Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#97125
sto kapo exei merikes lakoubitses apo xalazi, liga xtypimatakia sto ftero aristera exei ena bouliagmataki opos fainete stis fotografies.


Εικόνα



Α και τα λάστιχα έχουν λίγα χλμ. Φαίνονται άλλωστε στην φωτό. :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By xenos
#97335 Με μια κρεμουλα 3Μ γινεται καινουριο. Και οι αεροσακοι ευκολα μπαινουν. Εχει μονο ενα μεγαλο ελατηριο απο πισω, πιεζεις, τον βαζεις μεσα κ κλεινεις το καπακι! Voila!


< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#101522
g47 έγραψε:Κωλοπορτα.

http://www.car.gr/parts/view/4650286/

Μπροστινό προφυλακτήρα και μάσκα πως θα τα λέει; :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#105781 http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6247529/

Το αυτοκινιτο ειναι σε πολη καλη κατατασταση εχει ζαντες 17αρες εχει ντιβιντη κασετοβονο εχει χουβερ το αφτοκινιτο δεν χριαζεται τιποτα βεναιτε απο τις φοτοχραβιες ειναι το λουκ κουπρα εινα σε καλη καταστασει εναι χαμιλομενο τεζα .
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#105782 http://www.car.gr/parts/view/6397279/

poleitai se aristi katastasi revit 4 epoxon me aeragogous empros piso kai sta manikia .me dio ependiseis apo mesa psixoys kai adiabroxi .apla to exo paei se rafeio kai moy exoyn rapsi dainese kai egine kalitero o monos logos pou to dino toso ligo einai epidi den to xreiazomai mou pianei xoro pia pleon..noumero xxl .to mpoyfan einai 2xronon kai to eixa agorasi 310e.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#112265
Scotch έγραψε:Στο στρώσιμο ακόμη --> λινκ

Tapatalk & XT1068


Έκανε τον γύρο της γής πάνω από 30 φορές! :lipsealed:

Λες να "κλέβει" και χιλιόμετρα; :lol:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#115386 Δε θα αναφερθω σε αγγελιες προ κρισης γιατι τοτε η δουλεια "Ετρεχε" πιο ευκολα και εσπρωχνες χωρις πολλες σκοτουρες.
Μια απο τις προηγουμενες αγγελιες στο car.gr την ειχα βαλει το 2013 και σε 10 μερες βρεθηκε αγοραστης, τα δε τηλεφωνα ηταν αρκετα σε οποιαδηποτε ωρα της ημερας και τα ραντεβου εδιναν και επαιρναν.

Βαζω λοιπον προσφατα μια αγγελια για το "γαιδουρακι" σκουτερ... το οποιο εχει δεν εχει μια 700αρια ευρω αξια και αυτη, τελειως αντικειμενικα βαση παλαιοτητας και εξωτερικης φθορας.
Υπηρχαν στα ιδια λεφτα ΑΠΕΙΡΑ χρεπια, υπηρχαν και με περισσοτερα αντιστοιχα με το δικο μου τα οποια απ'οτι φαινεται δε θα φυγουν ποτε.

4 περιπτωσεις λοιπον, οχι αγγελιας για κλαμα, αλλα περι υποψηφιων αγοραστων της ΠΟΥΤΣΑΣ.
(Αρκετοι ακομα πηραν τηλεφωνο, καμια 40αρια ατομα το ειχαν "παρκαρισμενο" στο car.gr και γενικα υπηρχε κινητικοτητα που δεν την περιμενα)

1) Αναπαντητες σε τελειως ακυρες ωρες. 15:00 ... 16:30 ... 23:00 ... μεσα σε καθημερινες εργασιμες.
Νομιζα πως καποιος πελατης θα ειναι και καλουσα πισω.
-Καλησπερα, ειδα μια κληση σας στο κινητο μου.
-Ποιος εισαι;
-Εγω; Αναπαντητη ειδα, εσυ ποιος εισαι
-Ο Ταδε.
-Και εγω ειμαι ο ταδε, απο που εισαι
-ΑΑΑΑΑ για την αγγελια πηρα

Αναπαντητες ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ, το κινητο οπως και αρκετα smartphone, δεν προλαβαινε να χτυπησει.
Μερικοι οταν εβλεπα αναπαντητη επειδη αναβε ο φωτισμος και εσβηνε, εκαναν μετα απο λιγο και δευτερη!
Εκεινοι οταν ελεγαν οτι πηραν για την αγγελια, τους εκανα δωρο ενα ωραιο μπινελικι.
ΞΕΦΤΙΛΑ, ΑΠΛΑ ΞΕΦΤΙΛΑ επισης, σε εκεινους που παρολο που δεν ηθελαν να χρεωθουν ή δεν ειχαν καρτα, παζαρευαν και απο πανω χωρις καν να το δουν.

2) Ατομα που σπαταλουσαν τον χρονο μου με ηλιθιες ερωτησεις.
Σερβις εχει κανει; (εχω γραψει ηδη αναλυτικα τι θελει αλλαγη και ποτε ΑΚΡΙΒΩΣ, απο αναλωσιμα, μπουζι λαδια φιλτρα ξυδια μυδια).
Ειναι γρατζουνισμενη η καρινα κοψε μου 100€. Ναι ρε παπαρα, ειναι γρατζουνισμενη γι'αυτο και εβγαλα φωτογραφια, γι'αυτο και το δινω στα 700 και οχι στα 1200 γιατι αν απ'εξω ηταν ΟΛΑ τα πλαστικα γυαλισμενα σαν την καραφλα σου και το εδινα στα 1200... θα ζηταγες να σου κοψω 200 για τα χιλιομετρα και την παλαιοτητα του μοντελου.

3) Ενας παλικαρος απο αλλο πλανητη... δωσαμε ραντεβου, τον εκανα μια βολτα 5λεπτου λιγο πιο εξω απο το κεντρο και τον αφησα να οδηγησει καμια 100αρια μετρα ακομα με μενα επανω αφου δε μου φανηκε ιδιαιτερα σχετικος.
Βγαζει απο το πορτοφολι 400€ και μου λεει, στα δινω τωρα και παμε για τα χαρτια. Τα υπολοιπα σε μια βδομαδα.
Του απανταω, μου δινεις 400 και σου δινω τα δυο κλειδια στο χερι αφου το παρκαρω σπιτι μου. Οταν εχεις τα υπολοιπα, με φωναζεις για μεταβιβαση.
-Εισαι παλαβος;;; (απανταει).
-Απο μικρος του λεω και τον αφηνω εκει που τον πηγα. :lol:


4) Ενας που πραγματικα θελησε να κανει τη μεταβιβαση και ειχε τα λεφτα ετοιμα, θελησε να παμε στο συνεργειο.
Ενωπιων του μαστορα που διαλεξε ΕΚΕΙΝΟΣ, του ειπα οτι το μηχανακι περα απο το σερβις που θα του κανει ετσι κι αλλιως οτι και αν του λεω, ειναι οκ σε ολα τα υπολοιπα. Ειπε οτι αν βρεθει κατι που του κρυβω, θα πληρωσω εγω εν τελει τον ελεγχο (20€).
Ο μαστορας τσεκαρει φιλτρο, διαδρομη μανετας και αλλους θορυβους, κινητηρα, συμπιεση κινητηρα, παραφλου, λαδι. δισκοπλακες οι οποιες δεν εχουν αλλαχτει παρ'ολα τα χιλιομετρα και δεν εχουν νυχι, ρουλεμαν τιμονιου, βασεις κινητηρα, τα ΠΑΝΤΑ.
Με ρωταει ποσα το δινω και λεει στον τυπακο, για τα λεφτα του, ειναι ΟΚ.
Αρχιζει τα μα-μου-σου-μου και εν τελει ζηταει να πληρωσω εγω τα 20€.
Ο μαστορας για καποιο λογο πηρε το μερος μου και εαν επεμενε να μην τα πληρωσει, θα τον ειχε αρπαξει! :lol:
(στον συγκεκριμενο ειχα παει 3 φορες για σερβις πριν χρονια :metalo: )



Εν τελει, το δικυκλο εφυγε ΑΠΑΖΑΡΕΥΤΟ σε ιδιωτη καμια 350χλμ μακρια, χωρις καν να ερθει να το δει, απλα βλεποντας το σε βιντεο, φωτος και ταιριασμα κωδικου κινητηρα/πλαισιου ή οτι αλλο ηθελε να φωτογραφισω κατοπιν ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣ συννενοησης.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#115484
mirage έγραψε:Βγηκε ακρη με την μεταβίβαση;

Ναι ειπε θα παει αυριο πρωι και θα μου στειλει την αδεια κυκλοφοριας του σε φωτο.
Α να δουμε... :hmmm:

Μετα.... εχω 2 ιδεες για το πως θα κινηθω.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#115486
Morx έγραψε:
mirage έγραψε:Βγηκε ακρη με την μεταβίβαση;

Ναι ειπε θα παει αυριο πρωι και θα μου στειλει την αδεια κυκλοφοριας του σε φωτο.
Α να δουμε... :hmmm:

Μετα.... εχω 2 ιδεες για το πως θα κινηθω.

Τον Μπορις και τον Ιβαν; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#115487
Morx έγραψε:
mirage έγραψε:Βγηκε ακρη με την μεταβίβαση;

Ναι ειπε θα παει αυριο πρωι και θα μου στειλει την αδεια κυκλοφοριας του σε φωτο.
Α να δουμε... :hmmm:

Μετα.... εχω 2 ιδεες για το πως θα κινηθω.

Θες ένα pcx;
Άβαταρ μέλους
By Morx
#115497 Οχι ντε τελω PCX θα σκοτωθω.
Ειλικρινα, απο τις πιο ντεκαβλε θεσεις οδηγησης ως προς το "feeling" του στριψιματος!!!
Τα δε φρενα και αναρτησεις ειναι για κλαμματα. Το μπροστα δεν εχει καμια αισθηση.
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#115502
Morx έγραψε:Οχι ντε τελω PCX θα σκοτωθω.
Ειλικρινα, απο τις πιο ντεκαβλε θεσεις οδηγησης ως προς το "feeling" του στριψιματος!!!
Τα δε φρενα και αναρτησεις ειναι για κλαμματα. Το μπροστα δεν εχει καμια αισθηση.

Αν θες αίσθηση κάτσε σπίτι σου με τη γυναίκα σου, ορίστε μας!