Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#442235
Obelix έγραψε:Υπάρχει ένα μάλλον γνήσιο στην Θεσσαλονίκη.
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/7093713/
Έχει μιλήσει φίλος που έχει αγωνιστικό gtx και του είπε ότι είναι γνήσιο gtr.

< Note >


σκαλισμενο ιντερκουλερ βλεπω. Ανταλλακτικα θα υπαρχει τιποτα από δαυτο ρε συ? Μεγαλο ρισκο το βλεπω.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#442239 Δύσκολο πρότζεκτ πραγματικά. Αυτό δεν μας εμποδίζει να χαζεύουμε στο ίντερνετ.
Θα μάθω αρκετά για το θέμα με αυτό που έμπλεξα.
Το εσωτερικό το συμμάζεψα εγώ τις προηγούμενες μέρες. ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#442243 Εάν είναι γνήσιο πάντως, η τιμή φαίνεται πολύ καλή. Όλα τα ραλυ ρεπλικα της εποχής εκείνης εχουν πάρει τα πάνω τους(και αν δεν έχουν ακόμη θα πάρουν σίγουρα τα επόμενα χρόνια) καθώς τα τότε παιδιά έχουν λεφτά πλέον.

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#442247
cosneo έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω ποια Mercedes είναι.... αλλά είναι ωραία.

Και έχει τις πιο απαισιες ζάντες τους πασπαρτου. Τις έχω δει από την Α diesel μέχρι το GLE ... ψουπε!


H AMG GTC Roadster είναι. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#442270
Obelix έγραψε:Δύσκολο πρότζεκτ πραγματικά. Αυτό δεν μας εμποδίζει να χαζεύουμε στο ίντερνετ.
Θα μάθω αρκετά για το θέμα με αυτό που έμπλεξα.


καλα δεν το συζητάμε,συζητηση κανουμε.Επειδη αυτος που το πουλαει βλεπω πουλαει μεταχειρω από Ιαπωνια,θα κοιταζα πολύ καλα για το ποσο γνησιο είναι,μην είναι καμια μετατροπή από απλο gtx.Πανευκολο για αυτους να κανουν το gtx-> gtr.
Όχι ότι θα εχει καποιο απαραίτητα θεμα,απλα αλλαζει και η ''αξια΄΄ του όπως λειι και ο Μπελγκ.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#442283
Obelix έγραψε:Τι εννοείς;

< Note >


Πως τα λίγα που βγήκαν θα έχουν λιγοστέψει με τα χρόνια (ατυχήματα, πλημμελής συντήρηση από τον 2ο, 3ο ιδιοκτήτη, κτλ)... :) Φαντάζομαι θα έχουν κανιβαλιστεί και πολλά... :hmmm:

Η αλήθεια είναι πως κάτι τέτοια σπάνια γιαπωνέζικα κι εμένα μου προκαλούν μία έλξη... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#442289 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#442958 ενας Ιαπωνας αγορασε καποτε μια Ροζ Ροις :lol: Φαντομ με τον φανταστικο 12κυλινδρο πενβε που μολις εφτασε τα 190 κ χλμ παρεδωσε πνευμα.Το καινουριο μοτερ θα αργουσε,οποτε μην μπορώντας να περιμενει,εβαλε ένα σωστο μοτερ πανω.
Εβαλε μοτερ από Σουπρα,αλλα επειδή ηθελε να ξεκιναει σαν Ροζ Ροις με μπολικη ροπη από χαμηλα,του εβαλε και ένα κομπρεσορα της HKS.Eννοειτε ότι εβαλε και ένα μεγαλο τούρμπο ώστε να φτανει τα 900 αλογα.
καμαρωστε τον Αρχοντα.

Εικόνα

ιντερκουλερ να φιανεται μεσα από τη μασκα

Εικόνα

μηχανοστασιο

Εικόνα

πεταξε την αεραναρτηση και εβαλε ολινς :metalo:

Εικόνα

εσωτερικο Ροζ Ροις με μπαρομετρο και πολυοργανο της Defi

Εικόνα

και εδώ ο Ιαπωνας ιδιοκτητης. :metalo: :metalo: :metalo:

Εικόνα


http://www.speedhunters.com/2017/08/pha ... hello-2jz/
Άβαταρ μέλους
By JBT
#442966 αν έβαζε τις μπαταρίες από Τέσλα θα είχε κάνει σωστή δουλειά.

τώρα απλά έκανε την καγκουριά του για τα 16χρονα (εσύ ντιμ μ εξαιρείσαι το ξέρεις αυτό :s_roses )
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#442973 Ως κάτοχος 323 GTX επί 50Κ χιλιόμετρα, το οποίο πουλήθηκε προ 13 ετών (πώς περνάνε έτσι τα ρημάδια τα χρόνια, γερνάμε...), έχω να πω ότι είχε αλεξίσφαιρο μοτέρ και προβληματική μετάδοση. Όχι μόνο σε βλάβες (ο Βαρούχας που τα ξέρει απ'έξω κι ανακατωτά, έλεγε ότι στο Ακρόπολις άλλαζαν σασμάν κάθε μέρα, προληπτικά) αλλά και σε αίσθηση. Καμία σχέση με τα κιβώτια των Miata, πολύ χάλια.
Εν τω μεταξύ, πρόκειται για γερασμένη καρότσα και μέτριο εσωτερικό.
Η δε τετρακίνησή του δεν έχει υπερστροφικό προσανατολισμό. Μόνο σε πολύ γλιστερό θα γυρίσει λίγο με 1η, άντε και καμιά 2α χαμηλά. Γενικώς ήταν μάλλον αποτελεσματικό (για τότε τουλάχιστον) παρά ευχάριστο.
Αυτό που έκανε πολύ καλά ήταν να σε πιάνει στον ύπνο στις κόντρες. Ο ορισμός του Q-car. Βέβαια, το δικό μου ήταν πολύ πιο αρνί από αυτό εδώ.
Εν κατακλείδι, αν είχα 4-4,5 χιλιάρικα για αυτοκίνητο παιχνίδι/βουνού/πίστας/χαβαλέ, θα προτιμούσα 1000 φορές ένα Miata Μκ1 (light turbo σε αυτά τα χρήματα, όνειρο...) παρά οποιοδήποτε 323.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#442987
JBT έγραψε:
τώρα απλά έκανε την καγκουριά του για τα 16χρονα (εσύ ντιμ μ εξαιρείσαι το ξέρεις αυτό :s_roses )


εννοείτε ότι το γαμησε και ψοφησε ρε Τζομπαρε.Για την ανιωθιλα του Γιαπωνεζου το εβαλα. :lol: