Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#479575 Φυσικά και κάνει καλά που το δίνει τόσα και ακατέβατα!

Πισωκίνητο Punto, δεύτερο στον κόσμο δεν υπάρχει! :rtfm: :protest:


:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#479628
21 quadra έγραψε:Κάπου του ξέφυγε ένα μηδενικό :lol: :lol: :lol:


Όντως... έπρεπε να ζητήσει 10.000.000 :innocent: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#479812 https://www.car.gr/10120258-yamaha-wr-450f

Πωλείται wrf 450 μπλέ πλαστικά ufo καινούρια,έχει πινακίδα,περασμένο κτεο που λήγει Νοέμβριο του 2019. Από σέρβις: βαλβίδες - αντιψυκτικό - υγρά φρένων - καθάρισμα καρμπιρατέρ - μπαταρία - λάδια μπροστά μπουκάλων. Έχει διακόπτη - κλειδί - βιβλίο κατασκευαστή - manual και εξάτμιση REMOS(Υπάρχει και η μαμά εξάτμιση). Πρώτη άδεια από ΜΗΛΟ για αυτό έχει λίγα χιλιόμετρα.Λάστιχα 23/2016 - καινούρια γρανάζια - αλυσίδα.Ανταλλαγη με παπί η σκούτερ + χρήματα.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#480663 Λογικά με γυρισμένα χιλιόμετρα....

https://www.car.gr/12334082-renault-megane
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#480676
Andreasdik έγραψε:Λογικά με γυρισμένα χιλιόμετρα....

https://www.car.gr/12334082-renault-megane

Επίσης δεν είναι 2002 με αυτές τις πινακίδες, είναι αρχές του 2000
Άβαταρ μέλους
By citastak
#490256 Ψάχνω καιρό για ένα Panda αυτόματο για τον πατέρα του κολλητού.
Χτες πήγαμε και είδαμε αυτό
https://www.car.gr/12691346-fiat-panda

Με πρόχειρο κοίταγμα, το ατρακάριστο την είχε φάει μπροστά, ενώ με τον μαγνήτη μου σηνάντησα στόκους στην κολώνα της οροφής και μπογιά που είχε τρέχει στο σασι... Επίσης η άνω κάσα της πίσω δεξιάς πόρτας είχε επισκευαστεί πολύ πρόχειρα και είχε βαμμένα χτυπήματα από σφυράκι. Μπορεί να είχε φάει τούμπα, αλλιώς πως να πάθει ζημιά εκεί πάνω. Επίσης είχε ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ σκουριά σε ημιαξόνια κτλ. Το δε καζανάκι της εξάτμισης ήταν σάπιο. Επιπλέον, όταν άρχισα να πειράζω το σαζμάν έβγαλε error :gearbox failure.

Εν τέλει από διάφορες ερωτήσεις και από τη γενικότερη εικόνα του πωλητή κατάλαβα ότι δεν είναι ιδιώτης, μάλλον μεσίτης. Άσε που μόλις έφτασα εκεί και άρχισα να το κοιτάω με ρώτησε 3 φορές αν είμαι μαντράς. Μίλαγε συνέχεια, δεν με άφηνε με την ησυχία μου να δω το αυτοκίνητο. Είπε πολλά ψέμματα. Όταν δε κοίταξα την πινακίδα με τον ασφαλιστή κατάλαβα ότι ήταν εισαγωγής. Ο πωλητής ορκιζόταν ότι το είχε ένας παππούς για αυτό και τα λίγα χλμ (που αποκλείεται να είχε). Για αρχείο συντήρησης ούτε λόγος.

Κρατήθηκα να μην τον βρίσω τον γελοίο - έχασα ένα δίωρο συν βενζίνες διόδια. Απατεώνας με τα όλα του. Και φαντάζομαι δεν είναι ο μόνος. :s_devil
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#490274
citastak έγραψε:Επίσης η άνω κάσα της πίσω δεξιάς πόρτας είχε επισκευαστεί πολύ πρόχειρα και είχε βαμμένα χτυπήματα από σφυράκι. Μπορεί να είχε φάει τούμπα, αλλιώς πως να πάθει ζημιά εκεί πάνω.

