Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#841434 Κοίτα, εφ όσον έχω το δικό μου booster γιατί να μην γλυτώσω 90€ δεν είναι και λίγα....
Έκανα κ άλλη μια κράτηση στα ίδια λεφτά ένα Q.Q κ θα διαλέξω μεταξύ των 2.


Πάντως από έρευνα τιμών η Hertz είναι μακράν η πιο ακριβή...Η enterprise ζητάει την λιγότερη εγγύηση (250€) εάν δεν κάνω λάθος κ έχει κ περισσότερα θετικά reviews..
Άβαταρ μέλους
By markvag
#841670 Μην ξεχάσεις να κάνεις και ασφάλεια με 0€ απαλλαγή! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#841719 Θυμάμαι ένα παιδί έγραψε ότι καλύτερα να το κάνω στο γκισέ αυτό κ όχι online, σωστά;

.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#841721
gianik έγραψε:Θυμάμαι ένα παιδί έγραψε ότι καλύτερα να το κάνω στο γκισέ αυτό κ όχι online, σωστά;

.

Στο γκισέ είναι καλύτερα, αλλά θα σου βγει σημαντικά πιο ακριβά.
Υπολόγισε 25-30€/ημερα στο γκισε, 10-12 (ίσως και 15) €/ημερα ηλεκτρονικά.

Αν κανεις απευθειας στην εταιρια (γκισε) δεν εχεις να ασχοληθεις με τίποτα περαν των καυσίμων, στη δεύτερη περίπτωση πληρώνεις οτι χρειαστει και μετα στέλνεις τα παραστατικά στην ασφαλιστική και σου τα πληρώνει
Άβαταρ μέλους
By markvag
#841728
gianik έγραψε:Θυμάμαι ένα παιδί έγραψε ότι καλύτερα να το κάνω στο γκισέ αυτό κ όχι online, σωστά;

.


Βρε κάν'το απ' όπου θέλεις (αν κι εγώ θα το έκανα από το γκισέ), απλά κάν'το! :lol:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#841923 Η Hertz πόσο deposit θέλει γενικά να υπαρχει στη πιστωτική ?Γιατι προσπαθώ να κάνω μια κράτηση αλλά δε μου λεει πόσο ακριβώς είναι το ποσό αυτό παρα μόνο οτι το ελάχιστο είναι 600 euro .
Να ισχύει αυτο γα όλες τις κρατήσεις?
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#841960 Δεν μπόρεσα να βρω κάτι συγκεκριμένο στο σάιτ, υποθέτω το ελάχιστο των 600€ που λες θα είναι για το μικρότερης κατηγορίας όχημα και όσο ανεβαίνεις κατηγορία θα ανεβαίνει και το ποσό
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#841969 Θα το ξανακοιταξω.Εντωμρταξυ πρώτη φορά η Hertz είναι φθηνότερη από το car rental.Το οποίο μου έβγαλε ελάχιστες επιλογες...Θα γίνετε χαμος τη πρωτοχρονια στη Πράγα μάλλον...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#842229 Τελικά το Discovercars είχε πολλές περισσότερες επιλογές. Έκλεισα ενα Kodiaq με 151 euro για 5 μέρες και εβαλα το full coverage από το site με 7 euro τη μέρα.1100 euro κρατάνε απο τη καρτα...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#848948 Λοιπόν γράφω από Χαιλδεβέργη..
Η μέχρι τώρα εμπειρία μου από enterprise είναι θετική..
Άφιξη στο αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης
,πάμε στον γκισέ ,τους δείχνω την κράτηση μου (Seat Arona η παρόμοιο , manual στα 240€ για 6 ημέρες).
Εκείνη την στιγμή δεν είχαν manual και μου πρότειναν Troc αυτόματο στα ίδια λεφτά ..Επειδή τελευταία φορά οδήγησα αυτόματο το 2009 στην Αμερική ,επέμενα για manual και μου συνέστησαν να περιμένω κάνα 15' ώστε να έρθει κάποιο αμάξι)...
Τελικά μετά από 20' , ερχόμενοι συνέχεια αυτοί με τα κίτρινα γιλέκα που τους φέρνουν τα αμάξια , βρέθηκε αυτοκίνητο με manual κιβώτιο ταχυτήτων και τελικά παρέλαβα στα ίδια λεφτά ένα Seat Ateca σχεδόν κούτα, με όλα τα ηλεκτρονικά συστήματα κλπ,θερμαινόμενα καθίσματα ,τιμόνι )...
Έβαλα όπως μου προτείνατε όλες τις ασφάλειες κλπ και τελική τιμή μου ήρθε
240+175 =415€
Την διέλευση συνόρων (35€) μου την έκανε δώρο επειδή περίμενα 20' ....
Εγγύηση :250€

Για την οδήγηση κλπ στους δρόμους της Αλσατίας ,στην Γερμανία κλπ θα γράψω με το καλό όταν επιστρέψουμε από αύριο....
Άβαταρ μέλους
By Chris
#848949
gianik έγραψε:Εκείνη την στιγμή δεν είχαν manual και μου πρότειναν Troc αυτόματο στα ίδια λεφτά
...
επέμενα για manual
...
...Seat Ateca


Ορσε :lol:

Καλα να περασεις!