Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#701361
Anonymous Founder έγραψε:Οι Ferrari του τότε θα κοκκινίζουν από ντροπή στην θέα του συγκεκριμένου. Και σαν τεχνολογία και σαν pedigree.


Δεν ήταν και τίποτα φοβερό και τρομερό για τότε, 200 άλογα είχε.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#701368 Θα έλεγα πως είναι κάπως απλουστευτικό να λέμε κάτι τέτοιο για ένα τέτοιο αυτοκίνητο, ακόμη κι αν είχε μόνον 200 άλογα. Στην Wikipedia λένε για παραπάνω πάντως.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lancia_Rally_037
Όπως και να 'χει, τα εξωτικά υλικά, η μοναδικότητα, το αγωνιστικό pedigree είναι σαφώς πιο σημαντικά για μένα, από τα πόσα άλογα έβγαζε το παραγωγής.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#701378 Δεν νομίζω βέβαια οι φεράρι να κοκκίνιζαν από ντροπή, το ότι οι λάντσια ήταν πολύ ψηλά τότενες δεν αναιρεί την ανωτερότητα των εκ μαρανέλο ορμώμενων.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#701404 ΟΚ, υπερβολική η έκφραση, αλλά μεταξύ Lancia 037 και Ferrari 308 θα διαλέξω την πρώτη. Δεν συζητώ καν για την mondial που πάντα μου φαινόταν άσχημη.
Αυτές ήταν οι αντίστοιχες Ferrari τότε.
Σε αξία, σήμερα, επίσης είναι πολύ ακριβότερη η 037 λόγω σπανιότητας.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#701586 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#701593 Αμα άκουγες τη μουσική από το volumex μοτέρ του να κατεβαίνει τη Τσούκα με Άλεν και Τοιβόνεν, την ερωτευόσουν.

Στα μάτια μου είναι από τα ομορφότερα αγωνιστικά, ειδικά η ασφάλτινη με τις μαύρες ζάντες

JimClark έγραψε:Νταξ, πραγματικός εμετώς το το με ω το 037

Μη μου πείτε τώρα racing pedigree, χέριτιτζ και τρίχες κατσαρές, αυτό το πράμα δε βλέπεται.

Σα στραβοχυμένος λουκουμάς κομμένος τετράγωνα, στα τέσσερα και κολλημένα σε τυχαίες πλευρές...