Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#645088
MONMAN έγραψε:κοίτα όταν πας στα Οινόφυτα με 140 και έρχεται κάποιος και σου κολλάει στα δυο μέτρα πίσω σου χωρίς να σε προσπερνάει εχεις δυο επιλογές πας ακόμα δεξιότερα και κόβεις ή γκαζώνεις και φεύγεις , εγω διάλεξα κακώς το δεύτερο γιατί το κόκκινο αυτοκίνητο πίσω μου δεν ήταν αυτός που νόμιζα … σε κάθε περίπτωση όμως δεν θα γκάζωνα αν δεν κόλλαγε πίσω μου ,αυτό εγω το λέω π@@στιά , οι δικηγόροι κάπως αλλιώς ...
Και αυτοί εκεί πονταραν.
Έπρεπε να κάνεις δεξιά...

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By g8777
#645090 Ποιός νόμιζες ότι ήταν στο κόκκινο αυτοκίνητο; Και πώς αυτό θα επηρέαζε τον τρόπο που θα οδηγούσες; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#645113 Gianik,κάτι για "φτιαγμένα" με 240 ίππους γράφει το άρθρο... :hmmm: :roll:
Αλήθεια έχει τίποτα καλό ο οδδυ στη Μαγούλα??
Πάντως η γνωστή ευαίσθητη κοινωνική ομάδα έχει εξοπλιστεί τον τελευταίο καιρό με αρκετά "καλά" οχήματα.... :whistlink:
Τώρα το μεσημέρι στο Βραχάτι έκαναν test drive, σε ενα leon cupra mkii,που του είχαν βγάλει την εξάτμιση :rant:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#645125
postruck έγραψε:Gianik,κάτι για "φτιαγμένα" με 240 ίππους γράφει το άρθρο... :hmmm: :roll:
Αλήθεια έχει τίποτα καλό ο οδδυ στη Μαγούλα??
Πάντως η γνωστή ευαίσθητη κοινωνική ομάδα έχει εξοπλιστεί τον τελευταίο καιρό με αρκετά "καλά" οχήματα.... :whistlink:
Τώρα το μεσημέρι στο Βραχάτι έκαναν test drive, σε ενα leon cupra mkii,που του είχαν βγάλει την εξάτμιση :rant:



δεν γνωρίζω η αλήθεια είναι ...
εδώ και κάποια χρόνια υπάρχει ένας νόμος που όταν τελεσιδικήσει μία υπόθεση , το κατασχεθέν όχημα περνάει στα χέρια της Υπηρεσίας που το κατείσχε.. Ένα αίτημα που χρόνια το ζητούσαμε....
Προφανώς λοιπόν από εκεί προέρχονται αυτα τα οχήματα.

Για το Leon άσε καλύτερα να μην μιλήσω... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#645136 Kαι να ηταν μόνο το leon :rant: ολο το group vag εχουν αγοράσει απο golf iii μέχρι golf vi, octavia rs,scirocco 2.0 T φτιαγμένο οσο δεν πέρνει, passat 2.0T με μπεζ δέρματα,Α4 cabrio επίσης με μπεζ δέρματα,bmw 3-5,απο Ε36 μεχρι πρόσφατα μοντέλα και ο στόλος συνεχώς εμπλουτίζεται.....Α! κάτι saxo, rally δεν τα πολυ κυφλοφορούν πλέον και τα έχουν για σχολή οδηγών των νέων :ninja: :rant:
Βέβαια αν ήθελαν οι ιθύνοντες :whistlink: να εφαρμόσουν τον νόμο σε αυτούς,οπως και στους υπόλοιπους "ημεδαπούς",θα είχαν γίνει αρνάκια...
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#645187 Ο νόμος περι κατασχέσεων οχημάτων

http://www.opengov.gr/yptp/?p=251

εγω κατάλαβα οτι αν στο κατάσχουν εχεις ελάχιστες πιθανότητες να το πάρεις πίσω μόνο εάν κρίνουν οτι δεν τους κάνει γιατί σε τρείς μήνες μόνο αν φιλήσεις κατουρημένες ποδιές (ή είσαι τηλεπερσόνα ξανθιά 1,80) ή εχεις γερό δόντι στην δικαιοσύνη θα καταφέρεις να βγάλεις απόφαση άρσης.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#647927
MONMAN έγραψε:Ο νόμος περι κατασχέσεων οχημάτων

http://www.opengov.gr/yptp/?p=251

εγω κατάλαβα οτι αν στο κατάσχουν εχεις ελάχιστες πιθανότητες να το πάρεις πίσω μόνο εάν κρίνουν οτι δεν τους κάνει γιατί σε τρείς μήνες μόνο αν φιλήσεις κατουρημένες ποδιές (ή είσαι τηλεπερσόνα ξανθιά 1,80) ή εχεις γερό δόντι στην δικαιοσύνη θα καταφέρεις να βγάλεις απόφαση άρσης.


Δεν θέλω να δωρίσω το αμάξι μου στο Λιμενικό ,όχι εμείς το θέλουμε....

https://www.newsauto.gr/news/tou-ekleps ... istrefoun/
Άβαταρ μέλους
By gianik
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#648185 Το μεγαλο λάθος στα πυροσβεστικά όσα προοριζονται για επαρχεία είναι τα διπλά πίσω ελαστικά. Θα έπρεπε να είχαν τα καλά τα χωμάτινα τα μονά (όχι τα τρακτερωτά) όπως κάνουν οι αλλες χωρες της ΕΕ για άνετη off road χρηση. Ετσι κι αλλιως τα δαση καιγονται κάθε σεζόν.
Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα στα εργαλεία

Ελαφρως οφφ τοπικ: Στο Αγρινιο στην τοπικη αντιπροσωπια εδω και κανα 6μηνο μιν ειναι καμια 10ρια VW Transporter ασθενοφορα της δωρεας των εφοπλιστων που δεν έχουν συντηρηθεί και απλα καθονται ακινητοποιημενα στην σειρα γιατί δεν έχουν πληρωσει τον λογαριασμό :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#648190 Ποιος έχει την αντιπροσώπευση της ΜΑΝ;
Για να δούμε αν ο διαγωνισμός ήταν σωστός ρωτάω...
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#648191
Andreasdik έγραψε:Ποιος έχει την αντιπροσώπευση της ΜΑΝ;
Για να δούμε αν ο διαγωνισμός ήταν σωστός ρωτάω...

Διάφοροι, Παπαδάκης ,Σφακιανάκης και πολλοι αλλοι. Δεν έχει ΜΑΝ Ελλάς.
Edit: Έχει και ΜΑΝ Ελλάς ΑΕ.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#648192 Εντάξει τότε, μάλλον θα έγινε σωστός διαγωνισμός, αφού δεν είναι συγγελίδης