Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#533359 Volvo Tundra concept
Εικόνα

Και μιας και δεν άρεσε στην Volvo, ο Bertone με μερικές αλλαγές, το πούλησε στην Citroen! :lol:
Εικόνα

Καημό το είχα κάποτε να βρω μια γρήγορη έκδοση:
Εικόνα
Εικόνα
Αυτή εδώ δεν είναι νορμάλ, αλλά είναι υπέροχη! :inlove:
http://www.mostreliablecarbrands.com/ci ... -be-yours/
Άβαταρ μέλους
By markvag
#533405 Μικρός (ήμουν 12-13 χρονών) είχα κάνει μία βόλτα (πολύ χαλαρή στην πόλη) στο πίσω κάθισμα μίας ΒΧ 1,9 gti. Δεν έχω μπει σε πιο άνετο αμάξι (εκτός ίσως από μία C5 με υδροπνευματική φυσικά)! :inlove: Η ανάρτηση απλά είναι αλλού. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#533640
markvag έγραψε:Μικρός (ήμουν 12-13 χρονών) είχα κάνει μία βόλτα (πολύ χαλαρή στην πόλη) στο πίσω κάθισμα μίας ΒΧ 1,9 gti. Δεν έχω μπει σε πιο άνετο αμάξι (εκτός ίσως από μία C5 με υδροπνευματική φυσικά)! :inlove: Η ανάρτηση απλά είναι αλλού. :inlove:


Φαίνεται ότι δεν ζαλίζεσαι εύκολα... Κούνια-μπέλα έκαναν εκείνα τα βαρκάκια!!! :omg:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#533661
REALZEUS έγραψε:
markvag έγραψε:Μικρός (ήμουν 12-13 χρονών) είχα κάνει μία βόλτα (πολύ χαλαρή στην πόλη) στο πίσω κάθισμα μίας ΒΧ 1,9 gti. Δεν έχω μπει σε πιο άνετο αμάξι (εκτός ίσως από μία C5 με υδροπνευματική φυσικά)! :inlove: Η ανάρτηση απλά είναι αλλού. :inlove:


Φαίνεται ότι δεν ζαλίζεσαι εύκολα... Κούνια-μπέλα έκαναν εκείνα τα βαρκάκια!!! :omg:


Μια χαρά ήταν η gti :inlove:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#533684
markvag έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
markvag έγραψε:Μικρός (ήμουν 12-13 χρονών) είχα κάνει μία βόλτα (πολύ χαλαρή στην πόλη) στο πίσω κάθισμα μίας ΒΧ 1,9 gti. Δεν έχω μπει σε πιο άνετο αμάξι (εκτός ίσως από μία C5 με υδροπνευματική φυσικά)! :inlove: Η ανάρτηση απλά είναι αλλού. :inlove:


Φαίνεται ότι δεν ζαλίζεσαι εύκολα... Κούνια-μπέλα έκαναν εκείνα τα βαρκάκια!!! :omg:


Μια χαρά ήταν η gti :inlove:


Για την Gti δεν γνωρίζω, αλλά η Xantia 1 ήταν για γέλια. Γκάζωνες με 1η και σηκώνονταν σαν ταχύπλοο πριν βγει στο plane... :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#533685
REALZEUS έγραψε:
markvag έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
markvag έγραψε:Μικρός (ήμουν 12-13 χρονών) είχα κάνει μία βόλτα (πολύ χαλαρή στην πόλη) στο πίσω κάθισμα μίας ΒΧ 1,9 gti. Δεν έχω μπει σε πιο άνετο αμάξι (εκτός ίσως από μία C5 με υδροπνευματική φυσικά)! :inlove: Η ανάρτηση απλά είναι αλλού. :inlove:


Φαίνεται ότι δεν ζαλίζεσαι εύκολα... Κούνια-μπέλα έκαναν εκείνα τα βαρκάκια!!! :omg:


Μια χαρά ήταν η gti :inlove:


Για την Gti δεν γνωρίζω, αλλά η Xantia 1 ήταν για γέλια. Γκάζωνες με 1η και σηκώνονταν σαν ταχύπλοο πριν βγει στο plane... :svivhaha:

Οι Γαλλοι παραδοσιακα εχουν μαλακες αναρτησεις για την ανεση στο ταξιδι αλλα εχουν και καλα κρατήματα.. Το Juke που εχει συγγενείς στην Ρενω, εχει μαλακες, από το πρωτο σερβις τους ρωτησα τι κανουμε για να γινει πιο σκληρο (στον Χαλκια στη Καλλιθεα), γελασαν και μου λενε κανε χλμ και βλέπουμε. Τελικα είμαι στα 70 χιλιαδες κοντα και εχω καταλαβει ότι για τη χρηση που του κανω και μπορει να προσφερει το οχημα (120 αλογατα) δεν φευγει στα ξαφνικα από τον δρομο ειτε με τα εργοστασιακα λάστιχα ειτε με τα επομενα… Εάν βεβαια παω να αλλξω λογω φθορας ισως ζητησω πιο σκληρα αλλα παλι ισως και να μην μου αρεσει η αλλαγη, θα δουμε αφου ρωτησω παλι εκει στο συνεργειο που θα εχουν πλροφορια από τυς χρηστες εκει… όπως και από τα επομενα μοντελλα που εχουν βγαλει.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#533928
21 quadra έγραψε:Και που να κάνεις - μικρό - ταξίδι με citroen 2cv, αυτά τα αμάξια ενδείκνυνται μόνο για έμπειρους ναυτικούς που αντέχουν στο μπότζι :lol: :lol: :lol:


Κι ένα κουτί δραμαμίνες! :lol: