Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#684569 Μόλις έκανα ακινησία του οχήματος στο mycar της ΑΑΔΕ. https://www.aade.gr/mycar
Πολύ εύκολη διαδικασία, τα στοιχεία ήταν προσυμπληρωμένα απλά έβαλα διεύθυνση που είναι το όχημα και υποβολή.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#684570
224v έγραψε:Το ρώτησα στο εφοριακό που μίλησα
Επίσης έκανα και πρόσθετη ασφάλιση 2 μηνών.
Η πληρωμή που είχα κάνει ήταν μέχρι τις 31/12/20. Εάν έληγε πριν από τις 31 ίσως να μην γινόταν. Θα δούμε βέβαια εάν με χρεώσουν στο τέλος Φεβρουαρίου.. τους έχω ικανούς!!!!

< Note >
Γιατι δεν βλεπεις στο mycar αν μπορεις αν το κανεις; αυτο ρωταω τοση ωρα!

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#684575 Εφτασα στη σελίδα με επιλογή για να μου βγάλει τέλη, η για ακινησια, εάν πατούσα το ακινησία θα προχωρούσε, πάτησα τα τέλη και τα έβγαλε κανονικά για πληρωμή μέχρι τέλος Φεβρουαρίου!!! Εκεί πάτησα αποσύνδεση.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#684603 Ερώτηση.
Για το υβριδικό μου βγάζει το μαγικό "δεν πληρώνεις φράγκο" :inlove: :inlove: :inlove:
Γιατί έχω την εντύπωση ότι στην πραγματικότητα είναι κάτι ψιλά;(3-5€ ξερωγώ). Κάνω λάθος;

Εδιτ
Στο σύστημα φαίνεται ακόμα το ρενό και τα ΤΚ που το συνοδεύουν. Υποθέτω δεν έχει γίνει ενημέρωση ακόμα έτσι;
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#684640 82g/km έχουν τα υβριδικά yaris σαν το δικό σου, οπότε δεν πληρώνουν τίποτα.
Το ρενό τι το έκανες και πότε;
Άβαταρ μέλους
By edmond
#684650 Tο ρενό μεταβιβάστηκε στον μαντρά λίγες μέρες πρίν το τέλος του έτους.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#684672 Στο δικό μου φαίνεται ναι.
Αν έκανε την μεταβίβαση δεν το ξέρω.
Εν τω μεταξύ στην αγγελία που το έχει βγάλει, έχει ακόμα τις πινακίδες πάνω.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#684675 Οι αλλαγες της μεταβιβασης εμφανιζονται στο taxis την επόμενη εργασιμη, οποτε μαλλον δεν εχει γίνει μεταβιβαση.
Το οτι εχει πινακιδες επανω ειναι ασχετο.

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#684725 Όταν μπήκα για τα τέλη, μου έδειξε και για αυτοκίνητα των μελών της οικογένειας που είναι πολλά χρόνια στο όνομα τους και που ποτέ δεν ήταν στο δικό μου!!!! Γιατί άραγε??..

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bebes
#693543 Πέρυσι δεν είχαν πεί οτι η ψήφιση του "μήνα μήνα" θα ίσχυε και την επόμενη χρονιά για να μην εχουν να το ψηφίζουν κάθε χρόνο;
Λάθος θυμάμαι;
Ανοικτό αφήνει ο υπουργός Οικονομικών Χρήστος Σταϊκούρας το ενδεχόμενο ώστε να κατατεθεί νωρίτερα στη Βουλή η διάταξη που επιτρέπει στους οδηγούς αυτοκινήτων να πληρώνουν αναλογικά τέλη μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτά βρίσκονται σε κυκλοφορία και όχι για το σύνολο της χρονιάς,

https://www.naftemporiki.gr/finance/sto ... ai-to-2021
Άβαταρ μέλους
By 224v
#693554 Θα το έκαναν,!!!!! Ενδεχομένως, αλλά δεν!!!! Εγώ καταθέτω τέλος της εβδομάδος τις δικές μου.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#694384 Κατέθεσα σημέρα το απόγευμα για να δούμε για του χρόνου πόσο θα χρεώσουν!!! για το τρίμηνο.

< Note >