Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#746028 ετσι ειχα διαβασει Γρηγορη οτι καποια infotainment στα αυτοκινητα εχουν DAB.
Τωρα εαν δεν λειτουργει στην Ελλαδα δεν το γνωριζω.
Απλα σημειωνανε οτι εαν αλλαξεις κεραια πρεπει να ειναι συμβατη με το συστημα DAB.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#746041 Ευχαριστώ! Είχα μπαγιάτικη πληροφόρηση! Πάντως, αν δεν δοθούν λεφτά, οι ιδιώτες δεν πρόκειται να πάνε σε DAB στην χώρα μας.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#746158
rocsta έγραψε:Nτιμ8 μήπως ήρθες για τσάι Εγνατία οδό χθες; Λευκό clio με full LED "κόλλησε" στα 160 στο Κλειδί... :shifty:


ειναι δυνατον να ειμαι εγω με μονο 160 χλμ? :x
Άβαταρ μέλους
By markvag
#746170 160 πήγαινε αυτός! :rtfm:



Γέρασε και φοβάται. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#748005
dimviii έγραψε:ειναι δυνατον να ειμαι εγω με μονο 160 χλμ? :x

Ξέρω γω, μπορεί να σου είχε ανάψει το λαμπάκι του ρεζερβουάρ....
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#764128 Aυτο εδω ειναι το κλιο που ειμαι σε διαδικασια να φερω.
Απο Γερμανια,μεγαλο μαγαζι,αλλα οχι επισημη αντιπροσωπεια.
Στην επικοινωνια τριμπουρδελοι,δεν σηκωνουν τηλεφωνα,δεν απαντανε στα μειλ,δεν μιλανε Αγγλικα παρα μονο καποιο συγκεκριμενοι υπαλληλοι.(τεμπεληδες Ελληνες,εργατικοι Γερμανοι κλπ)
Περιμενω εδω και δυο μερες απαντηση, για το αν θα εχει καινουριο TUV, μια φωτο απο την αδεια κυκλοφοριας,και το κοστος για πινακιδες 7 ημερων για να το φερω οδικως.

Ειναι 9/2018 με 34κ χλμ 1ο χερι,βιβλιο σερβις,και με 2ο σετ χειμερινα σε αλουμινιου ζαντες.
Εχει τα παντα απο εξοπλισμο,ειναι εκδοση Bose που στην ουσια ειναι ιδιο με του γιου μου Edition one,που εχουν φορτωσει με ακομα περισσοτερα εξτρα.Θερμαινομενα καθισματα,πανοραμικη οροφη,την καλη οθονη πολυμεσων R-link,και πλαγιους αισθητηρες για το self steering parking.
Αυτη η εκδοση πωλουνταν αποκλειστικα για Γερμανια και Ολλανδια,και μαλλον ηταν ειδικη παραγγελια του εισαγωγεα. Και επειδη οι Γερμανοι φημιζονται για το γουστο τους ειπαν να βαλουν και την πινελια τους βαζωντας λευκες λωριδες στα πλαινα τμηματα των καθισματων. :svivhaha: Χαλαλι ομως η γυφτια αφου εχει καλη τιμη,λιγα χλμ και φουλ εξοπλισμο.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#764129 Πόσο υπολογίζεις να σου βγει τελική τιμή;
Και πόσα θέλεις για να μας φέρεις και εμάς κανένα; :lol:
Από το να τα δώσουμε σε κανέναν αμφιβόλου αξιοπιστίας έμπορα, καλύτερα να τα δώσουμε σε εσένα!
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#764130 Dim , σου ξέφυγε ένας άσσος στα χιλιόμετρα μπροστά απ'το 3 . :shifty:
Λαμόγια Έλληνες , παναγίες Γερμανοί. ??
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#764132
axel12p έγραψε:Πόσο υπολογίζεις να σου βγει τελική τιμή;
Και πόσα θέλεις για να μας φέρεις και εμάς κανένα; :lol:
Από το να τα δώσουμε σε κανέναν αμφιβόλου αξιοπιστίας έμπορα, καλύτερα να τα δώσουμε σε εσένα!



γυρω στα 13.800 θα μου βγει με ολα μεσα αγορα αυτοκινητου,μεταφορα,εκτελωνισμος,κτεο,προσωρινες πινακιδες και ασφαλεια στη Γερμανια.
Εχει γινει πολυ δυσκολο παντως να βρεις καλη τιμη,εχουν παρει σε λιγους μηνες κατα μεσο ορο τα μεταχειρισμενα απο 1500-2000 ευρω πανω. Αυτο που βγηκε σε τετοια τιμη ειναι θαυμα.Βεβαια ειμαι καθημερινως απο πανω για να τα βλεπω πρωτος και να προλαβω.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#764133
mousatos έγραψε:Dim , σου ξέφυγε ένας άσσος στα χιλιόμετρα μπροστά απ'το 3 . :shifty:
Λαμόγια Έλληνες , παναγίες Γερμανοί. ??


ο Ντιμης εχει τσεκαρει το πλαισιο και τα χλμ ηδη απο τον ιδιοκτητη που το ειχε σηκωσει στο μομπαιλ πριν 10 μερες.
προφανως το εδωσε σε εταιρια γιατι βιαζοταν για μετρητο.