Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#686006 Σχεδόν 7ετίας είναι όμως ρε γαμώτο το 500X. Και σε αυτή την έκδοση χωρίς Led κλπ δείχνει αρκετά παλιό πια :oops:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#686014 Socrates εισαι αρκετα μεγαλος πλεον, μπορω να μοιραστω το αγιο δισκοποτηρο των αυτοκινητιστικων φορουμζ:

Ενα Φιατ, μια Αλφα Ρομεο, μια Λαντσια , ενα Iso Rivolta εχουν ΠΑΝΤΑ θεση σε ολα τα τοπικα. Δεν εχει σημασια το θεμα της συζητησης, δεν εχει σημασια καν τι χρονια εχουμε, μπορεις ΑΦΟΒΑ να τα αναφερεις /προτεινεις/ προσκυνησεις. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#686021 Μόλις επιστρέψαμε από αντιπροσωπείες!Η απόφαση παρθηκε από τον father χωρίς πολλά πολλα!Αρχικα να πω ότι οι τιμές έχουν ξεφύγει!!!!Nissan juke acenta με ΤΑΣΙΑ 20600€!!!Εφαγε χ με την μια!Duster prestige 1.0 lpg18800€ !Αυτο κι αν έφαγε Χ με την μια!Μετα το captur δεν μας άρεσε τελικά εμφανισιακά..Πάμε τώρα Peugeot!Βλεπουμε 2008 μας αρέσει πολύ κι εκεί που το σκαλίζουμε κλπ σε έκδοση active (σημερινή active + )με τιμή 20680€ μας λέει πάμε για ένα test drive.Είχε allure έκδοση 1.2 100 άλογα με τον 3D πίνακα.Ε τελικά 99% καταλήξαμε στην allure plus με μια μικρή υπέρβαση στα 22100€..Το αυτοκίνητο μ άρεσε πααααρα πολυ!!Ποιοτικα καμία σχέση με το juke που είναι ίδιας κατηγορίας..Είναι πολύ ανώτερο.Από εξοπλισμό υπερπλήρες και ο κινητήρας τραβάει σχετικά καλά από χαμηλά σαν dieselακι (τρικύλινδρος είναι αφού)...Το είδαμε και σε πορτοκαλί χρωμα με μπάρες κλπ που έχει η έκδοση και ο αρχηγός της οικογένειας τρελάθηκε.Λέει δεν θέλω να πάμε πουθενά άλλου.Αυτό θα πάρω!Ετοιμοπαράδοτο δεν υπάρχει και περιμένουν νέα αυτοκίνητα τέλος Μαρτίου αλλιώς στην δεύτερη παρτίδα μέσα στον Απρίλιο...
Τελευταία επεξεργασία από manoliossss και 13 Ιαν 2021, 20:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By theo13
#686023 Λογική επιλογή καθώς είναι μακράν το πιο όμορφο της κατηγορίας
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#686024 Με γειες και καλοταξιδο



Έχω να σου πω, ότι οδηγώ το ίδιο μοτέρ στην έκδοση με τους 130 και θα σε αφήσει πραγματικά άφωνο με την δύναμη του και την ελαστικότητα του

