Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#474672
21 quadra έγραψε:Όλα τα 100 έχουν σήμερα on line σύστημα, είναι από πίσω σου και χτυπάειστον υπολογιστή του την πινακίδα και βλέπει τα πάντα μέχρι το νούμερο παπούτσι που φοράς και σε σταματάει για τα περαιτέρω μέχρι και σύλληψη.


Αυτο ακριβως... δεν ξερω αν εχουν ολα τα περιπολικα αυτη τη δυνατοτητα, βεβαια και με μια ερωτηση στο κεντρο τα μαθαινουν αν θελουν. ειχα διαβασει οτι 50 οχηματα εχουν το συστημα να σκαναρουν τα νουμερα των οχηματων μπροστατους και να βγαζουν σημα αν καποιο απο αυτα εχει θεματα....
Άβαταρ μέλους
By gianik
#474988
fokion έγραψε:Δυο εκ των οποίων φερεται οτι κυκλοφορουν Κορωπί..........
Σε όλη την Αθήνα κυκλοφορούν..

.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#474995 Οι εταιρίες leasing στέλνουν αυτό στους συνεργάτες τους:

Αγαπητοί συνεργάτες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι βάσει του Νόμου 4093/2012, υποπαραγράφου Ε7, έχει αλλάξει ο τρόπος διάθεσης και ελέγχου πληρωμής των τελών κυκλοφορίας.

Συγκεκριμένα το αποδεικτικό καταβολής τελών κυκλοφορίας δεν είναι απαραίτητο να συνοδεύει τα επιβατικά οχήματα. Επίσης πλέον, υπάρχει η δυνατότητα ο έλεγχος για την καταβολή ή μη του αντιτίμου των τελών κυκλοφορίας, να πραγματοποιείται από τις Αρχές μέσω εφαρμογών διαλειτουργικότητας με τα συστήματα της Γ.Γ.Π.Σ..
Άβαταρ μέλους
By markvag
#475032
gianik έγραψε:
fokion έγραψε:Δυο εκ των οποίων φερεται οτι κυκλοφορουν Κορωπί..........
Σε όλη την Αθήνα κυκλοφορούν..

.


Στη Θεσσαλονίκη όχι δηλαδή... :shifty: :innocent:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#475040
markvag έγραψε:
gianik έγραψε:
fokion έγραψε:Δυο εκ των οποίων φερεται οτι κυκλοφορουν Κορωπί..........
Σε όλη την Αθήνα κυκλοφορούν..

.


Στη Θεσσαλονίκη όχι δηλαδή... :shifty: :innocent:

Mε ενα περιπολικο στο κεντρο και αλλο ενα για εφεδρικο και να κυκλοφορει τι να πρωτοκοιταξει :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#477620 Που κάνουμε καταγγελία για απινακίδωτα οχήματα που τα χουν παρατημένα στο δρόμο;
Έχουμε που έχουμε πρόβλημα με το παρκάρισμα, έχουμε και τους μαλάκες με τα σαράβαλα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#477700 Δήμο. Του βάζουν αυτοκόλλητο προειδοποίησης για 1 μήνα νομίζω και μετά το σηκώνουν.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#477702
elteo έγραψε:Δήμο. Του βάζουν αυτοκόλλητο προειδοποίησης για 1 μήνα νομίζω και μετά το σηκώνουν.

Καλά, μακάρι να ήταν έτσι εύκολη η απομάκρυνση... :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#477780
edmond έγραψε:
elteo έγραψε:Δήμο. Του βάζουν αυτοκόλλητο προειδοποίησης για 1 μήνα νομίζω και μετά το σηκώνουν.

Καλά, μακάρι να ήταν έτσι εύκολη η απομάκρυνση... :thumbsdown:

Νομιζεις! Στη γειτονια μου σε 2 αυτοκινητα, κολλησαν αυτοκολλητο και μετα απο 1μιση μηνα πηραν πουλο.
Με οδικη με UFO η του δημου, δεν με απασχολει.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#477782 Επέτρεψε μου να νομίζω.
Btw αν μπει το αυτοκόλλητο και ο τύπος το βγάλει και το μετακινήσει λίγο πιο κάτω τι γίνεται;
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#477786 το καταγραφουν και μετα βαζουν αυτοκόλλητο, και να βγει το αυτοκόλλητο η καταγραφή μένει.

Ο δημος Αθηναιων σε ενα αμαξι στην περιοχη μου το σηκωσε , παρολο που ο ιδιοκτητης ειχε βαλει πινακιδα που ελεγε της εχω καταθεσει στην εφορια... (το νουμερο)