Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#653566 Ναι έτσι κάνουμε κάθε χρόνο με το timesharing που έχουμε στην Ιεράπετρα. Δεν θα το ξανακάνουμε του χρόνου προτιμώ το δικό μου τουτού. Juke δλδ χωράει πολλά πράγματα!!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Tsardas
#657130 Ερωτησις. Μου ρθε μια κληση απο περσι που ειχα παει Βερονα με νοικιαρικο τι κανω την πληρωνω η την πεταω; Τι κανατε σε παροιμοιες περιπτωσεις;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#657131 Αν θες να περάσεις ξανα από Ιταλία, την πληρώνεις.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#729108 Τι δυνατότητες υπάρχουν για να καλύψουμε μια ανάγκη για αυτοκίνητο για 2-3 μήνες; Τι προτείνετε;

< Note >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#751467 Έχουμε πληροφόρηση - tips για ενοικίαση οχήματος , τριημερακι, Βέλγιο , Σαρλερουά-Μπριζ ?

Υπάρχει κάποια dominant εταιρεία που εμπιστευόμαστε αβλεπει ?

Πετρέλαιο ή βενζινουλα ορθόδοξη ?
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#751515
Scotch έγραψε:
georgetz έγραψε:Πετρέλαιο ή βενζινουλα ορθόδοξη ?

Υπάρχει και 3η επιλογή :shifty:


Αλήθεια λες, το είχα ξεχάσει :lol:

Δεν μου το πρότεινε βέβαια, θα τους κάνω διάβημα :rant: :lol:

Μου πρότειναν κάτι Φορφορ , Άστρα και 500Χ για κάνα 350άρι το τριήμερο (unlimited + full insurance) ,
το Φίατ με ντήζελ , δεν έχω ψάξει τιμές βενζίνης / ντήζελ , λογικά περίπου τα ίδια θα πρέπει να είμαστε :hmmm:
Ασφάλιση γιατί άκουσα για κάτι ματσακονιές , θα βγάλω μερικές φωτό όταν το παραλαμβάνω έτσι κ αλλιώς.

Δεν με ενθουσίασαν οι τιμές αλλά δεν περιμένω και πολλά :sorry:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#751639
georgetz έγραψε:Ασφάλιση γιατί άκουσα για κάτι ματσακονιές


Θα κάνεις την ασφάλεια με την φουλ απαλλαγή, λογικά θα πληρώσεις κανένα 50-60άρι παραπάνω, αλλά σε περίπτωση που γίνει κάτι (μακρυά από 'μας), δεν έχεις καμία ευθύνη και δεν σε απασχολεί τίποτα.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#756444 όλα γύρω στο 300άρι με 380 παίζουν με ασφάλιση κλπα :lol:

Τιμές καυσίμου , μιλάμε για περι τα 2.10 σχεδόν το diesel και 1.95 η βενζινη αυτή τη στιγμή , οπότε προκύπτει μια μικρή τελικά διαφορά υπερ του πετρελαίου σε συνθήκες 900χλμ (υπάρχει μια σκέψη αλλά παραείναι τρελή).
Δύσκολα βρίσκεις την επιλογή για unlimited χλμ σε online - pre pay περιβάλλον.

Μεταξύ κατηγοριών Focus, 500X , BMW 1 ή 2 Active θα κινηθούμε οπότε βλέποντας και κάνοντας.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#756480 Autoeurope, kayak αξίζουν μια έξτρα ματιά παντα. Απο την αλλη μετά τον covid οι τιμές έχουν γενικα ξεφύγει.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#756559 Autoeurope όχι φίλος, μόνο μάνουαλ καταστάσεις εδώ :shifty: :lol:

Ψαχτήρια δεν είναι αυτά ? Είχα δει το Kayak παλαιότερα , είναι χρήσιμα για μια συνοπτική αναπαράσταση , το Autoeurope το είδα σήμερα, ευχαριστώ.

Νομίζω πετυχαίνουν καλύτερες τιμές βάζοντας κάποιους ορους τύπου ψηλότερες δεσμεύσεις στη κάρτα (π.χ 1200Ε αντί για 500Ε , όταν σύγκρινα τη Hertz) , λιγότερες επιλογές πληρωμής κλπα.
Δεν είναι καθόλου κακό προφανώς, είναι απλά τι βολεύει κάθε φορά.

Καλά το κατάλαβα το έργο ?