Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#54908 Τελικά εγώ τα πλήρωσα για να έχω το αυτοκίνητο και να μην κρέμομαι από τα @@@ του κάθε μ@λ@κ@ πολιτικού...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#54937 Το αντίστοιχο του livepay.gr (το μεν της Eurobank, το δε της Πειραιώς).

Tapatalk & XT1068
Άβαταρ μέλους
By nEK
#54954 Ειναι ωραιο να πληρωνεις μεσω ebanking και καπακι να σου ερχετε μηνυμα οτι εγινε καταθεση ποσου στομλογαριασμο ( απο αλλη αιτια φυσικα) :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#54972
mmarkom έγραψε:Καλημέρα και χρόνια πολλά, πινακίδες μπορούν να κατατεθούν μόνο στη δου που ανήκε το ιΧ ή και σε άλλη;θα πρέπει το ιχ να έχει περάσει κτεο;



Yπ'όψιν πως αν δεν περάσεις ΚΤΕΟ στην αναγραφόμενη ημερομηνία, έχεις πρόστιμο. Το οποίο είναι αυξανόμενο.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#54975 Σωστό.
Εφόσον παραδώσεις πινακίδες αλλά δεν έχεις περάσει ΚΤΕΟ και είσαι ήδη εκπρόθεσμος, είσαι διαρκώς "εκτεθειμένος" στο σύστημα και δεν λογίζεται η περίοδος παράδοσης ως "νεκρή", αλλά προσμετράται ως "καθυστέρηση" (εκπρόθεσμο) για το πρόστιμο.
Επίσης ΚΤΕΟ ξαναπερνάς, εφόσον έχεις καταθέσει πινακίδες και στο διάστημα αυτό παρήλθε ο χρονος για τον επόμενο έλεγχο , εντός 5ημερου (ή 7ημέρου :hmmm: ) απο την παραλαβή τους, χωρίς πρόστιμο.
Οπότε κανονίστε, γιατί ... το κοντέρ του προστίμου γράφει ανάλογα :lol:
Άβαταρ μέλους
By pik.
#54984 τα πληρωσα και εγω τελικα.

Το επομενο αυτοκινητο μου μαλλον θα εχει ιταλικες πινακιδες,απλα θα προσεξω να μην εχει πολλα hp πανω απο 250,γιατι για καθε hp πληρωνεις 30Ε ή κατι τετειο... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#54985
Scotch έγραψε:Το αντίστοιχο του livepay.gr (το μεν της Eurobank, το δε της Πειραιώς).

Tapatalk & XT1068


Το είδα λίγο στα γρήγορα.

Αν δεν έχεις λογαριασμό στη Πειραιώς, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις?
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#54987 Αν θυμάμαι καλά, ναι. Ίσως έχει κάποια (μικρή) προμήθεια. Σε κάθε περίπτωση φαντάζομαι ενημερώνει για το κόστος πριν ολοκληρωθεί η συναλλαγή.

Tapatalk & XT1068
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#55030
dimitrisB έγραψε:Επίσης ΚΤΕΟ ξαναπερνάς, εφόσον έχεις καταθέσει πινακίδες και στο διάστημα αυτό παρήλθε ο χρονος για τον επόμενο έλεγχο , εντός 5ημερου (ή 7ημέρου :hmmm: ) απο την παραλαβή τους, χωρίς πρόστιμο.


είναι 15 μέρες. Το βίωσα με τον τιράντα. Αρκούν για να κάνεις τις αλλαγές / σέρβις στο αμάξι για να μπορεί να περάσει κτέο (π.χ. του λόγου μου ήθελα λάστιχα)
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#55037
Scotch έγραψε:Αν θυμάμαι καλά, ναι. Ίσως έχει κάποια (μικρή) προμήθεια. Σε κάθε περίπτωση φαντάζομαι ενημερώνει για το κόστος πριν ολοκληρωθεί η συναλλαγή.

