Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Chris
#545531 Μαλλον εχω ξαναπει την ιστορια, ειχε μια ολοσελιδη στα περιοδικα της εποχης με το 121, 3 frames καθ υψος. Ξεχειλωμενο, κανονικο και συρρικνωμενο, για δειξει οτι εχει χωρους μεγαλου αλλα στο παρκαρισμα πχ ειναι σαν μινι, και ο 5χρονος χρηστος ειχε εντυπωσιαστει νομιζοντας πως εχουν βγαλει 3 μοντελα στο ιδιο πατωμα. Ονειρευομουν οικονομιες κλιμακος πριν καν παω δημοτικο :lol:

Αλλα κι ο διαφημιστης της μαζντα τοτε πολυ μπροστα


< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#545543
funkyreverend έγραψε:Εικόνα

Δεν πίστευα ότι έπρεπε να ντρέπομαι, αλλά μετά πέρασα την ηλικία των 8 και όμως συνέχισε να μου αρέσει. :lol:


Κι όμως θα έπρεπε να ντρέπεσαι. Ξέρεις ότι λατρεύω τα Mazda, αλλά αυτό το... φουσκωτό πράγμα... :svivhaha:

ΥΓ: ΤΤ Μκ1: Άλλο αυγό με ρόδες. :tomato:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#545548 +1 στον Δία. Είναι το πρώτο καρο που ποστάρεται στο παρόν τοπικό πού μου προκαλεί να ξερασω το Carnation της Τρίτης Δημοτικού.
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#545599
Anonymous Founder έγραψε:Εικόνα
Εικόνα
Εγώ δεν ντρέπομαι, αλλά ξέρω πως πολλοί θα ντρέπονταν στην θέση μου! :lol:
Το πρώτο και παλιότερο το είχα και ήταν απίθανο αμαξάκι.
Το δεύτερο, θα μείνει απωθημένο. Παραμένει ένα από τα καλύτερα αμαξάκια πόλης που έχω οδηγήσει, ακόμη και με σημερινά στάνταρντ.
:inlove:


Το έχω το δεύτερο. Κόκκινο ρουμπινί με κρεμ δέρματα μέσα και φυσικά με το κατοστάρι μοτέρ. Έρωτας.

On topic, έχω πάθει την πλάκα μου με το Rover 75 τόσο πολύ που μπορεί να κάνω καμιά κουταμάρα μια μέρα.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#545613 Μικρή φθηνή Jag. Πολύ αρχοντικό αλλά και πολύ μαλθακό. Αυτά ίσχυαν που το είχα οδηγήσει καινούριο. Λογικά, από βλάβες θα είναι η χαρά του μάστορα.
Στα θετικά του η στιβαρή κατασκευή:

https://www.euroncap.com/en/results/rover/75/15559
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#545650 ΕΙΝΑΙ η χαρά του μάστορα, μπροστά του η 156 μου είναι κάτι μεταξύ Toyota και Honda. Αλλά ρε πούστη μου, την παίρνεις με 3 ψωροχιλιάρικα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#545654 Μόνο 3.000 ε; Ο πεθερός μου έχει ένα 416, σαν αυτό της φωτογραφίας, το οποίο έχει παροπλίσει (στο γκαράζ) εδώ και 2 χρόνια περίπου (το βάζει μόνο μπρος μια φορά το μήνα). Θα πιάσει κανένα χιλιάρικο; (service, φλάντζες :lol: , όλα στην ώρα τους).
Εικόνα

(7.000.000 δρχ. το είχε αγοράσει, καινούργιο...)
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#545674
funkyreverend έγραψε:Εικόνα

Δεν πίστευα ότι έπρεπε να ντρέπομαι, αλλά μετά πέρασα την ηλικία των 8 και όμως συνέχισε να μου αρέσει.
Στην γειτονιά των παραξενων ανθρώπων και αυτοκινήτων που γαλουχήθηκα και ζω υπάρχει ακόμα! Αξιολατρευτο μικρό!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#545682 Ένα τέτοιο μπλε ήταν το καθημερινό μου μεταφορικό μέσο όταν ήμουν φοιτητής. Βέβαια σε αντίθεση με σας εμένα δεν μου άρεσε.