Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#505335 Το παράξενο (για μένα) είναι η μετατροπή 5th wheel σε βανάκι, αλλά απ'ότι βλέπω γίνεται κι αλλού.

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#505609 Lada 110 ή Aquarius ή όπως λέγεται τέλος πάντων και Audi 80

Το Lada είναι εκεί πολλά χρόνια πλέον! Παλιά το θυμάμαι εκεί μόνιμα αλλά είχε πινακίδες και έμοιαζε πως κάποιος το πρόσεχε αλλά εδώ και 3-4 χρόνια έχουν αφαιρέσει τις πινακίδες και το έχουν παρατήσει εντελώς να ρημάζει! Πρέπει να έχει λίγα χιλιόμετρα!!
Το Audi είναι λιγότερο καιρό εκεί αλλά πρέπει είναι πάνω από ένα χρόνο. Επίσης χωρίς πινακίδες.

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#505670 Το εν λόγω Fiat Ducato είναι εκεί παρατημένο εδώ και κάποιους μήνες ενώ έχει πινακίδες Βουλγαρίας.
ΕΡΩΤΗΣΗ: Μόνο σε μένα δίνει την αίσθηση ότι το έχουν μακρύνει με κάποιο λίγο γύφτικο τρόπο?? Σαν κάτι να μην πάει καλά πάνω του!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#505676 οντως το εχουν μακρυνει. :lol:
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#505714
Νίκος Παππάς έγραψε:Το Lada στην οδό Μαρώνειας είναι;

Από το Redmi Note 4

:thumbsup:
Κάποιος ξέρει την περιοχή που φωτογραφίζω!
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#506048 Μάρκα Dodge! Μοντέλο όποιος ξέρει με διαφωτίζει και μένα. Επίσης οι πινακίδες είναι από Ρωσία?

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#506068 Dodge Spirit, aka Plymouth Acclaim, aka Chrysler LeBaron.
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#507687 Στην επαρχία πρέπει να υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα παρατημένα! ^^

Να ένα σπάνιο για τα Ελληνικά δεδομένα παλιό Dodge Ram! Παρατημένο πάνω από έναν χρόνο. Φαντάζομαι η συντήρηση ενός τέτοιου αυτοκινήτου δεν συμφέρει με κανέναν τρόπο στην Ελλάδα!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#507690
ecoj έγραψε:Ένα παράξενο όχημα από αυτά που δεν βλέπεις κάθε μέρα! Renault Master τράκτορας (!) που έχει τρέιλερ μία τεράστια καντίνα ή κάτι τέτοιο! Γράφει ''The best swandwich in the town'' και ανήκει σε ένα ζαχαροπλαστείο που είναι εκεί κοντά. Δυστυχώς όμως το έχουν παρατήσει εδώ και κάποιους μήνες και δεν έχει πινακίδες. Πιθανόν κρίθηκε ασύμφορη σαν δραστηριότητα!

Εικόνα

Στο Περιστέρι είναι αυτό σε έναν παράδρομο της Θηβών. Μέχρι πριν κάτι μήνες το είχε παρκαρισμένο επι της Θηβών έξω απο την επιχείρηση και έπιανε όλο το πεζοδρόμιο. Τώρα είναι παρατημένο εκεί που δείχνεις.
Τέτοιοι μικροί τράκτορες είναι αρκετά πιο συνηθισμένα οχήματα στο εξωτερικό.
Τέτοιο μοντέλο ακριβώς αλλά σε βαν, οδηγάω -πλέον- στην δουλειά μου.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#507691 φουλ του ρομβου ο Εντμοντ. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#507692 Πλάκα πλάκα ναι :lol:
Παρατηρούσα σήμερα τον ίδιο πορτοκαλί φωτισμό που έχουν αμφότερα καθώς και τον ίδιο διακόπτη για τους ηλ. καθρέφτες.
Επίσης πρίν λίγο γύρισα απο Αγ. Αποστόλους(κάτω απο το Καπανδρίτι) και ο 3λιτρος dci έπραξε τα δέοντα στο βρεγμένο οδόστρωμα :innocent: :roll:
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#507695 @edmond Κι εγώ το θυμάμαι ότι πιο παλιά το είχε πάνω στη Θηβών!

Όλα όσα έχω ανεβάσει εγώ μέχρι τώρα είναι τραβηγμένα στην ευρύτερη περιοχή στα σύνορα Αιγάλεω - Περιστέρι!