταβολή των τελών κυκλοφορίας.

Για τη μεταβίβαση πρέπει να πάω στο υπουργείο απ'οτι διαβάζω, αλλά σε ποιο?

Ξέρει κανείς?

ΙΖΜ είναι η πινακίδα μου.
Άβαταρ μέλους
By nass
#57605 Σε ΚΕΠ πας με τον αγοραστή, υπογράφετε και ανταλλάσετε κάτι υπεύθυνες δηλώσεις και τέλος.

Κρίμα αλλά και καλύτερα που το πούλησες, εύχομαι να πάρεις στο μέλλον κάτι αντίστοιχο.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#57608
nass έγραψε:Σε ΚΕΠ πας με τον αγοραστή, υπογράφετε και ανταλλάσετε κάτι υπεύθυνες δηλώσεις και τέλος.

Κρίμα αλλά και καλύτερα που το πούλησες, εύχομαι να πάρεις στο μέλλον κάτι αντίστοιχο.


Ευχαριστώ Νάσο.

Έχω στεναχωρηθει, δε σου κρύβω, που το έδωσα, αλλά είναι αμαρτία να κάθεται και να το χρησιμοποιώ ελάχιστα.

Εδώ είμαστε, θα πάρω κάτι καλύτερο στο μέλλον σίγουρα.

Όσο για τη μεταβίβαση, διαβάζω ότι όχι στο κεπ αλλά στο υπουργείο.

Τι ισχύει ?
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#57612 Υπουργειο μεταφορων στη Μεσογειων Νικο.
Το καλοκαιρι τουλαχιστον μονο εκει εκαναν μεταβιβασεις. (Οχι κεπ)
Άβαταρ μέλους
By nass
#57650 http://www.yme.gr/index.php?tid=334

Η Υπηρεσία αυτή διεκπεραιώνεται από τα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών


http://www.kep.gov.gr/portal/page/portal/kep/FullStory?sid=1115

Ο Πολίτης προσέρχεται στο ΚΕΠ της επιλογής του για να αιτηθεί την μεταβίβαση και έκδοση άδειας κυκλοφορίας επιβατηγού, προσκομίζοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#57664 Υπάρχει δημοσίευση στην προηγούμενη σελίδα του τοπικού, με Link των δικαιολογητικών και έχω προσθέσει με άλλη τα επιπλέον περί ΔΟΥ και βεβαίωσης πληρωμής τελών κυκλοφορίας προηγουμένων ετών.
Τα ΚΕΠ δεν κάνουν μεταβιβάσεις -τουλάχιστον- αυτή την περίοδο.
Πήγαινε στο Υπ. Συγκ. στη Λ. Μεσογείων απέναντι απο το ΥΠΕΘΑ και θα τακτοποίησεις το θέμα.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#57689
dimitrisB έγραψε:Υπάρχει δημοσίευση στην προηγούμενη σελίδα του τοπικού, με Link των δικαιολογητικών και έχω προσθέσει με άλλη τα επιπλέον περί ΔΟΥ και βεβαίωσης πληρωμής τελών κυκλοφορίας προηγουμένων ετών.
Τα ΚΕΠ δεν κάνουν μεταβιβάσεις -τουλάχιστον- αυτή την περίοδο.
Πήγαινε στο Υπ. Συγκ. στη Λ. Μεσογείων απέναντι απο το ΥΠΕΘΑ και θα τακτοποίησεις το θέμα.


Ευχαριστώ Δημήτρη.

Πήγα σήμερα το πρωί στη ΔΟΥ Ψυχικού, ευτυχώς δεν είχε ΚΑΘΟΛΟΥ κόσμο.

Και ήμουν τυχερός γιατί ήταν στο ίδιο γκισέ με της κατάθεσης πινακίδων. :help:

Δευτέρα στη Μεσογείων λοιπόν να το αποχαιρετίσω. :oops:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#190610 Γνωρίζει κανείς , σε 1 μήνα ξοφλαω το δάνειο που πηρα το όχημα.Η ΒΙΑΜΑΡ στην λεωφ.Βουλιαγμένης απ όπου κ το πηρα έχει κλείσει. Τι χρειάζεται για άρση παρακρατησης;
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#190613 Αν πτωχευσε πρεπει να βρεις τον δικηγορο που χειριζεται την υποθεση(το αυτοκινητο ειναι ιδιοκτησια αυτων που χρωσταει η εταιρια), παθων αρκετα εκνευριστικη διαδικασια. Αν απλα εκλεισαν την εταιρια δε ξερω.

< >
Άβαταρ μέλους
By kacey
#190624
giannik1977 έγραψε:Γνωρίζει κανείς , σε 1 μήνα ξοφλαω το δάνειο που πηρα το όχημα.Η ΒΙΑΜΑΡ στην λεωφ.Βουλιαγμένης απ όπου κ το πηρα έχει κλείσει. Τι χρειάζεται για άρση παρακρατησης;


μαλλον εννοεις "εκλεισε το ταδε καταστημα", δεν νομιζω να εχει κλεισει "η βιαμαρ" οποτε ουδεν προβλημα. Σε ποιου το ονομα ειναι η παρακρατηση πανω στην αδεια?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#190649 Ναι , ισως δεν το εξηγησα καλα..
Εκλεισε το συγκεκριμενο καταστημα της Βιαμαρ. Η αδεια κυκλοφοριας ειναι στο ονομα μου..
Άβαταρ μέλους
By kacey
#190654 μισο.δεν γραφει καπου "παρακρατηση κυριοτητας απο ταδε"? αν οχι,τοτε δεν εχεις να κανεις τιποτα. αν δεν εχει παρακρατηθει η κυριοτητα του οχηματος απο τον ταδε, τοτε ειναι ηδη δικο σου.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#190657 Κωστα θα δω αυριο την αδεια κυκλοφοριας. Θυμαμαι ομως οτι εχει σκετη την σφραγιδα "παρακρατηση κυριοτητας" χωρις τπτ αλλο.. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#190675 Δεν αναφερεται αυτο ποτε στην αδεια. Μονο στο συστημα του υπουργειου μεταφορων φαινεται.
Μην αγχωνεσαι. Τυπικα δεν εχει κλεισει ακομα η ΒΙΑΜΑΡ ουτως ή αλλως, αλλα ακομα και να ειχε κλεισει θα εβγαζες ακρη σε μια οποιαδηποτε αντιπρπσωπεια της μαρκας.

sent >, γι' αυτό ίσως δεν έχω βάλει τόνους