Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#508148
ecoj έγραψε:Στην επαρχία πρέπει να υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα παρατημένα! ^^

Να ένα σπάνιο για τα Ελληνικά δεδομένα παλιό Dodge Ram! Παρατημένο πάνω από έναν χρόνο. Φαντάζομαι η συντήρηση ενός τέτοιου αυτοκινήτου δεν συμφέρει με κανέναν τρόπο στην Ελλάδα!
Εικόνα



Που βρίσκεται το συγκεκριμένο;
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#508193
Dodger έγραψε:
ecoj έγραψε:Στην επαρχία πρέπει να υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα παρατημένα! ^^

Να ένα σπάνιο για τα Ελληνικά δεδομένα παλιό Dodge Ram! Παρατημένο πάνω από έναν χρόνο. Φαντάζομαι η συντήρηση ενός τέτοιου αυτοκινήτου δεν συμφέρει με κανέναν τρόπο στην Ελλάδα!
Εικόνα



Που βρίσκεται το συγκεκριμένο;

Στην οδό Τζων Κέννεντυ στο Περιστέρι κοντά στη διασταύρωση με τη Θηβών!
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#512173 Mercedes Atego 1017 που ανήκει σε κρεοπωλείο που όμως δεν είναι εκεί που το έχουν αφήσει! Είναι χωρίς πινακίδες και πρέπει να είναι κάνα χρόνο και βάλε εκεί

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#524743 Το περίεργο με το εν λόγω Atego είναι ότι ήταν παρατημένο πριν καεί! Άνηκε σε μια κάβα που ήταν στο σημείο και στεγαζόταν σε ένα εντυπωσιακό κτίριο κάστρο αλλά πλέον η κάβα έχει κλείσει και το εντυπωσιακό κτίριο είναι παρατημένο και απ' έξω έχουν παρατήσει δύο φορτηγά εκ των οποίων το ένα είναι το Atego που κάηκε. Μαζί με το φορτηγό έχουν καεί και κάτι δέντρα στο σημείο. Τώρα γιατί κάηκε ένα παρατημένο φορτηγό άγνωστο! Μπορεί να πήρε φωτιά αν κάποιος προσπάθησε αν το κλέψει?

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#524824
saxon_747 έγραψε:Μπορεί κάποιον να ενοχλούσε!


συχνα καβες εμπλεκονται σε/με κυκλωματα προστασιας.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#525589 nissan sunny coupe.Τα εφτιαχνε και η τεοκαρ.Εβγαινε με 1,6 λιτρα 16βαλβιδο και 8βαλβιδο αν θυμαμαι καλα.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#525590
dimviii έγραψε:nissan sunny coupe.Τα εφτιαχνε και η τεοκαρ.Εβγαινε με 1,6 λιτρα 16βαλβιδο και 8βαλβιδο αν θυμαμαι καλα.
Το οδηγούσε και ο Θάνος Λειβαδίτης σε μια αστυνομική σειρά θυμάμαι. (Ο οποίος είχε μανία με τα κουπέ, σε μια άλλη σειρά οδηγούσε Celica).

< >
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#528814
belgarion έγραψε:
dimviii έγραψε:nissan sunny coupe.Τα εφτιαχνε και η τεοκαρ.Εβγαινε με 1,6 λιτρα 16βαλβιδο και 8βαλβιδο αν θυμαμαι καλα.
Το οδηγούσε και ο Θάνος Λειβαδίτης σε μια αστυνομική σειρά θυμάμαι. (Ο οποίος είχε μανία με τα κουπέ, σε μια άλλη σειρά οδηγούσε Celica).

< >


Νομίζω ότι ο Θάνος Λειβαδίτης οδηγούσε σε δύο διαφορετικές σειρές Celica, μια 70ιλα και μια 80ιλα 2πορτη 3 όγκων.

Με Β12 δεν τον θυμάμαι. Όπως επίσης δεν ξέρω αν ήρθαν στην Ελλάδα τα 8βαλβιδα ή μόνο τα 16βαλβιδα.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#528822
funkyreverend έγραψε:
belgarion έγραψε:
dimviii έγραψε:nissan sunny coupe.Τα εφτιαχνε και η τεοκαρ.Εβγαινε με 1,6 λιτρα 16βαλβιδο και 8βαλβιδο αν θυμαμαι καλα.
Το οδηγούσε και ο Θάνος Λειβαδίτης σε μια αστυνομική σειρά θυμάμαι. (Ο οποίος είχε μανία με τα κουπέ, σε μια άλλη σειρά οδηγούσε Celica).

< >


Νομίζω ότι ο Θάνος Λειβαδίτης οδηγούσε σε δύο διαφορετικές σειρές Celica, μια 70ιλα και μια 80ιλα 2πορτη 3 όγκων.

Με Β12 δεν τον θυμάμαι. Όπως επίσης δεν ξέρω αν ήρθαν στην Ελλάδα τα 8βαλβιδα ή μόνο τα 16βαλβιδα.
Πρέπει να ήταν στην σειρά "Η Δίκη", το 1991, οδηγούσε ένα κόκκινο Sunny Coupe, δεν έχω καταφέρει να βρώ φωτογραφία αλλά το θυμάμαι αρκετά έντονα.
Edit, τελικά ήταν ανθρακι

< >
Εικόνα