Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Tsardas
#219875
funkyreverend έγραψε:Έχει επιχειρήσει κανείς να νοικιάσει αυτοκίνητο από την Goldcar; Οι τιμές τους είναι απίθανες, τόσο που φοβάμαι μην νοικιάζουν μόνο τις φωτογραφίες των μοντέλων.

Εγω 3φορες Μπεργκαμο και Αθηνα.Συνηθως εχουν βανακι που σε παει στο χωρο τους γιατι ειναι 2-3χλμ εκτος αεροδρομιου ηταν λιγο τσουχτεροι για φουλ ασφαλιση αλλα ειχαν καλες αρχικες τιμες
Άβαταρ μέλους
By Chris
#221436 Θέλω να νοικιάσω ένα από πχ Πέμπτη 8 το πρωί μέχρι Κυριακή απόγευμα. Θα είναι κλειστοί Κυριακή αλλά έχουν κουτί για να πετάξω τα κλειδιά.

Αν βάλω επιστροφή Κυριακή 7 το πρωί βγαίνει τιμή για 3 μέρες, αν βάλω την πραγματική ώρα επιστροφής βγαίνει για 4 μέρες :hmmm:

Τι λέτε? Παίζει ή να μην το προσπαθήσω?
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#221652 Αν μιλάμε για Άμστερνταμ να το προσπαθήσεις, εμένα με τις σωστές ώρες (όχι μαμουνια δηλαδή) με χρέωσαν επαύξηση και τα ζήτησα πίσω χωρίς τρόπο να τα ελέγξουν.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#221654 Στην περίπτωση μου πιστεύω πως δε γίνεται να ζητήσουν έξτρα, γιατί αν το πάρω Πέμπτη πρωί και χρεωθώ 4 μέρες, μπορώ να το έχω μέχρι δευτέρα πρωί που θα ανοίξουν. Οπότε δεν μπορούν να μου χρεώσουν πέμπτη μέρα. Δε θα το κάνω μάλλον, μιλάμε για διαφορά από 70 σε 90 ευρώ, δεν αξίζει
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#248909 Δεν ήξερα αν έπρεπε να το βάλω εδώ ή στα ζώα. Τελικά αποφάσισα πως εκεί θα χανόταν η πληροφορία.

SiXT Σαντορίνης
Καμαρώστε μπροστινά ελαστικά
ΕικόναΕικόνα

Σε τούτο δω
Εικόνα


Και για να προλάβω μερικούς, ήταν έτσι κατά την παραλαβή, όχι κατά την επιστροφή.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#248911 Ελπίζω να τους το επέστρεψες και να πήρες άλλο. Πώς το είχες κλεισει; Απευθείας με sixt;
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#248930 Το είχα κλείσει μέσα από τη σελίδα της Ryanair όταν έκλεινα τα εισιτήρια. Η τιμή ήταν πολύ καλή, 25 ευρώ/μέρα.Από την άλλη, ήταν τέλη Φλεβάρη, οπότε λογικό να είναι χαμηλές οι τιμές, υπήρχε απίστευτη νέκρα στο νησί.

Βρήκα τον υπεύθυνο, του έκανα παράπονα, μου ψέλλισε κάτι του στιλ "τα έχουμε παραγγείλει και τα περιμένουμε". Ήταν 8 το πρωί, θα καθόμουν 35 ώρες, σιγά τα χιλιόμετρα που θα έκανα. Είχα ήδη την κυρά μέσα στο αμάξι, δεν είχα κανένα σκοπό να τρέξω, ο καιρός προβλεπόταν απόλυτα στεγνός, οπότε έδωσα τόπο στην οργή. Πάντως, η όλη εικόνα ήταν απογοητευτική. Καθαρισμένο όπως-όπως με βουρτσάκι, δηλαδή αλλού ψιλοκαθαρό κι αλλού μέσα στην μπίχλα. Βρώμαγε τσιγάρο μέσα, το ντεπόζιτο στο 1/4 ενώ στους όρους της ιστοσελίδας αναφερόταν ξεκάθαρα ότι το παίρνεις φουλ και το επιστρέφεις φουλ.

Τώρα που τα ξαναδιαβάζω, υποθέτω ότι μάλλον δε λειτούργησε η καταναλωτική μου συνείδηση ως όφειλε. :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By drdino
#248934 Δεν έχω πάρει μέσω Ryan ποτέ, συνήθως autoEurope χρησιμοποιώ, αλλά αν έχεις τρόπο να δώσεις feedback κάντο. Οκ, νησί, κακοτράχαλοι δρόμοι κλπ αλλά δεν είναι σωστό έτσι. Για το καύσιμο οκ, δεν είναι πρωτάκουστο, απλά πρέπει να κάνεις λίγα μαθηματικά για να βάλεις τα σωστά λίτρα.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#248953 Τραγικό...
Εγω το τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ αυτούς στο εξωτερικό: www.rental cars.com
Πολύ φτηνοι και καλά αυτοκίνητα,απλά με 30-40000km.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#248970 Σίγουρα δεν είναι ωραία εικόνα ελαστικών αυτή, αλλά δεν τα θεωρώ και επικίνδυνα. Λείπουν μεν κομματάκια αλλά έχουν αρκετό πέλμα και δεν μπορεί να είναι και πολύ παλιά. Πιο πολύ θα σπαζόμουν για την τσιγαρίλα που είπες. Θα τους το γύριζα πίσω μόνο και μόνο για αυτό!
Άβαταρ μέλους
By famas
#263016 θα εμπιστεύοσασταν το παρακάτω site?
http://www.santorini-airport-carhire.co ... initon.php
http://www.santorini-airport-carhire.com/terms-GR.pdf

Με βολεύει η δωρεάν παράδοση και επιστροφή οπουδήποτε που γράφει. Συν τις πολύ χαμηλές τιμές (115€ για 4 μέρες)
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#263034 Ξέρουμε την Olympic στην Κρήτη , τι καπνό φουμάρει ? :hmmm:

Από χρεωστική λέει ότι θέλει 700 ευρώ να υπάρχουν για ασφάλεια εκτός
αν πληρώσεις +7€ την ημέρα, οπότε δεν ζητάνε εγγύηση
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#263035 στην sixth στο Ηρακλειο μου ζητανε 200-250 εγγυηση(τα δινω μετρητα και αφαιρουνται απο την ενοικιαση οταν το παραδιδω)
Άβαταρ μέλους
By gianik
#263037
REALZEUS έγραψε:Σίγουρα δεν είναι ωραία εικόνα ελαστικών αυτή, αλλά δεν τα θεωρώ και επικίνδυνα. Λείπουν μεν κομματάκια αλλά έχουν αρκετό πέλμα και δεν μπορεί να είναι και πολύ παλιά. Πιο πολύ θα σπαζόμουν για την τσιγαρίλα που είπες. Θα τους το γύριζα πίσω μόνο και μόνο για αυτό!




:hmmm:
Φανταζομαι πλακα κανεις... :lol: