Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#570427 Αντιπροσωπεία Toyota στην Καστοριά πριν 5 χρόνια που έψαχνα μικρό diesel, εντωμεταξύ είχα κάνει test drive όλα τα άλλα στην Θεσσαλονίκη αλλα το Yaris για τους γνωστούς λόγους (αδιάφορη συσκευή έτσι έλεγαν οι ειδήμονες) το σνόμπαρα.

Είχα ενα κενό στο πρόγραμμα και για να περάσει η ώρα μπήκα μέσα ο πωλητής μας δίνει την κορυφαία έκδοση με πανοραμική οροφή, κλίμα, 16άρες κλπ , ορεινή στροφο διαδρομή με άριστη άσφαλτο, φρένα (φρενάρες :inlove: ) τελευταία στιγμή πριν τη φουρκέτα το yaris σήκωνε εσωτερικό πίσω τροχό στον αέρα στην στροφή , ατάραχος ο πωλητής , 180-190 στην Εγνατία -δεν παει άλλο εχει κόφτη :iconcool: - συνέχιζε ατάραχος , τιμονιές δεξιά αριστερά για να δούμε ευστάθεια στην τελική , κοίταζε τα μηνύματα του στο κινητό και στο τέλος ψιλοκόντρα με ενα Αλβανό με -τι άλλο- Μερσέντα ντίζελ αλλα ολοκαίνουργια Ε 220cdi :lipsealed: , που προσπαθούσε να δεί τι ήταν αυτό το άσπρο που τον πέρασε με χίλια :yahoo: εμείς να λέμε τι αμαξάρα είναι αυτή πηγαίνοντας δίπλα δίπλα με 180 και ο πωλητής να μας δείχνει πως οι επαφές απο το κινητό του φαίνονται στα Ελληνικά όπως είναι γραμμένες στην οθόνη του ηχοσυστήματος!

Επιστρέφουμε στην έκθεση και παρόλο που ξηγηθήκαμε οτι λόγω ακριβής τιμής δεν επρόκειτο να αγοράσουμε κέρασε καφέ και μας έκανε παρέα κανα μισάωρο μιλώντας για άλλα θέματα μέχρι να περάσει η ώρα και να πάμε στις δουλειές μας.

Δεν αγόρασα απο το μαγαζί του -δεν έφταναν τα € για καινούργιο- αλλα εμένα μου άνοιξε τα μάτια αγνόησα τους "ειδήμονες" και μετα απο λίγο καιρό αγόρασα ενα yaris 1 μηνός απο ιδιώτη όπως ακριβώς του test drive μόνο που τώρα έφταναν τα € .

Τώρα που βγήκε η νεα corolla και είναι να πάω να δω κάτι φίλους στην Καστοριά θα ξαναπεράσω απο την αντιπροσωπεία πιστεύω να εχουν καμμιά 1,2 Τ για δοκιμή :innocent:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#570431 Να πω και εγώ ότι όταν έψαχνα τέλος του 2013 για μικρό πετρέλαιο και ήμουν ανάμεσα σε Yaris και Clio, είχα πάρει τηλέφωνο και στην Καστοριά στην Τoyota και ο πωλητής που μίλησα θυμάμαι ότι ήταν ευγεναστατος, μου έκανε καλή προσφορά και επιπλέον προθυμοποιήθηκε να φέρει το αυτοκίνητο ένα Σάββατο στα Γιάννενα για να το οδηγήσω! Πραγματικά πολύ θετική προσέγγιση.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#570440
belgarion έγραψε:Νέο Focus που αν και Σούπερ Premium βγαίνει φθηνότερο από την Α class.

< Note >


:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl Έγινε και η Ford πρήμιουμ;;; :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

Άντε και οι Κινέζοι στα πρήμιουμ...
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#570633
Arrow έγραψε:
kantoniou έγραψε:
Αργυρο:
Πωλητης δεν ξερει ποσο κανει το εκθεσιακο, που είναι ΔΙΠΛΑ του.
-Αυτό, του λεω, ειναι καλη περιπτωση στα 17.000€
-Αυτό, κύριε, κάνει 19000€ (ΜΕ ΥΦΟΣ ΛΕΜΕ)
-Χλωμο, γιατι το ταμπελακι γραφει 17000
Και τσουλαει ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥ μεχρι το αυτοκινητο (3 μ. πιο περα) για να δει ποσο γραφει η ταμπελα και επιστρεφει τσουλωντας παλι με τα ροδακια. Ο ιδιος ηταν παντελως ασχετος σε ότι τον ρωτησα ΚΑΙ αγενης.


Βγαλμένος από παλιό καλό ΑΜΑΝ, ανετα το χρυσό



don't blame the marketing

Πραγματι, σκηνικο ΑΜΑΝ, μονο που εκεινοι σατυριζαν το Δημοσιο. Δυο τετοιοι πωλητες στο ιδιο μαγαζι, παει πολυ.