Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#760040 Κατσε να σου κανω ενα διαγραμμα χρηματορροης:

Σαπιο σασι------> "βελτιωση" σε κολλητο ------> παραδακι σε δημοσιογραφο* ----------> τσιμπαει το κιριζι-----------> διπλη και βαλε τιμη πωλησης , ολοι κερδισμενοι.

Εκτος απο τον πισω.


*
Αυτό το αυτοκίνητο πραγματικά αποτελεί το όνειρο του κάθε οπελάκια και όχι μόνο. Συνδυάζει την πανέμορφη σιλουέτα του τρίπορτου Astra J με τα μηχανικά μέρη και την πολυτέλεια του Insignia OPC με ένα τρόπο, τόσο τέλεια ταιριαστό, που μοιάζει σαν να βγήκε από τη γραμμή παραγωγής της Opel.


------->

Εικόνα

Τέλεια -τέλεια
:s_laughat



Όπως καταλαβαίνεται :shifty: , πρόκειται για ένα πραγματικά νέο μοντέλο, το οποίο δεν γνωρίζει ούτε η ίδια η GM ότι υπάρχει. Η δουλειά, που έχει επάνω του αυτό το αυτοκίνητο, είναι άπειρη και απαιτεί απόλυτη γνώση των ιδιαιτεροτήτων της φίρμας, μία γνώση, που τολμώ να πω, ότι μόνο η Opel Δ. Πετρόπουλος διαθέτει, μιας και τα δείγματα αυτοκινήτων, που έχω δει με τα μάτια μου από αυτούς, δεν τα έχω δει πουθενά αλλού, όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά ούτε στο Google


Εικόνα

:s_drinks


Μάλιστα, είπα του Σάββα, κάνε το όσα άλογα θες, αλλά μην το στήσεις ποτέ δίπλα σε άλλο αμάξι για κόντρα. Αυτό το αμάξι είναι βασίλισσα και οι βασίλισσες δεν παίζουν κλωτσιές με τους υπολοίπους για να δείξουν την ανωτερότητά τους


Εικόνα

Look grand grand son, a legend.





































Τα μέταλλα δεν χρειάστηκαν αλλαγή, γιατί -εκτός από καινούρια- είναι και θηρία και η Opel ισχυρίζεται ότι αντέχουν σε σκληρή χρήση για πάνω από 200.000km


:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl


Ντιμη ακους μωρε;; :s_shout
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#760041
dimviii έγραψε:ειναι παρα πολλα τα 100κ
You know best

Πάντως, εν έτει 2016 και σύμφωνα με το άρθρο, η αγορά ενός καινούριου OPC Insignia δεν θα κόστιζε ένα 50αρι;
Άβαταρ μέλους
By Vagnar
#760042 Νόμιζα είχαν ξεπεραστεί αυτου του είδους τα κείμενα μετά από τόσα χρόνια, που ευλογανε τα γένια των βελτιωτων που είναι τόσο μύστες που ξεπερνάνε σε ποιότητα και ισχύ και τις αγωνιστικές ομάδες. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#760064
BARHonda έγραψε:
dimviii έγραψε:ειναι παρα πολλα τα 100κ
You know best

Πάντως, εν έτει 2016 και σύμφωνα με το άρθρο, η αγορά ενός καινούριου OPC Insignia δεν θα κόστιζε ένα 50αρι;


Δε νομίζω να κατέστρεψαν αρτιμελές insignia για να πάρουν το μοτερ του, κανένα τροπέτο θα ήταν.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#760070
Vagnar έγραψε:Νόμιζα είχαν ξεπεραστεί αυτου του είδους τα κείμενα μετά από τόσα χρόνια, που ευλογανε τα γένια των βελτιωτων που είναι τόσο μύστες που ξεπερνάνε σε ποιότητα και ισχύ και τις αγωνιστικές ομάδες. :metalo:

μπα κραταει ακομα δυνατα αυτο.
Άβαταρ μέλους
By tonyf23
#760075
panos2171 έγραψε:
BARHonda έγραψε:
dimviii έγραψε:ειναι παρα πολλα τα 100κ
You know best

Πάντως, εν έτει 2016 και σύμφωνα με το άρθρο, η αγορά ενός καινούριου OPC Insignia δεν θα κόστιζε ένα 50αρι;


Δε νομίζω να κατέστρεψαν αρτιμελές insignia για να πάρουν το μοτερ του, κανένα τροπέτο θα ήταν.
Προφανώς.

< Note 9 Pro >
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#760077
Μάλιστα, όλα αυτά δεν είναι από κάποιο τροπέτο αγνώστου πατρός Insignia από παλιατζή, αλλά από ολοκαίνουριο Vauxhall Insignia OPC full extra, που ήρθε από την Αγγλία χωρίς πινακίδες γι’ αυτόν το λόγο.


Αυτό λέει το άρθρο παιδιά. Τώρα είναι παπάτζα ή δεν είναι, δεν το γνωρίζω

Πάντως με αυτό υπόψιν έκανα ένα γρήγορο υπολογισμό και είπα τα 100Κ, χωρίς αυτό, υποθέτω μεταξύ 40Κ-50Κ
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#760079
Άβαταρ μέλους
By markvag
#760098
mousatos έγραψε:με κατανάλωση 1 λίτρο στο χιλιόμετρο :s_crazy


Το θέμα δεν είναι αυτό, το θέμα είναι για πόσο δουλεύει... :lol: :lol: Δεν νομίζω για πάνω από 10-20χλμ συνεχόμενα... :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#778430 Είναι και αβαφο λέει ο γιδοβοσκος.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#778444
g8777 έγραψε:Εικόνα


Έτσι είναι, άλλοι έχουν αυτοκόλλητα εμβολοκέφαλων και άλλοι Ελληνοκέφαλων...
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#780048 Dacia duster το 2018 sportive 4x4 τιμή 17350(με βάση άρθρο δοκιμής https://www.gocar.gr/test-drives/test/2 ... l_4x4.html )

Τιμή μεταχειρισμένου με έκπτωση από 18700€ στα 17900!!!

https://www.car.gr/classifieds/cars/vie ... cia-duster
Άβαταρ μέλους
By markvag
#780090
manoliossss έγραψε:Dacia duster το 2018 sportive 4x4 τιμή 17350(με βάση άρθρο δοκιμής https://www.gocar.gr/test-drives/test/2 ... l_4x4.html )

Τιμή μεταχειρισμένου με έκπτωση από 18700€ στα 17900!!!

https://www.car.gr/classifieds/cars/vie ... cia-duster


:s_crazy :s_crazy

Έχουμε ξεφύγει... Απλά εκμεταλλεύονται το ότι το καινούριο είναι 6-7Κ πιο πάνω και ΔΕΝ υπάρχει... Ενώ δεν υπάρχει και άμεσος ανταγωνισμός σε σοβαρό off roader που δεν κοστίζει 2 νεφρά και έναν πνεύμονα...