Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#696705
Scotch έγραψε:Και έφτασε η ημέρα της μεταβίβασης. Με ποιον κωδικό sms θα μεταβώ από ΒΑ Αττική στο υπουργείο συγκοινωνιών στον Άλιμο;
Κωδικό 3, μετάβαση σε δημόσια υπηρεσία.
Έχε και το ραντεβού μαζί και είσαι τζετ

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#696706 Μα για αντιπερισπασμό έγινε το όλο σκηνικό στη Νέα Σμύρνη, για να περάσω ανενόχλητος από Καρέα :innocent:

Νίκο, διαβάζω πως "...σε αντίθεση με τις προηγούμενες ΚΥΑ που εφαρμόστηκαν στο περσινό lockdown του Μαρτίου, τώρα απαγορεύεται η μετακίνηση πολίτων σε υποκαταστήματα τραπεζών, σούπερ μάρκετ και δημόσιες υπηρεσίες που βρίσκονται σε άλλους δήμους εκτός του τόπου κατοικίας τους." :s_dunno

Για να μην ρωτήσω πώς επιστρέφω χωρίς αυτοκίνητο :ninja:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#696707
Scotch έγραψε:Νίκο, διαβάζω πως "...σε αντίθεση με τις προηγούμενες ΚΥΑ που εφαρμόστηκαν στο περσινό lockdown του Μαρτίου, τώρα απαγορεύεται η μετακίνηση πολίτων σε υποκαταστήματα τραπεζών, σούπερ μάρκετ και δημόσιες υπηρεσίες που βρίσκονται σε άλλους δήμους εκτός του τόπου κατοικίας τους." :s_dunno

Για να μην ρωτήσω πώς επιστρέφω χωρίς αυτοκίνητο :ninja:


Ουπς, ιδέα δεν είχα...

Θα ρωτουσα αστυνομία

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#696711 Θα καθαρίσει το ΕΡΓΑΝΗ, δε βλέπω άλλη λύση. Εναλλακτικά θα ψάξω κάποιον εντός του δήμου μου να το πουλήσω :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#702224 Γνωρίζουμε πόσο πρέπει να περιμένει κανείς για να του απαντήσουν από τη ΔΟΥ στο αίτημα ανάκτησης πινακίδων (που κατατέθηκαν προ 5ετίας);
Φαντάζομαι εξαρτάται από την κάθε ΔΟΥ, αλλά έχω ζεστό αγοραστή και μάλλον θα τον χάσω...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#702238 Τους ζήτησα να περάσω να πάρω πίσω (με εξουσιοδότηση) τις πινακίδες που είχε καταθέσει προ πενταετίας ο πεθερός μου.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#702250 Οπότε μάλλον το αναθέτω σε διεκπεραιωτή και ελπίζω να το τακτοποιήσει άμεσα.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#702256 Δεν ειναι σίγουρο οτι τις καταστρέφουν, ανάλογα με την ΔΟΥ, την ορεξη που εχουν και τον χώρο που εχουν.

Απο το τηλέφωνο δεν σου ειπαν κάτι;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#702257 Στο τηλέφωνο μου είπαν να στείλω mail και να περιμένω απάντηση για ραντεβού (και πως είναι ο μόνος τρόπος).
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#702286
Scotch έγραψε:Τους ζήτησα να περάσω να πάρω πίσω (με εξουσιοδότηση) τις πινακίδες που είχε καταθέσει προ πενταετίας ο πεθερός μου.

Ε μπορείς :lol:
Περιμένεις για ραντεβού;

edmond έγραψε:Νομίζω στην 2-3ετία καταστρέφονται.

Δεν είναι στάνταρ, έχει να κάνει με τί οδηγία θα πάρουν από υπουργείο.
Αυτό που είναι σίγουρο και το ανέγραφε στο έντυπο της κατάθεσης, είναι ότι η ΔΟΥ υποχρεούται να τις διατηρήσει για 18 μήνες.