Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#41454 _


Βλέποντας το όχημα για τα EKAM, έχω πετύχει δύο φορές το παρακάτω (μία σε video police shootout στο liveleak.com και μία σε φωτογραφίες από την επίθεση στο κοινοβούλιο του Καναδά πριν λίγο καιρό):
Εικόνα
"...a solution that is specifically designed for special response teams in organizations such as local police departments, SWAT, federal agencies, and military units..."
"The Sentinel Armored Tactical Response Vehicle is based on Ford F550 Super Duty chassis..."
Είναι τεράστιο σε σχέση με τα άλλα οχήματα (ΙΧ, περιπολικά κλπ)...

ΠΗΓΗ
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#41598 Σίγουρα θα έχουν και άλλη μια ''στρώση'' από μέσα. Έβλεπα κάποτε σε μια εκπομπή τα θωρακισμένα πολιτικά που είχαν τη δυνατότητα ακόμα και με σκασμένο λάστιχο να μπορούν να συνεχίσου με 60-70χλμ. Έχω την εντύπωση πως αυτά είναι τα σημερινά runflat οπότε φαντάζομαι και τα συγκεκριμένα δε θα χουν κάποιο πρόβλημα με το σκάσιμο κάποιου ελαστικού.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#115958 Στα Γιαννιτσά φεραν navara, είδα χθες ένα έξω από το τμήμα. Είχα την εντύπωση πως τα πήραν για ορεινες περιοχές και σύνορα. :hmmm:

< K910 μου
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#142498 Έξι Nissan Atleon για την Πυροσβεστική


Εικόνα


http://www.4troxoi.gr/epikairotita/ella ... rosvestiki
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#142593 Προχθές πέτυχα LADA NIVA της αερονομιας λοολ
Δεν ήξερα οτι είχαμε στον στρατο μας πράγματα του ανατολικού μπλοκ (περα απο τους s300)
Άβαταρ μέλους
By elteo
#142602
vasilis έγραψε:χτες είδα διπλοκάμπινο navara περιπολικό :dizzy:


Tέτοια έχουν πολλά στον Εβρο για την αστυνομία όχι τους συνοριοφύλακες.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#142869
htanso21 έγραψε:Προχθές πέτυχα LADA NIVA της αερονομιας λοολ
Δεν ήξερα οτι είχαμε στον στρατο μας πράγματα του ανατολικού μπλοκ (περα απο τους s300)


Έχουμε παμπολλα οχήματα και οπλικά συστήματα από αυτές τις χώρες.
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#143355
REALZEUS έγραψε:
htanso21 έγραψε:Προχθές πέτυχα LADA NIVA της αερονομιας λοολ
Δεν ήξερα οτι είχαμε στον στρατο μας πράγματα του ανατολικού μπλοκ (περα απο τους s300)


Έχουμε παμπολλα οχήματα και οπλικά συστήματα από αυτές τις χώρες.


Ναι βρε, πλάκα έκανα :)
Απλα εντυπωσιάστηκα (δεν ξερω θετικά ή αρνητικα :lol: ) που είδα NIVA πρώτη φορα.