Σε συνδυασμό και με το παρακάτω που γράφεις για πολλές σκουριές, μιας και το αυτοκίνητο ήταν εξωτερικού είναι πολύ πιθανό να παίρνουν υγρασία οι κάσες και να σαπίζουν. Πολύ συχνό φαινόμενο σε αυτοκίνητα που σταθμεύουν κοντά στη θάλασσα.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#490276
popolaros έγραψε:welcome to reality!!!


Πολύ τυχερός ήμουν με το προηγούμενο αυτοκίνητο που αγόρασα μεταχειρισμένο.
Καμία σχέση. Ιδιώτης (κοπέλα), σε γκαραζ, με μια μικρή ζημιά στην πόρτα και πλήρες αρχείο.
Δεν το είχα καταλάβει τότε.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#490280
citastak έγραψε:
popolaros έγραψε:welcome to reality!!!


Πολύ τυχερός ήμουν με το προηγούμενο αυτοκίνητο που αγόρασα μεταχειρισμένο.
Καμία σχέση. Ιδιώτης (κοπέλα), σε γκαραζ, με μια μικρή ζημιά στην πόρτα και πλήρες αρχείο.
Δεν το είχα καταλάβει τότε.


το τι γινεται στην αγορα, δεν περιγράφετε.... ο κλεψας του κλεψαντος.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#490373
citastak έγραψε:Ψάχνω καιρό για ένα Panda αυτόματο για τον πατέρα του κολλητού.
Χτες πήγαμε και είδαμε αυτό
https://www.car.gr/12691346-fiat-panda

Με πρόχειρο κοίταγμα, το ατρακάριστο την είχε φάει μπροστά, ενώ με τον μαγνήτη μου σηνάντησα στόκους στην κολώνα της οροφής και μπογιά που είχε τρέχει στο σασι... Επίσης η άνω κάσα της πίσω δεξιάς πόρτας είχε επισκευαστεί πολύ πρόχειρα και είχε βαμμένα χτυπήματα από σφυράκι. Μπορεί να είχε φάει τούμπα, αλλιώς πως να πάθει ζημιά εκεί πάνω. Επίσης είχε ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ σκουριά σε ημιαξόνια κτλ. Το δε καζανάκι της εξάτμισης ήταν σάπιο. Επιπλέον, όταν άρχισα να πειράζω το σαζμάν έβγαλε error :gearbox failure.

Εν τέλει από διάφορες ερωτήσεις και από τη γενικότερη εικόνα του πωλητή κατάλαβα ότι δεν είναι ιδιώτης, μάλλον μεσίτης. Άσε που μόλις έφτασα εκεί και άρχισα να το κοιτάω με ρώτησε 3 φορές αν είμαι μαντράς. Μίλαγε συνέχεια, δεν με άφηνε με την ησυχία μου να δω το αυτοκίνητο. Είπε πολλά ψέμματα. Όταν δε κοίταξα την πινακίδα με τον ασφαλιστή κατάλαβα ότι ήταν εισαγωγής. Ο πωλητής ορκιζόταν ότι το είχε ένας παππούς για αυτό και τα λίγα χλμ (που αποκλείεται να είχε). Για αρχείο συντήρησης ούτε λόγος.

Κρατήθηκα να μην τον βρίσω τον γελοίο - έχασα ένα δίωρο συν βενζίνες διόδια. Απατεώνας με τα όλα του. Και φαντάζομαι δεν είναι ο μόνος. :s_devil


4900 για 13ετων κουβά? Και τέλειο να ήταν εγώ δεν τα έδινα. :slap:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#491645 Δυστυχώς η αγορά των μικρών μεταχειρισμένων είναι στον Θεό. Και εμένα μου φαίνονται ΠΑΡΑ πολλά τα χρήματα αλλά τα Panda τα βαράνε.
Εγώ πούλησα το δικό μου (11 ετών, κίτρινο με ηλιοροφή, αμορτισερ, λάστιχα, ψαλίδια, bluetooth, Ιμάντες, parking sensors και μεμβράνες, με αλλαγμένο μόνο τον εμπρός προφυλακτήρα) με 156,000χλμ και βιβλιο σέρβις που φαίνονταν όλες οι εργασίες 3.300 πέρσι. Μέσα σε 10 μέρες.