Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#574003 Ίσως ότι πιο αξιόπιστο εver....
Mαζι με τα Galand σίγουρα τα 2 πιο αξιόπιστα...

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#574025
Anonymous Founder έγραψε:Λογικό, δεν είχε και πολλά να χαλάσουν.
Πάντως τα ιταλικά τότε και χάλαγαν και σάπιζαν και σκόρπαγαν.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#574031 Μου είχε κάνει εντύπωση πόσο λίγο καλύτερο ήταν από το Zastava του πατέρα. Είχα μπει σε ένα από δαύτα κάπου στο τέλος της δεκαετίας του 80'...
Πραγματικά τότε το μόνο πλεονέκτημα των Ιαπώνων ήταν η αξιοπιστία και ο εξοπλισμός (κάποια Sunny είχαν air condition, ανήκουστο έξτρα τότε!).
Κατά τ'άλλα, τίποτε ιδιαίτερο. Εντυπωσιακό πού ήταν τότε οι Ιάπωνες και πού είναι τώρα. Όπως και οι Κορεάτες ασφαλώς.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#574041
Anonymous Founder έγραψε:Λογικό, δεν είχε και πολλά να χαλάσουν.
Να πω για βόρεια Ελλάδα και ιδίως Θεσσαλονίκη Καβάλα και Κομοτηνή.
Ήταν αρκετά μεγάλη παραγγελία τα Ν12 του Βόλου. Μάλιστα έκανε τότε εισαγωγή ο Θεοχαρακης και τα Stanza για να την καλύψει.
Εδώ πάνω τα περίμεναν πως και πως για να γλυτωσουν από τα προβληματικά Mirafiori (τα οποία τα περισσότερα ήταν προίκα από της πόλης της Αστυνομίας Πόλεων) και να οδηγήσουν κάτι πιο σύγχρονο από τα στρογγυλοφαναρα Galant που δεν χαλουσαν με τίποτα.
Την ίδια εποχή με τα Ν12 έφερε και ο Σαρακακης τα Galant με τα παραλληλογραμμα φώτα σαν ασφαλιτικα ή περιπολικα διευθυντων.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#575442 Είδα σήμερα στο Περιστέρι μια μηχανή τροχαίας με τον αναβάτη να φοράει άσχετο τζάκετ χωρίς διακριτικά :hmmm: Δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί τέτοια περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#579259
Dimitris_P έγραψε:Είδα σήμερα στο Περιστέρι μια μηχανή τροχαίας με τον αναβάτη να φοράει άσχετο τζάκετ χωρίς διακριτικά :hmmm: Δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί τέτοια περίπτωση.

Μηπως την πηγαινε για σερβις;;

Στον Μαρκοπουλο στη Θεσσαλονικη, εχω δει αστυνομικους (TDM, GSX750P) με πολιτικα, φορμες και tshirt συνοδεια με τα μηχανακια τους.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#580125 https://www.taxydromos.gr/Topika/331986 ... atebe.html

Πόσο πιο πολύ απαξίωση αυτή η χώρα....... αν περιμένεις δωρεές για να συντηρήσεις μια αστυνομία. Και δεν μιλάω μόνο για το αυτοκίνητο που έχει και κάποια χρήματα.....
Άβαταρ μέλους
By elteo
#591070
Anonymous Founder έγραψε:Στρώματα (V-strom) βλέπω. Καλή επιλογή, αλεξίσφαιρο μοτέρ, εύκολη στην οδήγηση.


περίεργος χρωματισμός....σε σχέση με τις υπάρχουσες στην ΔΙΑΣ.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#591071
elteo έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Στρώματα (V-strom) βλέπω. Καλή επιλογή, αλεξίσφαιρο μοτέρ, εύκολη στην οδήγηση.


περίεργος χρωματισμός....σε σχέση με τις υπάρχουσες στην ΔΙΑΣ.

Αυτη η γενια των V-strom εχει πολλα αβαφα πλαστικα, επομενως δεν γινοταν να βαφουν για το custom της υποθεσης καθως το κοστος θα ανεβαινε ευκολα κατα πολυ!
Τα καγκελα δεν βγαινουν σε λευκο, επομενως σκεψου ξηλωμα και βαψιμο...

Για να πεις οτι γινεται GSX750P ως προς τον χρωματισμο, ευκολα ενα 400άρι επιπλεον καθε μοτοσυκλετα.