Να είναι γερός να το χαρεί
Άβαταρ μέλους
By edmond
#686025 Με το καλό!!! :s_thumbsup
Βασική μου...ένσταση είναι γιατί να μην αγοράζονται αυτόματα τέτοιου είδους αμάξια και γενικώς την σήμερον ημέραν αλλά θα αποδεχθώ ότι είναι προσωπική μου...λόξα :lol:
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#686026
edmond έγραψε:Με το καλό!!! :s_thumbsup
Βασική μου...ένσταση είναι γιατί να μην αγοράζονται αυτόματα τέτοιου είδους αμάξια και γενικώς την σήμερον ημέραν αλλά θα αποδεχθώ ότι είναι προσωπική μου...λόξα :lol:
Θα συμφωνήσω απολύτως για το αυτόματο και θα σου απαντήσω ταυτόχρονα για την δίκη μας περίπτωση...Γιατί το αυτόματο στην έκδοση active plus έβγαινε +1500€.όποτε παίρνεις αυτόματο,αλλά δίνεις παραπάνω χρήματα και χάνεις και αρκετά έξτρα από εξοπλισμό (3D πίνακα οργάνων,10αρα οθόνη αντί για 7,κεντρική κονσόλα με υποβραχιόνιο ενσωματωμένο,ηλεκτρικό χειρότερο,ζάντες 17" αντί για 16,μπάρες οροφής,εξωτερικά κάτι νίκελ κάτι ασημί κλπ,καθίσματα μισό δέρμα μισό ύφασμα και κάτι αλλά ψιλά..)όποτε προτιμήσαμε τα έξτρα και να γλιτώσουμε και λεφτά τα οποία ήδη τα υπερβήκαμε από το αρχικό budget!
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#686027
manoliossss έγραψε:Μόλις επιστρέψαμε από αντιπροσωπείες!Η απόφαση παρθηκε από τον father χωρίς πολλά πολλα!Αρχικα να πω ότι οι τιμές έχουν ξεφύγει!!!!Nissan juke acenta με ΤΑΣΙΑ 20600€!!!Εφαγε χ με την μια!Duster prestige 1.0 lpg18800€ !Αυτο κι αν έφαγε Χ με την μια!Μετα το captur δεν μας άρεσε τελικά εμφανισιακά..Πάμε τώρα Peugeot!Βλεπουμε 2008 μας αρέσει πολύ κι εκεί που το σκαλίζουμε κλπ σε έκδοση active (σημερινή active + )με τιμή 20680€ μας λέει πάμε για ένα test drive.Είχε allure έκδοση 1.2 100 άλογα με τον 3D πίνακα.Ε τελικά 99% καταλήξαμε στην allure plus με μια μικρή υπέρβαση στα 22100€..Το αυτοκίνητο μ άρεσε πααααρα πολυ!!Ποιοτικα καμία σχέση με το juke που είναι ίδιας κατηγορίας..Είναι πολύ ανώτερο.Από εξοπλισμό υπερπλήρες και ο κινητήρας τραβάει σχετικά καλά από χαμηλά σαν dieselακι (τρικύλινδρος είναι αφού)...Το είδαμε και σε πορτοκαλί χρωμα με μπάρες κλπ που έχει η έκδοση και ο αρχηγός της οικογένειας τρελάθηκε.Λέει δεν θέλω να πάμε πουθενά άλλου.Αυτό θα πάρω!Ετοιμοπαράδοτο δεν υπάρχει και περιμένουν νέα αυτοκίνητα τέλος Μαρτίου αλλιώς στην δεύτερη παρτίδα μέσα στον Απρίλιο...
Τα είχα γράψει λίγα ποστ πιο πάνω. Δεν ξέρω τι πίνουν στο group renault και για ποιο λόγο αύξησαν τις τιμές, αλλά οι πωλήσεις σε ιδιώτες θα πάνε κατά διαόλου. Το juke nconnecta που κοίταζα, ανέβηκε ένα χιλιάρικο σε μια νύχτα (και κόψανε εξοπλισμό).
(να υποθέσω ότι ποντάρουν στις εταιρικές πωλήσεις; τι να πω)
Επειδή κοίταζα κι εγώ την κατηγορία, όταν πήρα τελικές τιμές για παράδοση Γενάρη του 21, χαιρέτησα.
Στην δε Peugeot (δεν λέω PSA, γιατί το brand Citroën έχει άθλια προϊόντα και το brand Opel μέτρια) έκαναν αυτές τις αλλαγές στις εξοπλιστικές εκδόσεις που σε αναγκάζουν να ανέβεις πολύ σε τιμή (αλλά οκ αυτοί πάντα ακριβοί ήταν)
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#686029
Asimov έγραψε:
manoliossss έγραψε:Μόλις επιστρέψαμε από αντιπροσωπείες!Η απόφαση παρθηκε από τον father χωρίς πολλά πολλα!Αρχικα να πω ότι οι τιμές έχουν ξεφύγει!!!!Nissan juke acenta με ΤΑΣΙΑ 20600€!!!Εφαγε χ με την μια!Duster prestige 1.0 lpg18800€ !Αυτο κι αν έφαγε Χ με την μια!Μετα το captur δεν μας άρεσε τελικά εμφανισιακά..Πάμε τώρα Peugeot!Βλεπουμε 2008 μας αρέσει πολύ κι εκεί που το σκαλίζουμε κλπ σε έκδοση active (σημερινή active + )με τιμή 20680€ μας λέει πάμε για ένα test drive.Είχε allure έκδοση 1.2 100 άλογα με τον 3D πίνακα.Ε τελικά 99% καταλήξαμε στην allure plus με μια μικρή υπέρβαση στα 22100€..Το αυτοκίνητο μ άρεσε πααααρα πολυ!!Ποιοτικα καμία σχέση με το juke που είναι ίδιας κατηγορίας..Είναι πολύ ανώτερο.Από εξοπλισμό υπερπλήρες και ο κινητήρας τραβάει σχετικά καλά από χαμηλά σαν dieselακι (τρικύλινδρος είναι αφού)...Το είδαμε και σε πορτοκαλί χρωμα με μπάρες κλπ που έχει η έκδοση και ο αρχηγός της οικογένειας τρελάθηκε.Λέει δεν θέλω να πάμε πουθενά άλλου.Αυτό θα πάρω!Ετοιμοπαράδοτο δεν υπάρχει και περιμένουν νέα αυτοκίνητα τέλος Μαρτίου αλλιώς στην δεύτερη παρτίδα μέσα στον Απρίλιο...
Τα είχα γράψει λίγα ποστ πιο πάνω. Δεν ξέρω τι πίνουν στο group renault και για ποιο λόγο αύξησαν τις τιμές, αλλά οι πωλήσεις σε ιδιώτες θα πάνε κατά διαόλου. Το juke nconnecta που κοίταζα, ανέβηκε ένα χιλιάρικο σε μια νύχτα (και κόψανε εξοπλισμό).
(να υποθέσω ότι ποντάρουν στις εταιρικές πωλήσεις; τι να πω)
Επειδή κοίταζα κι εγώ την κατηγορία, όταν πήρα τελικές τιμές για παράδοση Γενάρη του 21, χαιρέτησα.
Στην δε Peugeot (δεν λέω PSA, γιατί το brand Citroën έχει άθλια προϊόντα και το brand Opel μέτρια) έκαναν αυτές τις αλλαγές στις εξοπλιστικές εκδόσεις που σε αναγκάζουν να ανέβεις πολύ σε τιμή (αλλά οκ αυτοί πάντα ακριβοί ήταν)
Ναι,μόλις άκουσα τις τιμές σε juke το post σου σκέφτηκα.Εκτος τις τιμες που ανεβάσανε Κόψανε και εξοπλισμό .Και στην Peugeot η allure plus που θα πάρουμε είναι η προηγούμενη allure.Ειδικά το duster σε ιδιώτες θα πάει άκλαυτο..Το 4x4 prestige diesel στα 25000...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#686058 https://www.car.gr/25607920-nissan-juke ... 7hp-acenta

