Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#303272 Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να θες να γλιτώσεις τα διόδια και να πας από τις παρακάμψεις στο κομμάτι Λάρισα - Λαμία. Κάνεις περισσότερη ώρα/χιλιόμετρα/κατανάλωση από το να πας από την ΠΕΟ (Φάρσαλα - Δομοκός)
Άβαταρ μέλους
By gianik
#361756 Οσοι κινειστε σε Ε.Ο ,εχετε παρατηρησει μειωση ή κ σχεδον εξαλειψη των δενπληρωνω στα διοδια; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#361757
gianik έγραψε:Οσοι κινειστε σε Ε.Ο ,εχετε παρατηρησει μειωση ή κ σχεδον εξαλειψη των δενπληρωνω στα διοδια; :hmmm:


εγω που κινουμαι πολύ συχνα,εχω πολλους μηνες να δω κατι.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#361758
gianik έγραψε:Οσοι κινειστε σε Ε.Ο ,εχετε παρατηρησει μειωση ή κ σχεδον εξαλειψη των δενπληρωνω στα διοδια; :hmmm:

Αφού τα "κίνημα" έγινε κυβέρνηση και σοβάρεψε, μπορεί και να ίσχυσε κι αυτό που λες...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#361760 Νταξει προφανως κ ατονησε αλλα θα ηρθαν κ τα ειδοποιητηρια για οσους ειχαν περασει τσαμπε οποτε τωρα το 2πλοσκεφτονται...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#361876 Εγώ φέτος το Χειμώνα κινούμαι σχεδόν τρεις με τέσσερις φορές τη βδομάδα καθημερινές στον άξονα Αθηνα - Λαμία λόγω δουλιάς και τουλάχιστον μια φορά στις δύο βδομάδες στον άξονα Αθήνα - Τρίπολη τα ΣΚ.
Στο Αθηνα - Τρίπολη πάντα ήτανε λιγοι αυτοί που δεν πλήρωναν αφού η Ολύμπια και ο Μορέας ήτανε απο τις πιο 'σκληρές' παραχωρήσεις (Μπομπολας γαρ-τίποτα δεν είναι τυχαίο) και στέλνανε χαρτάκια στις αρχές και στη συνέχεια κλήσεις. Κι εμένα τόσα χρόνια τώρα το μόνο χαρτάκι που μου έχει έρθει ήταν από την Ολύμπια αλλά δεν έκαναν τίποτα.
Στο Αθήνα - Λαμία δε ξέρω αν έχουνε μειωθεί αυτοί που δεν πληρώνουν (είναι δύσκολο εξ'άλλου να το πει κάποιος αν δεν είναι διοδιάς) αλλά πάντως μπορώ με σιγουριά να πω ότι είναι πάρα πολλοί αυτοί που δεν πληρώνουν ειδικά στις Αφιδνες. Άμα περιμένεις στα διόδια ακούς συνέχεια τη σειρήνα να βαράει.
Ίσως ο μόνος λόγος να έχει μειωθεί το ποσοστό αυτών που δεν πληρώνουν είναι ότι ενώ πριν έβλεπαν ότι τα λεφτά τους ήταν τελείως χαμένα και νταβατζιλίκι στους εργολάβους, τώρα βλέπουν τουλάχιστον ότι τα έργα προχωράνε, ότι δουλέυουνε νύχτα - μέρα και ΣΚ και ότι σιγά σιγά παραδίδονται κομμάτια. Βέβαια ο κοσμάκης δεν γνωρίζει πόσο πραγματικά θα του κοστίσει όλο αυτό το νταβαντζιλίκι και άμεσα (σε διόδια) και έμμεσα (από λεφτά του κράτους και της ΕΕ). Βλέπει μόνο το αποτέλεσμα που σε σχέση με την καραπροκλητική κατάσταση των προηγουμενων χρόνων (να κάθονται και να πληρώνονται), είναι μια σαφής πρόοδος. Σαφώς πιο [προφανές είναι αυτό παρά το αστείο τώρα γίνανε κυβέρνηση και πληρώνουν. Αν γίνανε κυβέρνηση ένας λόγος παραπάνω να μην πληρώνουν.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#362070
Govus έγραψε:
gianik έγραψε:Οσοι κινειστε σε Ε.Ο ,εχετε παρατηρησει μειωση ή κ σχεδον εξαλειψη των δενπληρωνω στα διοδια; :hmmm:

Αφού τα "κίνημα" έγινε κυβέρνηση και σοβάρεψε, μπορεί και να ίσχυσε κι αυτό που λες...


Πολύ σωστά, όπως κόπηκαν μαχαίρι και τα επεισόδια κάθε κυριακή έξω από τα γήπεδα, τα καμμένα αυτοκίνητα, οι σπασμένες βιτρίνες και τα σπασμένα κεφάλια από τότε που η Χ.Α μπήκε στη βουλή.