Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#541609 Δεν το λέω σχεδιαστικά αλλά επειδή δεν έχω την καλύτερη άποψη για τη VW γενικότερα, για το συγκεκριμένο όμως θα έκανα μια εξαίρεση :lol: Όσον αφορά τα υπόλοιπα, το Pulsar το θεωρώ μια χαρά και το Civic μου αρέσει πολύ, αν και καταλαβαίνω ότι για κάποιους είναι πολύ τολμηρό.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#541631
drdino έγραψε:Θα ήθελα να βλέπω και μια αιτιολογία της ντροπής, πχ προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο να ντρέπεται κανείς γιατί του αρέσει το i3 :lol:


Για το Μουλτίπλα να φανταστώ πως δεν χρειάζεται να πω γιατί ντρέπομαι... :lol: Δεν είναι πως μ' αρέσει σαν αμάξι (ευρυχωρία), που θεωρώ πως είναι κορυφαίο για την κατηγορία του, αλλά μ' αρέσει και εμφανισιακά... :s_blush :help:

Το Pulsar δεν θα έπρεπε να μ' αρέσει μιας και είναι ένα κουτί με 4 ρόδες, αλλά το θεωρώ πολύ τίμιο για τα λεφτά του και το κοινό που απευθύνεται (κάποιον που απλά θέλει μετακίνηση από το Α στο Β) και γενικά συμπαθώ τα αμάξια που θεωρώ τίμια.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#541638
elteo έγραψε:Δεν είναι τολμηρό το Civic, κιτς και καγκουρό είναι.

Για μένα σε ντίζελ έκδοση ταρίφας. Εικόνα


αμα σου πω, οτι ειδικα οι πισω γωνιες, αρεσουν και σε μενα. :oops:
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#541661
cosneo έγραψε:Μ' άρεσε εκείνη η γενιά του Galant. Το θυμάμαι στην Κύπρο αλλά δεν θυμάμαι αν ερχόταν και εδώ. Σχεδιαστικά ήταν η μεγέθυνση του τότε Lancer με το σχεδόν κάθετο πίσω τζάμι. Γιαπωνεζοαμερικανικη μοντερνια εκείνης της εποχής σε σχέση με τα άλλα 4θυρα.
Νομίζω το θυμάμαι σε κατάλογο αλλά ήταν ακριβό

< 8 >
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#541662 Το έχει κουμπάρος μου ακόμα, 24 χρονών και 500.000km. Το αυτοκίνητο είναι ακόμα απόλαυση στον αυτοκινητόδρομο.
Αυτό που ντρέπομαι αλλά μου αρέσει είναι ότι πριν 20 χρόνια ήταν πολύ πιο μπροστά (στα μάτια μου) από τα αντίστοιχα Renault, PSA-Lancia, Serena, Voyager. :s_thumbsup


Εικόνα

Ντρέπομαι αλλά μου αρέσει, και αν πριν 16 χρόνια ήταν κάμποσο πιο φθηνό θα μπορούσε να ήταν και αγορά... :s_cry

Εικόνα

Και στο σήμερα: Δεν είμαι ο μόνος, ντρέπομαι και εγώ που μου αρέσει και θα ντρέπομαι ακόμα πιο πολύ σε 16 χρόνια που θα πάρω ένα hybridiesel Turbo S μεταχειρισμένο για τα γεροντοσυντάξιμα.. :s_biggrin :s_cool

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By xenos
#541744 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#541754
nomarxis έγραψε:Ντρέπομαι αλλά μου αρέσει, και αν πριν 16 χρόνια ήταν κάμποσο πιο φθηνό θα μπορούσε να ήταν και αγορά... :s_cry

Εικόνα


Σαν της φωτογραφιας με τον 1,6 fsi υπήρχε στο οικογενειακό περιβάλλον και το κυκλοφόρησα αρκετά. Μόνιμο το κεφαλογυρισμα όπου πήγαινε και συχνή η ερώτηση από άγνωστους "αυτό είναι που δεν ανοίγει το καπό?"
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#541757 Βλέπω ότι παίζει πολύς σαδομαζοχισμός στο φόρουμ... :whistlink:

Προσωπικά δεν ντρέπομαι γιατί δεν αρέσκω κάποιο, κατά γενική ομολογία, άσχημο-περίεργο αυτοκίνητο. Θα έπαιρνα όμως μερικά από αυτά για τις άλλες αρετές τους (π.χ. Ignis 4x4), αλλά θα ήξερα ότι έχουν κάτι άσχημο πάνω τους. :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#541775 Έτσι ήρθε, δεν ήταν επιλογή. Λεφτά δε για ζάντες τα θεωρώ πεταμένα, είναι το τελευταίο που κοιτάω σε ένα αυτοκίνητο.