Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#423855 Σοβαρο προβλημα παντως με τους Ρομα αντιμετωπιζουν οι ελεγκτες στον προαστιακο (Μεγαρα ,Ν.Περαμο κ.λ.π)...
Οχι μονο μπαινουν τζαμπε ,κοροιδευουν ,φτυνουν,τραμπουκιζουν τους ελεγκτες,συχνα πεφτει ξυλο..Μου εχει τυχει συμβαν που ημουν μεσα,νομιζω το ειχα γραψει..
Πλεον ο μηχανοδηγος , σε σχετικο συμβαν καλει απ το μεγαφωνο αν υπαρχει αστυνομικος που επιβαινει στον συρμο να παει στο ταδε βαγονι..(ταξιδευουν αρκετοι λογω της Κορινθου).
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#472697 απο ελ βενιζελος για αθηνα με μετρο υπαρχει μπλεξιμο με αυτες τις καινουργιες καρτες; ή υπαρχει το κλασικο εισητηριο των 8 ή 10 ευρω?
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#472713
gianik έγραψε:Σοβαρο προβλημα παντως με τους Ρομα αντιμετωπιζουν οι ελεγκτες στον προαστιακο (Μεγαρα ,Ν.Περαμο κ.λ.π)...
Οχι μονο μπαινουν τζαμπε ,κοροιδευουν ,φτυνουν,τραμπουκιζουν τους ελεγκτες,συχνα πεφτει ξυλο..Μου εχει τυχει συμβαν που ημουν μεσα,νομιζω το ειχα γραψει..
Πλεον ο μηχανοδηγος , σε σχετικο συμβαν καλει απ το μεγαφωνο αν υπαρχει αστυνομικος που επιβαινει στον συρμο να παει στο ταδε βαγονι..(ταξιδευουν αρκετοι λογω της Κορινθου).


Εδώ συμβαίνει ( δώσε θάρρος στο χωριάτη και θα ανέβει στο κρεββάτι ) το πολύ politicaly correct αίσθημα που κυριαρχεί σήμερα περισσότερο από άλλα χρόνια έχει βοηθήσει πολύ στην ασυδοσία, στις περιοχές Λιόσια, Ζεφύρι κλπ οι κάτοικοι έχουν τεράστιο πρόβλημα, έχουν βάλει παντού συρματοπλέγματα στα κάγκελα τους σαν στρατόπεδα και οι τοίχοι τους είναι γεμάτοι τρύπες από σφαίρες, δεν βγαίνουν έξω τα βράδυα και τα ναρκωτικά είναι σε κάθε γωνιά, κατά τα άλλα να μην ενοχλήσουμε την συμπαθητική φυλή των ρομά, το ότι μας τον πιάνουν κανονικά δεν τρέχει τίποτα και δεν πρέπει να μιλάμε κι από πάνω γιατί μας κακοχαρακτηρίζουν, τι να πείς ? Πρέπει αυτοί που τους στηρίζουν να χάσουν κάποιο αυτοκίνητο, καμμιά μηχανή, να βρούν το σπίτι τους καλοκαιρινό και θα δούμε μετά αν θα έχουν την ίδια άποψη.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#472768
21 quadra έγραψε:
gianik έγραψε:Σοβαρο προβλημα παντως με τους Ρομα αντιμετωπιζουν οι ελεγκτες στον προαστιακο (Μεγαρα ,Ν.Περαμο κ.λ.π)...
Οχι μονο μπαινουν τζαμπε ,κοροιδευουν ,φτυνουν,τραμπουκιζουν τους ελεγκτες,συχνα πεφτει ξυλο..Μου εχει τυχει συμβαν που ημουν μεσα,νομιζω το ειχα γραψει..
Πλεον ο μηχανοδηγος , σε σχετικο συμβαν καλει απ το μεγαφωνο αν υπαρχει αστυνομικος που επιβαινει στον συρμο να παει στο ταδε βαγονι..(ταξιδευουν αρκετοι λογω της Κορινθου).


