Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#475618 Μια από τις πιο αγαπημένες μου φωτογραφίες της 356.
Την έβαλες και τώρα στο καταχειμωνο.... ζημιά!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#475673 Τα φώτα της μου θύμισαν την παρακάτω (καμία σχέση το υπόλοιπο αμάξι βέβαια...):
Εικόνα
Ο απόλυτος κυρίαρχος στο Le Mans τα τελευταία χρόνια και άσκηση/απόδειξη της τεχνολογίας της Porsche.
Παρακάτω, 360 βιντεάκι για να καταλάβετε για τι θηρίο μιλάμε. Τα αυτοκίνητα της LMP1 κατηγορίας είναι ό,τι πιο εντυπωσιακό, ακόμη και σε σχέση με Formula 1.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#475689 Αν και δεν με λες κοννοσσέρ του ρετρό, η μερκέντα του τζι έχει τόσο καθαρές γραμμές που πραγματικά είναι ερωτεύσιμη.

Μπορώ να φανταστώ να τη σχεδιάζεις στο χέρι... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#475730
cosneo έγραψε:Μια από τις πιο αγαπημένες μου φωτογραφίες της 356.
Την έβαλες και τώρα στο καταχειμωνο.... ζημιά!


την έχω κυριολεκτικά πάνω από το.... κεφάλι μου σε πόστερ αυτή την εικόνα :inlove:
Μην βάλω το τσιτάτο του Καμύ τώρα για χειμώνες και καλοκαίρια και το κλισεδιάσω παραπάνω :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#475769
Anonymous Founder έγραψε:Τα αυτοκίνητα της LMP1 κατηγορίας είναι ό,τι πιο εντυπωσιακό, ακόμη και σε σχέση με Formula 1.


Ε ας μην τα παραλέμε... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#475794 http://www.roadandtrack.com/motorsports ... s-compare/
Η F1 είναι πιο γρήγορη στις ίδιες πίστες μεν, αλλά τα LMP1 είναι πιο δυνατά, επιταχύνουν πιο γρήγορα και έχουν και μεγαλύτερη τελική.
Κοινώς, σαν τεχνολογία, όχι δεν υστερούν καθόλου. Ειδικά αν τα δεις να επιταχύνουν, το καταλαβαίνεις εύκολα.
Κρίμα που αποχωρεί φέτος η Porsche και πηγαίνει στην Formula-E (η Audi είναι ήδη εκεί).