Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#521789
mirage έγραψε:Άνθρωπε μου κατάλαβες τον λόγο για τον οποίο φτιάχτηκε αυτό το concept; Που οδήγησαν τα διάφορα σχεδιαστικα στοιχεία του; Τι βλακείες μου γράφεις για, λιουκ (sic), πολέμους και Γερμανους σε άσχετο θέμα. Ελεος με τις πολιτικολογιες σας και τα διαφορα κολλήματα σας σε ενα σωρο θεματα.


Θα πρεπει να σε πληρωνουν καλα εκει στη δουλεια σου ωστε να τους εχεις για θεους... Μπηκε μια φωτογραφια απο ενα οχημα φρικτο κατα την αποψη μου... , εχω το δικαιωμα να το πω η οχι,? γιατι ειναι δημιουργημα των γερμανων.... και εδω μεσα εχουν ασυλια...
εσυ εχει αλλη αποψη, καλα κανεις, αλλα γιατι εγω να δικαιολογησω την αισθητικη μου?? οποιος το βλεπει "το ασπρο" κονσεπτ το θαυμαζει η οχι...προσωπικο θεμα του καθενα. Αλλωστε και οι Γερμανοι το παρατησαν.... το συγκεκριμενο, γιατι καποιοι αλλοι εβγαζαν καλυτερο... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#521790 Τρια πουλάκια κάθονταν. Κλασσικά εικονογραφημένα.
Btw οι Γερμανοί δε με πληρώνουν αλλα δε βαριέσαι έχει χαθεί η λογική εδώ και καιρό...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#521793
mirage έγραψε:Τρια πουλάκια κάθονταν. Κλασσικά εικονογραφημένα.
Btw οι Γερμανοί δε με πληρώνουν αλλα δε βαριέσαι έχει χαθεί η λογική εδώ και καιρό...


Αυτο το ξερεις εσυ και κανεις αλλος, αλλωστε συμβολικα το ειπα, προσωπικα βλεπω τους Βορειοευρωπαιους σαν μπλοκ οικονομικο, οπως και εγω ανηκω στη Νοτια Ευρωπη... Η λογικη εχει χαθει οπως και η αισθητικη... :ninja: :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#522044

άλλη γλώσσα μιλάμε
μάζεψέ τα να πάμε
πιο καλά στο Χαρτούμ


:roll:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#522336 Το πρωί είδα μια παλιά πανέμορφη ανοιχτή SL με γερμανικές πινακίδες (R107 σύμφωνα με την Wikipedia που είδα) και ο οδηγός του φορούσε γάντια πιάνονται το ημιξυλινο τιμόνι.
Πολύ εντυπωσιακή η εικόνα του. Και πέρσι σε Ιταλό οδηγό παλιάς Alfa Spider το είχα παρατηρήσει. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By DAP
#522345 Εεεεεεεε το παλιο καλο καιρο το γαντι ηταν δειγμα καθωσπρεπειας και καλου γουστου.Μη σου πω και πλουτου......
Αυτους που ειδες τωρα απλως μιμουνται .....
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#522422 Το ξύλινο τιμόνι έχει το κακό ότι γλιστράει αν ιδρώσουν τα χέρια οπότε αυτό το γάντι ίσως να χρησιμοποιούνταν και γι αυτό το λόγο. Κι εγώ όταν πιάνουν οι ζέστες έχω αυτό το θέμα. Είχα σκεφτεί να πάρω τέτοια γαντάκια (όχι ''ολόσωμα'') κυρίως για πρακτικούς λόγους και κατα δεύτερον για αισθητικούς γιατί όντως δένει πολύ ωραία με ένα ξύλινο τιμόνι. Αλλά είμαι σίγουρος ότι θα με κοροιδεύουν... :s_mad
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#522431
panos2171 έγραψε: Αλλά είμαι σίγουρος ότι θα με κοροιδεύουν... :s_mad


Σε πειράζει αν σε κοροιδεύουν οι άσχετοι; who cares ?
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#522451
panos2171 έγραψε:Το ξύλινο τιμόνι έχει το κακό ότι γλιστράει αν ιδρώσουν τα χέρια οπότε αυτό το γάντι ίσως να χρησιμοποιούνταν και γι αυτό το λόγο.


Για αυτόν τον λόγο χρησιμοποιούνταν κυρίως. Δερμάτινα γάντια σε δερμάτινο/πλαστικό τιμόνι όμως έχουν ως αποτέλεσμα το να "κολλάνε" και να δυσκολεύουν την αλλαγή λαβής.