Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#419275 Ε πες το ντε :lol: Μόλις έγραφα ότι σίγουρα έχει αλλαγμένο ή επισκευασμένο κάθισμα οδηγού.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#419281
Dimsabas έγραψε:Καλά, δεν είναι τεσσάρων ετών. Είναι ή 9 ή 10 αλλά θα πρέπει να ρωτήσω για το ακριβές.


Τα ταξί κατά μ.ο. κάνουν περίπου 150k-180k km ετησίως. Αν είναι 10 ετών θα έπρεπε είτε να ήταν παροπλισμένο, είτε να έκανε ~60k km ετησίως.

Ρώτα να μάθουμε από περιέργεια.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#419285 Αυτός κάνει από 150 ως 300 τις πολύ ζόρικες μέρες. Μιλάμε για ταξί Αθήνας, όχι αγοραίο. Και βέβαια, μην ξεχνάμε ότι το μεγαλύτερο διάστημα της ημέρας είναι σταματημένος και περιμένει. Πάνε οι εποχές που κινούνταν ασταμάτητα.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#435679 δεν είχα ιδέα για την ύπαρξη αυτού του αυτοκινήτου

θα δώσω τιψ εάν δεν προχωρήσει το πράγμα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JBT
#435690 πάμε πάμε
Άβαταρ μέλους
By JBT
#435794 Το Ψιτροέν είναι σωστό, το μονδέλο όχι
Άβαταρ μέλους
By mirage
#435795 Σωστά ο θόλος είναι απο BX. Με αυτη την ζάντα ειναι BX 4TC. Σουπερ σπανια με 86 κατασκευασμενα κομμάτια.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#435799 Εγώ εδώ να παρατηρήσω πόσο είχε (έχει; ) χάσει τον δρόμο της η Citroen. Κάποτε είχε εντελώς χαρακτηριστικό σχέδιο και δυνατότητες (υδροπνευματική).
Τώρα προσπαθεί να πουλήσει design, όχι πάντα με επιτυχία (και έχω την εντύπωση πως δεν αρκεί από μόνο του για να πουλήσεις).
Βρίσκω λάθος που καταργήθηκε η υδροπνευματική, θα έπρεπε να υπάρχει σε κορυφαία μοντέλα και πολυμορφικά ίσως. Και σίγουρα στις περισσότερες DS.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#435817
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ εδώ να παρατηρήσω πόσο είχε (έχει; ) χάσει τον δρόμο της η Citroen. Κάποτε είχε εντελώς χαρακτηριστικό σχέδιο και δυνατότητες (υδροπνευματική).
Τώρα προσπαθεί να πουλήσει design, όχι πάντα με επιτυχία (και έχω την εντύπωση πως δεν αρκεί από μόνο του για να πουλήσεις).
Βρίσκω λάθος που καταργήθηκε η υδροπνευματική, θα έπρεπε να υπάρχει σε κορυφαία μοντέλα και πολυμορφικά ίσως. Και σίγουρα στις περισσότερες DS.


+ άπειρο.

Ελπίζω βέβαια οι αποφάσεις της εταιρείας να είναι σωστές, παρά το ότι δεν μ' αρέσουν...
Άβαταρ μέλους
By JBT
#435854 Εικόνα

για το γρουπ Β

άξιος ο Μιράτζ :superman:
Άβαταρ μέλους
By elvet
#436147
JBT έγραψε:Εικόνα

για το γρουπ Β

άξιος ο Μιράτζ :superman:

Ηταν πολύ εντυπωσιακός ο τρόπος που σκορπούσαν στις ΕΔ των ράλλυ αυτά! κατέβηκαν και στο ακρόπολις!