Tapatalk & XT1068


Μπα, δεν το υποστηρίζει με άλλες κάρτες. Μόνο της Πειραιώς.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#55062 7. Ποιά είναι τα μέσα πληρωμής;
Μπορείτε να πληρώσετε με χρέωση:
α) χρεωστικών, πιστωτικών και προπληρωμένων καρτών Visa, VisaElectron, V-Pay, MasterCard και Maestro, εκδόσεως της Τράπεζας Πειραιώς ή άλλης ημεδαπής ή αλλοδαπής τράπεζας ή χρηματοπιστωτικού οργανισμού (πλην των πληρωμών που ρητά αναφέρεται ότι δύνανται να διενεργηθούν μόνο με χρέωση καρτών εκδόσεως της Τράπεζας Πειραιώς),
β) τραπεζικού λογαριασμού, που τηρείτε στην Τράπεζα Πειραιώς.

8. Πρέπει να είμαι πελάτης της Τράπεζας Πειραιώς για να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία winbank easypay;
Όχι, η υπηρεσία winbank easypay απευθύνεται σε όλους, όσους θέλουν να πραγματοποιήσουν τις πληρωμές τους. Ωστόσο, εάν είστε πελάτης της Τράπεζας Πειραιώς και χρήστης του winbank web banking, μπορείτε επιπλέον να πληρώσετε και με χρέωση τραπεζικού λογαριασμού, που τηρείτε στην Τράπεζα Πειραιώς

Από εδώ --> https://www.easypay.gr/filesl/faq_gr.html

Tapatalk & XT1068
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#55066
Scotch έγραψε:7. Ποιά είναι τα μέσα πληρωμής;
Μπορείτε να πληρώσετε με χρέωση:
α) χρεωστικών, πιστωτικών και προπληρωμένων καρτών Visa, VisaElectron, V-Pay, MasterCard και Maestro, εκδόσεως της Τράπεζας Πειραιώς ή άλλης ημεδαπής ή αλλοδαπής τράπεζας ή χρηματοπιστωτικού οργανισμού (πλην των πληρωμών που ρητά αναφέρεται ότι δύνανται να διενεργηθούν μόνο με χρέωση καρτών εκδόσεως της Τράπεζας Πειραιώς),
β) τραπεζικού λογαριασμού, που τηρείτε στην Τράπεζα Πειραιώς.

8. Πρέπει να είμαι πελάτης της Τράπεζας Πειραιώς για να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία winbank easypay;
Όχι, η υπηρεσία winbank easypay απευθύνεται σε όλους, όσους θέλουν να πραγματοποιήσουν τις πληρωμές τους. Ωστόσο, εάν είστε πελάτης της Τράπεζας Πειραιώς και χρήστης του winbank web banking, μπορείτε επιπλέον να πληρώσετε και με χρέωση τραπεζικού λογαριασμού, που τηρείτε στην Τράπεζα Πειραιώς

Από εδώ --> https://www.easypay.gr/filesl/faq_gr.html

Tapatalk & XT1068


Δε ξέρω αν υποστηρίζεται για άλλες υπηρεσίες, αλλά για τα τέλη που μόλις το δοκίμασα, δεν υποστηρίζεται.

Τα πλήρωσα στην Εθνική.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#55338
JimClark έγραψε:
dimitrisB έγραψε:Επίσης ΚΤΕΟ ξαναπερνάς, εφόσον έχεις καταθέσει πινακίδες και στο διάστημα αυτό παρήλθε ο χρονος για τον επόμενο έλεγχο , εντός 5ημερου (ή 7ημέρου :hmmm: ) απο την παραλαβή τους, χωρίς πρόστιμο.


είναι 15 μέρες. Το βίωσα με τον τιράντα. Αρκούν για να κάνεις τις αλλαγές / σέρβις στο αμάξι για να μπορεί να περάσει κτέο (π.χ. του λόγου μου ήθελα λάστιχα)
Επιβεβαιώνω τις 15 μέρες, τόσες μου είχε πει και το ΚΤΕΟ και ευτυχώς γιατί χρειάστηκαν μια και έτρεχα σε συνεργείο...