Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#457968 Απλά μπήκε υπενθύμιση για 30/12. Αν δοθεί και παράταση, ακόμα καλύτερα. Αν και νομίζω συνήθως το ανακοινώνουν αφού εκπνεύσει η προθεσμία πληρωμής.

< >
Άβαταρ μέλους
By Morx
#458031
GTS έγραψε:Γιατι τα δωσατε τοσο νωρις?

Γιατι ετσι κι αλλιως θα τα δωσουμε!!!

Προσωπικα, πληρωνω αμεσα για να φευγουν υποχρεωσεις απο πανω μου.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#458034
Morx έγραψε:
GTS έγραψε:Γιατι τα δωσατε τοσο νωρις?

Γιατι ετσι κι αλλιως θα τα δωσουμε!!!

Προσωπικα, πληρωνω αμεσα για να φευγουν υποχρεωσεις απο πανω μου.

+1

αποχαιρέτησα 320 :(
Άβαταρ μέλους
By skous
#458038 Υποθέτω πληρώνετε και 2 νοίκια μπροστα;

Δεν υπάρχει νόημα να προ-πληρώνεις κάτι για το οποίο δεν θα αλλάξει η τιμή και το οποίο μπορεί σε 1 μήνα να μην το χρειάζεσαι για τον Χ-Ψ-Ζ λόγο.


< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#458039 Επειδή θα το πληρώσεις κάποια στιγμή θεωρώ ότι 320€ είναι δεσμευμένα λεφτά στην τσέπη μου. Πληρώνω και τέλος. Σιγά μην τα βάλω και στον τόκο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#458040 Και αυτό εγώ αυτό έλεγα, να πληρώνω να ξεμπερδευω, αλλά πέρυσι την πάτησα που πλήρωσα όλο τον ΕΝΦΙΑ εφαπαξ και μετά από κάνα μήνα ανακοίνωσαν ότι θα συμψηφιστει με τυχόν επιστροφές (που είχα). Βεβαια δεν τα αφήνω και τελευταία στιγμή, συνήθως πληρώνω καμιά εβδομάδα πριν την λήξη.

< >
Άβαταρ μέλους
By skous
#458045
elteo έγραψε:Επειδή θα το πληρώσεις κάποια στιγμή θεωρώ ότι 320€ είναι δεσμευμένα λεφτά στην τσέπη μου. Πληρώνω και τέλος. Σιγά μην τα βάλω και στον τόκο. :lol:


Και εαν αναγκαστείς να πουλήσεις, στο πάρει η μπόρα, στο πάρει η αλβανική μαφία, πάρει φωτιά, βγει write-off,κλπ κλπ;
Πολλά πράγματα μπορεί να συμβούν σε 40 μέρες... δεν μιλάμε για πληρωμή σε κάτι που λήγει σε 4-5 μέρες. + ότι με web banking δεν σου πέρνει γενικά πάνω από 5 λεπτά να ξεμπερδεύσες


< >
Άβαταρ μέλους
By Morx
#458053 Οκ τωρα καταλαβα πως σχηματιζονται τελευταια μερα οι ατελειωτες ουρες σε τραπεζες, ΕΛΤΑ κλπ .... :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#458054 Επειδή σε αυτή την περίπτωση τα 100e ( φαντάζομαι και τα 320) είναι το λιγότερο που θα με απασχολεί. Θα έχω χάσει ένα αμάξι + 100ε , εε σιγά τη χασούρα. Θα μου τα κάνει προσφορά ο έμπορας στο επόμενο αμάξι. Σου λέω μια σκοτούρα λιγότερη πάνω από το κεφάλι μου.
Φαντάσου τώρα να είχα και παιδιά :lol: , θα είχα κάθε μέρα σπυριά από το άγχος.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#458062
belgarion έγραψε:Και αυτό εγώ αυτό έλεγα, να πληρώνω να ξεμπερδευω, αλλά πέρυσι την πάτησα που πλήρωσα όλο τον ΕΝΦΙΑ εφαπαξ και μετά από κάνα μήνα ανακοίνωσαν ότι θα συμψηφιστει με τυχόν επιστροφές (που είχα). Βεβαια δεν τα αφήνω και τελευταία στιγμή, συνήθως πληρώνω καμιά εβδομάδα πριν την λήξη.

< >


31/12/2xxx , 23:50

Εγω, τα τελη, η πιστωτικη , το Τσονι κολα (με τριμμενο μελομακαρονο).

Μικρες απολαυσεις της ζωης. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#458064 Η μεγαλύτερη απόλαυση θα είναι όταν συνειδητοποιήσεις ότι 31 πέφτει Κυριακή και είσαι εκπρόθεσμος :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#458073
g8777 έγραψε:
belgarion έγραψε:Και αυτό εγώ αυτό έλεγα, να πληρώνω να ξεμπερδευω, αλλά πέρυσι την πάτησα που πλήρωσα όλο τον ΕΝΦΙΑ εφαπαξ και μετά από κάνα μήνα ανακοίνωσαν ότι θα συμψηφιστει με τυχόν επιστροφές (που είχα). Βεβαια δεν τα αφήνω και τελευταία στιγμή, συνήθως πληρώνω καμιά εβδομάδα πριν την λήξη.

< >


31/12/2xxx , 23:50

Εγω, τα τελη, η πιστωτικη , το Τσονι κολα (με τριμμενο μελομακαρονο).

Μικρες απολαυσεις της ζωης. :inlove:
Κάνε ότι και ο Βελγαριων.
Μια βδομάδα νωρίτερα. Χριστούγεννα! Όλα τα άλλα ίδια!

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By g8777
#458078 Εκπροθεσμος; Που ; Στο Ελλαντα; :lol:

Δεν μπορω να θυμηθω ποια ηταν η τελευταια χρονια που ΔΕΝ δοθηκε παραταση. :lol: :lol:

@ΝΠ

Το ιδιο λεμε, ξεκιναω την διαδικασια Χρισστουγεννα, και σε καααααααποια στιγμη διαυγειας :shifty: πριν την αλλαγη του χρονου, τα καταφερνω. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#458079

:s_cool