Εδώ συμβαίνει ( δώσε θάρρος στο χωριάτη και θα ανέβει στο κρεββάτι ) το πολύ politicaly correct αίσθημα που κυριαρχεί σήμερα περισσότερο από άλλα χρόνια έχει βοηθήσει πολύ στην ασυδοσία, στις περιοχές Λιόσια, Ζεφύρι κλπ οι κάτοικοι έχουν τεράστιο πρόβλημα, έχουν βάλει παντού συρματοπλέγματα στα κάγκελα τους σαν στρατόπεδα και οι τοίχοι τους είναι γεμάτοι τρύπες από σφαίρες, δεν βγαίνουν έξω τα βράδυα και τα ναρκωτικά είναι σε κάθε γωνιά, κατά τα άλλα να μην ενοχλήσουμε την συμπαθητική φυλή των ρομά, το ότι μας τον πιάνουν κανονικά δεν τρέχει τίποτα και δεν πρέπει να μιλάμε κι από πάνω γιατί μας κακοχαρακτηρίζουν, τι να πείς ? Πρέπει αυτοί που τους στηρίζουν να χάσουν κάποιο αυτοκίνητο, καμμιά μηχανή, να βρούν το σπίτι τους καλοκαιρινό και θα δούμε μετά αν θα έχουν την ίδια άποψη.


Αυτοι που τους στηριζουν ειναι παρεακι οποτε δεν!!! θα κανουν λαθος ....κινηση..
Άβαταρ μέλους
By g47
#487905 Αν καποιος παρει το προαστιακο απο Κιατο για Πειραια, πρεπει να αλλαξει στο σταθμο Λαρισης η παει καρφι?
Εδω δεν αναφερει κατι
http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... 2-18_f.pdf

Αλλα απο εδω καταλαβαινω πως πρεπει
https://www.athenstransport.com/wp-cont ... %CF%82.jpg


Το εισιτηριο γραφει απλα τον αριθμο του τραινου.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#487927 Πειραιάς – Κιάτο και αντίστροφα (1 δρομολόγιο την ώρα ανά κατεύθυνση, σταθμοί: Πειραιάς, Λεύκα, Ρέντη, Ταύρος, Ρουφ, Αθήνα (Σταθμός Λαρίσης), Άγιοι Ανάργυροι, Πύργος Βασιλίσσης, Κάτω Αχαρναί, Άνω Λιόσια, Ασπρόπυργος, Μαγούλα, Νέα Πέραμος, Μέγαρα, Κινέττα, Άγιοι Θεόδωροι, Κόρινθος, Ζευγολατιό, Κιάτο)
Απο το ιδιο σαητ σ αυτο το αρθρο https://www.athenstransport.com/info/proastiakos/
Συνεπώς μαλλον πας καρφι.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#503837 Ξέρει κανείς αν έχει στραβώσει κάτι με την OASA telematics (που παλιά δούλευε μια χαρά) ή αν ξαφνικά κάνω εγώ κάτι πολύ λάθος; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By skous
#503865
Asimov έγραψε:Ξέρει κανείς αν έχει στραβώσει κάτι με την OASA telematics (που παλιά δούλευε μια χαρά) ή αν ξαφνικά κάνω εγώ κάτι πολύ λάθος; :dizzy:


Εμένα μια χαρά παίζει αυτή τη στιγμή.
Που και που πέφτει η υπηρεσία.


< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#504137 Οι λεωφοριακές γραμμές X9+ τι εισιτήριο έχουν για μετακίνηση που δεν περιλαμβάνει το αεροδρόμιο - π.χ. Χ96 στο τμήμα Βάρης-Αλίμου; Το κανονικό ή το αυξημένο του αεροδρομίου;
Άβαταρ μέλους
By citastak
#511253 Παρατηρήσατε λιγότερο κόσμο στο τρένο, τώρα που σε κάποιους σταθμούς είναι κλειστές οι πύλες;
Το έχω πάρει 6 φορές από την παρασκευή σε ώρες αιχμής (Θησείο-Κηφισιά-Θησείο) και είναι πολύ καλά!
Έτυχε;
Άβαταρ μέλους
By 224v
#511260
citastak έγραψε:Παρατηρήσατε λιγότερο κόσμο στο τρένο, τώρα που σε κάποιους σταθμούς είναι κλειστές οι πύλες;
Το έχω πάρει 6 φορές από την παρασκευή σε ώρες αιχμής (Θησείο-Κηφισιά-Θησείο) και είναι πολύ καλά!
Έτυχε;


Ισως αλλα δεν νομιζω, καπου διαβασα ότι αυξηθηκαν οι πωλήσεις εισητηριων…. λογικο μαλλον, ισως δεν εχουν ελλειματα πλεον!!!! (υπερβαλλω φυσικα ) αλλα ό,τι γλυτώσουμε από επιδοτήσεις των Δημοσίων εταιριών καλο είναι..
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#553072 Έχει ταξιδέψει κανείς πρόσφατα με τρένο Αθήνα-Θεσσαλονικη?
Είναι εφικτές οι 5μιση ώρες που αναφέρει στο σαητ? Ή θα φτάσουμε μια αιωνιότητα και μια μέρα μετά?

< Note >