Γιατί τάσια; βλέπω στο car.gr διάφορα ετοιμοπαράδοτα acenta που είναι με ζάντες.

BTW πανέμορφο. Έχω δηλώσει ότι από όλα τα b-suv, εμφανισιακά το Juke είναι κουκλί.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#686062 Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η γενιά του Juke εμφανισιακά. Πολύ πιο όμορφο το 2008,απλώς πολύ ακριβό.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#686078 Το juke είναι πανέμορφο μέσα έξω αλλά δεν είναι τιμές αυτές
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#686080 Το 2008 δεν είναι τόσο όμορφο απο έξω, έχει σημεία που δεν το κολακευουν καθόλου, αλλά στην allure είναι μακράν το ομορφότερο μέσα.
Ειδικά το μικρό τιμόνι με τον ψηφιακό πίνακα οργάνων. Βάλε και την κεντρική οθόνη με τα πιάνο κουμπιά από κάτω ξεπερνά σε ομορφιά εσωτερικου και το CH-R.
Από έξω όμως είναι πιο όμορφο.

@manoliosss, με το καλό να το παραλάβετε.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#686096 @busso αυτά τα juke είναι ότι έχουν μείνει σε αντιπροσωπείες.Πλέον παίρνεις αμάξι 20600€ και έχει ταμπουρα πισω(δεν με χαλούσε αυτό) και τασια!!!
Το juke μας άρεσε πιο πολύ εμφανισιακά ειδικά στο πίσω μέρος πολύ πιο ωραίο από το 2008...Για allure απλή ήμασταν Αλλά κάναμε το "λάθος" και πήγαμε για test drive με την allure+ βράδυ!η 10αρα οθόνη πολυυυυ ωραια και Ειδικα ο 3D πίνακας είναι φοβερός , αν και στην αρχή τον σνομπαρα..
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις γνώμες και για την βοήθεια.Μέσα στην εβδομάδα δίνεται η προκαταβολή και μετά αναμονηηηηηηη 2-3 μήνες για την παραλαβή...