Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#745065 Ευχαριστω Τσιλης!!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#745147
Dimsabas έγραψε:Με γεια ρε φίλε, άντε να γίνει επιτέλους αυτή η κόντρα. Τι δικαιολογία θα βρεις τώρα;


Ευχαριστω Σαμπα.
Δεν νομιζω οτι εχει νοημα να το κανουμε με μ3.
Μαλλον πρεπει να περιμενουμε για να βρεις κανα plaid.
Eαν δεν βρεις plaid και βρεις κατι δυνατοτερο κανενα προβλημα. :shifty:




mirage έγραψε:Καλοτάξιδο και αυτό!

< >


rocsta έγραψε:Kαλοτάξιδος!


ευχαριστω παιδες!! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#745161 Μήτσο κάτσε γιατί μπερδεύτηκα. Αυτό είναι το δεύτερο; το δικό σου; η αντικατάσταση του Μήτσου δηλαδή;
Ίδιο χρώμα ήταν και του γιου;

Καλορίζικο κι αυτό λοιπόν


ΥΓ: Το πιο όμορφο Β-κατηγορίας νομίζω. Και το νέο μοντέλο επίσης στα ίδια χνάρια.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#745162
Giuseppe Busso έγραψε:Μήτσο κάτσε γιατί μπερδεύτηκα. Αυτό είναι το δεύτερο; το δικό σου; η αντικατάσταση του Μήτσου δηλαδή;
Ίδιο χρώμα ήταν και του γιου;

Καλορίζικο κι αυτό λοιπόν


ΥΓ: Το πιο όμορφο Β-κατηγορίας νομίζω. Και το νέο μοντέλο επίσης στα ίδια χνάρια.


Nαι αυτο ειναι το δευτερο.Ιδιο χρωμα. παραπανω εξτρα,παραπανω χλμ,λιγο φθηνοτερο.
Ευχαριστω Μπουσε!

Πριν λιγο με πηρε τηλ ο εκτελωνιστης βγηκε η αξια του τελωνειου 370 ευρω (το αλλο 291)
Αλλα ειχε πεσει το συστημα και δεν μπορουσε να ολοκληρωθει η διαδικασια για να βγει η ηλεκτρονικη πληρωμη.
Προσπαθησαμε μπας και τελειωσουμε σημερα απο τελωνειο,και παμε και βγαλουμε αυριο πινακιδες,αλλα δεν σπασαμε την παραδοση που θα γαμηθουν τα παντα ολα για να καθυστερησουμε. :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#745268 Τελειωσε ο εκτελωνισμος πηρα τα χαρτια,πηγα περασα και κτεο.
λεω κατσε να παρω τηλεφωνο να συναντηθω σημερα με τον διεκπεραιωτη,ωστε μολις ανοιξει το υπουργειο να παμε για πινακιδες.
Τον παιρνω τηλ,δεν μπορω τωρα μου λεει μετα τα Φωτα. Εχω κολλησει κορονοιο.
Σιγα μην δεν ειχαμε και με αυτο προβλημα. :lol: :lol:
Να κλησεις ραντεβου? θα σου κλεισουν του αγιου ανημερα οταν και αν σηκωσουν τηλεφωνο.Να πας ετσι θα σου πουν δεν εχετε ραντεβου.
Βρηκα αλλον αντε να δουμε.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#745307 Αντε να δούμε τι άλλο θα σου τύχει! Υπομονή, έχεις φάει πλέον και την ουρά του γαϊδάρου! Τέλη κυκλοφορίας δεν πληρώνει, σωστά; ΚΤΕΟ το περνάς πώς χωρίς πινακίδες;
Κάπου το είχες γράψει, αλλά δεν το βρίσκω.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#745317 οχι δεν πληρωνει.Οποιο κλιο πετρελαιο 90 γραμμαριων ειναι μετα απο 8ο του 2018 πληρωνει. :dizzy:
Ναι κτεο πας χωρις πινακιδες.Ελλειψη του νομου που κανεις δεν ασχολειται.
Να το ασφαλισεις δεν μπορεις ωστε να πεις θα φωναξω οδικη να το παει.
Οποτε πας ετσι χωρις πινακιδες και ασφαλεια και κανεις το σταυρο σου να μην σου κληρωσει τιποτα ασχημο.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#745320
dimviii έγραψε:οχι δεν πληρωνει.Οποιο κλιο πετρελαιο 90 γραμμαριων ειναι μετα απο 8ο του 2018 πληρωνει. :dizzy:
Ναι κτεο πας χωρις πινακιδες.Ελλειψη του νομου που κανεις δεν ασχολειται.
Να το ασφαλισεις δεν μπορεις ωστε να πεις θα φωναξω οδικη να το παει.
Οποτε πας ετσι χωρις πινακιδες και ασφαλεια και κανεις το σταυρο σου να μην σου κληρωσει τιποτα ασχημο.
Και εγώ έτσι έκανα.
Το ερώτημα είναι: έχεις πάρει αυτοκόλλητο ΚΤΕΟ για την πινακίδα;

Εγώ πέρασα ΚΤΕΟ, πήρα πινακίδες, τις έβαλα αλλά δεν έχουν το αυτοκόλλητο.

Θα περάσω κάποια στιγμή μάλλον από ΚΤΕΟ, θα τους πάρω τηλέφωνο. Έχω απλώς το χαρτί ΚΤΕΟ στο αμάξι.


< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#745322 Στο Γαλλικο μας το εδωσαν οταν πηραμε αδεια/πινακιδες .Τα ειχε αφησει ο διεκπεραιωτης στο κτεο για να τα παρουμε,οποτε προφανως μας εδωσαν και το αυτοκολλητο μεταγενεστερα της ημερομηνιας ελεγχου,μιας και οταν περναει κτεο δεν εχει πινακιδες.
Άβαταρ μέλους
By g47
#745351 Το αυτοκολλητο απο οσο ξερω δεν ειναι κατι το υποχρεωτικο.
Αλλωστε μπορει να εχουν αλλαχθει/στραπατσαριστει οι πινακιδες, να εχει φυγει (αν και δυσκολο, ειναι δυνατη η κολλα).
Εγω παντως το βγαζω, δε μου αρεσει. :oops: