Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#549752 Δεν βλέπω να ασχολείται κανείς, αλλά επειδή πήγα σήμερα, θα βάλω μερικές φωτογραφίες.
6€ ήταν η είσοδος, λίγο καλύτερη από πέρσυ, πολύ κόσμος αν και καθημερινή.
Και φέτος απουσίαζαν κάποιες εταιρίες όπως η Toyota, Suzuki, Opel, Audi.

Δεν μου άρεσε καθόλου το xc40, δύσκολο να συγκριθεί με Mercedes- Bmw - Audi.

Εντυπωσιακά τα περίπτερα:
- της Nissan με το GTr, το αγωνιστικό Micra και τα ηλεκτρικά Leaf και Evalia
- της Renault με το μονοθέσιο F1 και το megane RS
- της BMW με αρκετά Μ μοντέλα, κάποια ηλεκτρικά, το i8 cabrio υπέροχο
- της Mercedes με τα amg!!

Το καλύτερο περίπτερο ήταν φυσικά της ΕΚΟ, πρέπει να είχε καμιά δεκαριά γυναικάρες με ολόσωμες φόρμες....ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#549754 Είχε και το Megane Grand Coupe, μάλλον ζηλέψανε από το i30 fastback.

Μπήκα και στην καινούργια Α class, μου έκανε εντύπωση πόσο χαμηλά ήταν η θέση οδήγησης.

Δεν μου άρεσαν και τα Jeep, ειδικά το Renegate πολύ άσχημο μέσα - έξω.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#549762 Ωραίο το Μέγκαν, κατάλαβες αν έχουν σκοπό να το εισάγουν?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#549792 Ναι θα το εισάγουν, έλεγε διαθέσιμο από Ιανουάριο 2019.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#549796
Andreasdik έγραψε:Είχε και το Megane Grand Coupe, μάλλον ζηλέψανε από το i30 fastback.


Έτσι το ονόμασαν το sedan?
Κυκλοφορεί εδώ και 2 χρόνια στις άλλες αγορές.
Στις γειτονικές μας χώρες πρέπει να πουλάει και αρκετά. Πέρσι αλλά ιδίως φέτος στην Χαλκιδική είδα κάμποσα.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#549802
Andreasdik έγραψε:Δεν βλέπω να ασχολείται κανείς, αλλά επειδή πήγα σήμερα, θα βάλω μερικές φωτογραφίες.
6€ ήταν η είσοδος, λίγο καλύτερη από πέρσυ, πολύ κόσμος αν και καθημερινή.
Και φέτος απουσίαζαν κάποιες εταιρίες όπως η Toyota, Suzuki, Opel, Audi.

Δεν μου άρεσε καθόλου το xc40, δύσκολο να συγκριθεί με Mercedes- Bmw - Audi.

Εντυπωσιακά τα περίπτερα:
- της Nissan με το GTr, το αγωνιστικό Micra και τα ηλεκτρικά Leaf και Evalia
- της Renault με το μονοθέσιο F1 και το megane RS
- της BMW με αρκετά Μ μοντέλα, κάποια ηλεκτρικά, το i8 cabrio υπέροχο
- της Mercedes με τα amg!!

Το καλύτερο περίπτερο ήταν φυσικά της ΕΚΟ, πρέπει να είχε καμιά δεκαριά γυναικάρες με ολόσωμες φόρμες....ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα



Δεν το λες μονοθέσιο f1 αυτό που είχε η renault :vava: :vava:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#549803 Να είναι ένα από αυτά που τρέχουν αποκλείεται γιατί ταυτόχρονα να είναι την Κυριακή στην Ελλάδα στην έκθεση και στην Βραζιλία σε αγώνα δεν γίνεται.

Λείπουν οι μπάρες πάνω από το κεφάλι του οδηγού που δεν θυμάμαι πως το λένε αλλά μπορεί να είναι ένα demo Renault RS18.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#549804
cosneo έγραψε:Να είναι ένα από αυτά που τρέχουν αποκλείεται γιατί ταυτόχρονα να είναι την Κυριακή στην Ελλάδα στην έκθεση και στην Βραζιλία σε αγώνα δεν γίνεται.

Λείπουν οι μπάρες πάνω από το κεφάλι του οδηγού που δεν θυμάμαι πως το λένε αλλά μπορεί να είναι ένα demo Renault RS18.

Δεν είναι μονοθέσιο formula 1, αλλά formula renault.

< >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#549807 "Remault RS18" έγραψαν για το έκθεμα. Αυτό είναι το όνομα του φετινού της F1. Δηλαδη λάθος?! Φαντάστηκα κάποιο από τα δοκιμαστικά τους θα είναι.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#549809 Εδώ αυτός λέει ότι είναι Replica της RS18.

https://www.zougla.gr/automoto/news/ago ... -formula-1

Άρα είναι μάλλον αντίγραφο του φετινού μονοθεσίου για εκθεσιακούς σκοπούς;;
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#549845
Andreasdik έγραψε:Δεν μου άρεσε καθόλου το xc40, δύσκολο να συγκριθεί με Mercedes- Bmw - Audi.

Care to elaborate? Γιατι επεσε πολυ ζουληγμα χθες, και αν και συμφωνω πως και στα δικα μου ματια ειναι ασχημο (μεσα/εξω) δεν βλεπω που υστερει απο Merc/Bmw (την Audi την αφηνουμε απ' εξω προς το παρον γιατι δεν το εχουμε δει απο κοντα ακομα).

Να συμπληρωσω οτι η εκπληξη για μενα ηταν το DS7..αρκετα ποιοτικο, μεσα ιδιαιτερο και προσεγμενο, παρα τις ομοιοτητες με 3008, και το σημαντικοτερο, πολλαπλων συνδεσμων πισω και αλουμινενια αναρτηση μπρος/πισω...τουλαχιστον στην εκδοση με τον 1.6 και τα 180 αλογα...τιμη εκθεματος βεβαια 52 ή 56Κ (δεν θυμαμαι) :s_omg
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#549857 Πήγα και γω χθες. Ή δεν ήμουν σε καλό mood ή πέρυσι ήταν όντως πιο ενδιαφέρουσα. Εντύπωση μου έκανε η πολυκοσμία για καθημερινή. Δεν μπόρεσα να επεξεργαστω σχεδόν κανένα όχημα.

< Note >