Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#848952 :lol:
Εγώ είμαι παραδοσιακός.....


Υ.γ
Άσε που δεν εμπιστεύομαι το αυτόματο της Vag.... :ninja:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#848992 Σιγά τους δρόμους...
Άκουγα αουτομπαν κ νόμιζα θα δω τπτ 5 λωρίδες κλπ κλπ
Η Αθηνών Πατρών καλύτερος δρόμος... :iconcool:

(Κινήθηκα στον Α5 και στον Α35)
Άβαταρ μέλους
By theo13
#850637 Τι επιλογές υπάρχουν για φίλο που ψάχνει πολυήμερη ενοικίαση (από εβδομάδα έως μήνα) γενικά; Ζει στο Μιλάνο και χρειάζεται συνήθως αυτοκίνητο για κάποιες εβδομάδες.


< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#852741 Ένα δεκαήμερο, θέλω να κάνω καμιά 300χλμ εθνική και θα είμαστε 3 οπότε δεν θέλω πολύ μικρό και θέλω οπωσδήποτε αυτόματο, 10 μέρες σύνολο.

Προτάσεις βλέπω πολλές, θα προτιμούσα να το πάρω απευθείας από το αεροδρόμιο και να μην χρειάζεται να μετακινηθω με shuttle σε άλλο σημείο για παραλαβή.
Από εκεί και πέρα έχει τις γνωστές που είναι πανάκριβες και κάποιες εταιρείες που πρώτη φορά βλέπω και είναι φτηνότερες.

Να πάω με την φτηνότερη επώνυμη;

< >
Άβαταρ μέλους
By bebes
#852755 Το να νοικιασει καποιος ηλεκτρικό εχει καποιες διαφορες σε σχεση με ενα συμβατικό;
Αν φορτίζεις αποκλειστικά σε σταθμούς φόρτισης η τιμή είναι φτηνότερη απο τα κλασσικα καύσιμα ή θα ερθει μια η άλλη;

Θα νοικιασω για 7-8 μερες απο Νοτια Ισπανια και βλεπω οτι οι τιμες δεν εχουν και μεγαλη διαφορα με τα αντίστοιχα θερμικά.
Απλα με αγχώνει το να ψαχνω για φορτιση και οτι για δυο μερες οι αποστασεις που θα διανυθούν θα ειναι μεγαλες (600 και 900 χιλιομετρα).

Απο την άλλη, είναι μια καλη ευκαιρια να το δοκιμάσω... :innocent:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#852773
skous έγραψε:Κακη ευκαιρια ειναι. Χωρις πλακα.
Απο το αγχος φορτισης που θα εχεις σαν πρωταρης θα καταστρεψεις ολο το δεκαημερο.


< >

Aυτό σκέφτομαι κι εγω :oops:
Πέρυσι στην Αλσατία που οι διαδρομές ηταν μικρές θα βόλευε ισως.
Αυτη τη φορά θα ειναι πολλά τα χιλιόμετρα κάποιες μερες και ισως θα χρειστει δυο φορτίσεις μεσα στην ιδια μερα, οπότε ας παμε με την πεπατημένη, αντε βαριά κανα υβριδικό :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#852774 Θα συμφωνήσω με skous. Δεν θα γλιτώσεις τίποτα από λεφτά και μάλλον δεν είναι η κατάλληλη στιγμή να δοκιμάσεις ηλεκτρικό. Αν και λογικά το δίκτυο φόρτισης θα είναι πυκνό και δεν θα έχεις θέμα. Σε κάθε περίπτωση, αν επιλέξεις ηλεκτρικό, ξέρεις τι μάρκα θα επιλέξεις :shifty:


< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#852787
Scotch έγραψε:Θα συμφωνήσω με skous. Δεν θα γλιτώσεις τίποτα από λεφτά και μάλλον δεν είναι η κατάλληλη στιγμή να δοκιμάσεις ηλεκτρικό. Αν και λογικά το δίκτυο φόρτισης θα είναι πυκνό και δεν θα έχεις θέμα. Σε κάθε περίπτωση, αν επιλέξεις ηλεκτρικό, ξέρεις τι μάρκα θα επιλέξεις :shifty:


< >


Και ποιου το referral code θα χρησιμοποιήσεις :iconcool: :iconcool: :iconcool: :innocent: :innocent: :innocent: