Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Morx
#645018 Αντε και ξεχυθηκαν στην καταδιωξη με 200. Θα στριβουν αραγε ή θα μαζευουμε ανταλλακτικα απο τα χωραφια?
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#645020
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#645060 Όταν το 2020 η αστυνομία χρειάζεται "γρήγορα" αυτοκίνητα για να πιάνει τους δράστες παράνομων δραστηριοτήτων κάπου υπάρχει σοβαρό πρόβλημα . Υπάρχει κάτι που λέγεται ασύρματος και έπρεπε πρώτα απ΄όλα να εφοδιάσουν τα περιπολικά με σύγχρονους που δεν υποκλέπτονται και να τους χρησιμοποιούν για να αποκλείουν τους δρόμους εγκαίρως.

Η καταδίωξη με υψηλές ταχύτητες απαγορεύεται σε όλες τις πολιτισμένες χώρες γιατί οι κίνδυνοι είναι μεγαλύτεροι απο τα οφέλη.

Τέλος η ομάδα Σ διαλύθηκε λόγω υψηλού λειτουργικού κόστους επίσημα αλλα ανεπίσημα γιατί οι οδηγοί της πιάστηκαν να υποκινούν οδηγούς άλλων οχημάτων σε κόντρες και επικίνδυνη οδήγηση ,μερικούς άτυχους ''φτωχούς" τους εξόντωσαν με πρόστιμα και κατασχέσεις ΙΧ αλλα όταν έμπλεξαν με τα λάθος άτομα τους "δυνατούς και πλούσιους" εξοντώθηκαν οι ίδιοι!
Τα ξέρω όλα αυτά απο πρώτο-πρώτο χέρι, ήμουν ο ίδιος θύμα τους :(
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#645068 Αθωώθηκα τελικά (δεν μου κατασχέσαν τίποτα ούτε πρόστιμα) αλλα μου βγήκε τότε 100000 δρχ ο δικηγόρος, μισό μηνιάτικο τότε :(
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#645074
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#645077 215 :s_whiteflag όπως καταγράφηκε απο το ταχύμετρο της Alfa 164 TB της ομάδας Σ , γιαυτό αθωώθηκα το αυτοκίνητο μου (swift gti) είχε τελική 175 " όπως το έγκριτο περιοδικό 4Τ μέτρησε" … απο την αγόρευση του δικηγόρου :lol:
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#645080 το δικό μου και σε ίσιωμα :whistlink: ΦΠΕ 130 άλογα :superman: αλλα επρεπε να κρατάω το μοχλό ταχυτήτων γιατί πεταγε την 5η ,220 με το ενα χέρι :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#645081 Εγω δεν κατάλαβα ποιος ήταν το θύμα, αλλά δε βαριέσαι...

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#645082
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#645083 κοίτα όταν πας στα Οινόφυτα με 140 και έρχεται κάποιος και σου κολλάει στα δυο μέτρα πίσω σου χωρίς να σε προσπερνάει εχεις δυο επιλογές πας ακόμα δεξιότερα και κόβεις ή γκαζώνεις και φεύγεις , εγω διάλεξα κακώς το δεύτερο γιατί το κόκκινο αυτοκίνητο πίσω μου δεν ήταν αυτός που νόμιζα … σε κάθε περίπτωση όμως δεν θα γκάζωνα αν δεν κόλλαγε πίσω μου ,αυτό εγω το λέω π@@στιά , οι δικηγόροι κάπως αλλιώς ...