Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#814208
Νίκος Παππάς έγραψε:Δεκτόν. Απλά το ανέφερα γιατί έχω διαβάσει ότι δεν κάνει να ξελιγωνεις την μπαταρία. Υποθέτω ότι μία στο τόσο δεν θα πειράζει.
.

Ακριβώς αυτό. Και πιο συχνά από "μια στο τόσο", ειδικά αν είναι lfp (με επιφύλαξη για το 2ο).
Άβαταρ μέλους
By edmond
#814213
Dimsabas έγραψε:Για αυτό ο καθένας πρέπει να τα ζυγίζει και να κάνει μια ώριμη επιλογή που ταιριάζει στα δεδομένα του. Αν πάντως θες να φτάνεις Καλαμάτα και να έχεις μια 50άρα για τα γύρω γύρω ή για να έχεις μια άνεση να πας στο νοσοκομείο αν τύχει κάτι ή για να πεταχτείς σε συγγενείς στο παραδίπλα χωριό, είτε θα πηγαίνεις λίγο πιο αργά στο ταξίδι είτε θα φορτίζεις κάνα δεκάλεπτο στον αυτοκινητόδρομο είτε θα το αφήνεις σε κάποιον δημόσιο φορτιστή όσο ψωνίζεις μετά το ταξίδι. Βλέπω ότι έχετε μπόλικους εκεί κάτω.Εικόνα

Προσωπικά θα μου καθόταν κουτί οι ταχυφ.στες στα ΑΒ στη Μεσσήνη ή ακόμα καλύτερα απέναντι στον Σκλαβενίτη όπου μου διαφεύγει αν έχουν(νομίζω πως ναι, ΝΠ; :hmmm: ). Και θα έφτανα αεροπορία μέχρι εκεί.
Σιγά μην περιμένω να φτάσω χωριό(άλλα 50κμ) για να δω τι θέλω από σμ :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#814221 Δεν ξέρω στο νησί τι έχει. Είδα όμως ότι ο Σκλαβενίτης στο ποτάμι στην Αρτέμιδος έβαλε και μάλιστα 60ρι.

Τώρα να βρω τα 40 χιλιάρικα μόνο...

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#814226
Scotch έγραψε:34 :shifty:


< >
Σπύρο, είναι 43Κ. Τα 42 στο όχημα και 1000€ στην προετοιμασία. Τα 8 της επιδότησης θα επιστραφούν μήνες μετά.

Από όλα αυτά τα λεφτά έχω τα 2.



.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#821394 Ντίμη, αφιερωμένο...

ΔΟΚΙΜΗ
Δεν έχουν μείνει και πολλά μικρά που να καίνε πετρέλαιο. Αν μάλιστα θες και να σε κάνουν να χαμογελάς όταν στρίβεις, είναι ακόμα λιγότερα.

https://cartalk.gr/renault-clio-diesel/
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#821395 το μοτερ σε αυτην την γενια,φοραει αλλο εγγεφαλο /μπεκ και παει με προγραμμα 145-150 αλογα και 32-34 κιλα ροπη.
Πολυ ομορφη ζαντα παντως.
Αυτα που αναφερεις ισχυουν και για την προηγουμενη γενια.Θορυβος κυλισης με τα 17'',τριγμοι κλπ
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#821403 Πόσος θόρυβος κύλισης ρε παιδιά; Χειρότερα από το Swift;
Του αδερφού μου το TCe που είναι πολύ παλιό πλέον, δεν μου έκανε εντύπωση για θορυβώδες. Επίσης έχει πολύ καλούς χώρους επιβατών.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#821408
Dimsabas έγραψε:Και να φανταστώ ότι είναι αντίστοιχα υπέροχο στον δρόμο, ε;


ναι οντως οπως το περιγραφεις.Ρυθμισιμο,εμπνεει σιγουρια,δεν υπαρχει ''αψυχολογητη'' αντιδραση οσο και να πιεσεις.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#821409
Anonymous Founder έγραψε:Πόσου θόρυβος κύλισης ρε παιδιά; Χειρότερα από το Swift;
Του αδερφού μου το TCe που είναι πολύ παλιό πλέον, δεν μου έκανε εντύπωση για θορυβώδες. Επίσης έχει πολύ καλούς χώρους επιβατών.


ειναι με 17αρια αυτο της δοκιμης και τα δικα μου Γρηγορη.(205/45/17)
Άβαταρ μέλους
By edmond
#828822 Καριόλω ξηλώσου :rtfm: