Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#534661
junior gt έγραψε:Πωωωωωωω ρε συ. Ναι. Με ξύλινη καρίνα και αλουμινένιο δάπεδο.
Σε ένα C4 με 30 άλογα κόλλησα το μικρόβιο. Bombard Commando νομίζω τα λεγανε
Ένα τετοιο πρωτοοδήγησα δεκατέσσερα-δεκαπέντε χρονών ενός μπάρμπα μου.
Μπροστά είχε και μία άρθρωση στην καρίνα και όταν είχες λίγο κόντα καιρό κοπάναγε στο αλουμίνιο.
Νομίζω ο τυπάκος που τα πούλαγε ήταν στις αρχές του περιφερειακού που πέφτεις Ψυχικό. Τσαλδάρη? Πώς λέγεται?
Τότε ήταν αυτά και τα zodiac που είχανε φουσκωτή καρίνα νομίζω
Στην Ιθάκη έχει φιλος ακόμα το C5, σε δράση, με 35 άλογα...... Το προσέχει και παει βόλτες σε κοντινές παραλίες.... Στο δικο μου είχα 50αρα Evinrude αλλά ηταν πισωβαρο....

.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#534697
gianik έγραψε:Τωρα δλδ αλήθεια ο χριστιανός αυτός ζηταει 250 ευρω γι αυτο το πραγμα;

.

Στον 1ο μεταναστη κανεις αποσβεση.... και χωραει καμια 10αρια με λιγο στριμωξιδι!! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#534709
Andreasdik έγραψε:Τι χρέπι είναι αυτό :dizzy:
Καλύτερα να τα πετάξεις στα σκουπίδια τα 250€ παρά να το αγοράσεις....

Όσο ψάχνεις βρίσκεις μαργαριτάρια Γιάννη :)

Και με τη βούλα Σοβιετία είναι αυτό. :lol:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#544942 Ένας φίλος μου έστειλε ένα link....

https://www.car.gr/16599787-mitsubishi-colt-czt

Η αγγελία φαίνεται αθώα..... Αμ δε.... Βλέπω πινακίδα.... Κάτι μου θυμίζει...
-Ρε συ, αυτό ήταν δικό μου. Κόκκινο το είχα πάρει....
Το αμάξι είναι τρακαρισμένο από εμένα(έσκασε πάνω μου βάρκα)… Επισκευάστηκε από εμένα, και πουλήθηκε άμεσα σε γνωστό. Ο οποίος το τουμπάνιασε και σε μια κόντρα το έσπασε.... Δεν ξέρω ποιος θα το έβαψε άσπρο...

"Περιγραφή


Το αυτοκίνητο βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση έχουν γίνει ολα τα σέρβις στην ώρα τους.
"
:svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#545019
Zeus έγραψε:..απορω ποιος δεν θα το δει.. :lol:

Η νέα ιδιοκτήτρια του micra δεν άνοιξε καν το καπό να δει τη μηχανή :slap: :lol:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#545112 Όταν πάω στο χωριό, θα ανεβάσω τις φωτογραφίες που είχα βγάλει από το ατύχημα. Ανέβαινα την Καρδία, και έσκασε πάνω μου matiz, με ρυμουλκούμενη βάρκα.
Δηλαδή ο πιθανός αγοραστής, δε θα το πάει σε συνεργείο για έλεγχο;;;
Το αμάξι είχε το ατύχημα στα 6.000χλμ και γύρω στα 15.000χλμ έκανε μπουμ... Αυτό το boost controller, δε γνώρισε στη ζωή του το -. Μόνο + πατούσε ο Κώστας που πήρε το αμάξι. Σήκωσε στιγμιαία πίεση 1.8bar… Εκεί κόλλησε η βελόνα όταν έγινε πυροτέχνημα. Σε κόντρα με opc corsa αν θυμάμαι καλά.
Ώρε τι θυμήθηκα... Κόντρες στη Σίνδο...Συγκεντρώσεις κάθε Τετάρτη στο carrefour, μετά από καφέδες στην Αρετσού… Ωραία χρόνια...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#545141 Δεν έχει άδεια. Ή τουλάχιστον το συγκεκριμένο δεν είχε.... Για αυτό και τον έσκισα τον τύπο.. Το αμάξι το είχα 2 μήνες.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#545147 Στην πρώτη γενιά Matiz θυμάμαι δεν υπήρχε κοτσαδορος ούτε σαν έξτρα/αξεσουάρ και δεν αναφερόταν η δυνατότητα ρυμουλκησης στην άδεια.
Το είχε φίλος και είχε βάλει aftermarket για να τραβάει μικρή λαμαρινενια μπαγκαζιερα. Κοτσαδορος και μπαγκαζιερα είχαν αγοραστεί από τον Φοίνικα....