Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimitris74
#504869
ecoj έγραψε:Fiat Stilo το οποίο λογικά ανήκει σε ένα συνεργείο που είναι εκεί κοντά αλλά το έχουν παρατήσει!
Ερώτηση: Ξέρει κανείς αυτές οι πινακίδες από που είναι? :hmmm:

Εικόνα
μήπως ειναι τσεκαρισμένο μπροστά δεξια?

.
Άβαταρ μέλους
ByManousos
#505144
civic79 έγραψε:Ένα Ford Crown Victoria που βγήκε σε δημοπρασία πέρυσι.
Άγνωστη η τύχη του.
Εικόνα

Aυτά στην Αμερική για περιπολικά και ασφαλίτικα μου φαίνεται τα είχανε.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#505147 Θα ήθελα ένα τέτοιο. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#505152 Ένα παράξενο όχημα από αυτά που δεν βλέπεις κάθε μέρα! Renault Master τράκτορας (!) που έχει τρέιλερ μία τεράστια καντίνα ή κάτι τέτοιο! Γράφει ''The best swandwich in the town'' και ανήκει σε ένα ζαχαροπλαστείο που είναι εκεί κοντά. Δυστυχώς όμως το έχουν παρατήσει εδώ και κάποιους μήνες και δεν έχει πινακίδες. Πιθανόν κρίθηκε ασύμφορη σαν δραστηριότητα!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#505199 Παρατημένο σε δημόσιο δρόμο ολόκληρο θηρίο;

otso, φύγαμε για μεροκάματο, σαντουιτσάδες :metalo:
Άβαταρ μέλους
By dimitris74
#505206
ecoj έγραψε:@civic79 κρίμα αν κατέληξε παλιοσίδερα

@dimitris74 Τσεκαρισμένο δηλαδή?
τρακαρισμενο ήθελα να γράψω. ψαχνω ενα μπλε στιλο που τρακαρε τους γονεις μου και έφυγε. το εχω σε βιντεο το τρακάρισμα αλλα δεν φαίνεται πινακιδα

.
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#505213 @dimitris74 Έχει το χάλι του γενικά το Stilo αλλά τρακαρισμένο πολύ δεν είναι! Επίσης κομμάτι δύσκολο να είναι αυτό που σας τράκαρε μιας και είναι εκεί παρατημένο 1-2 χρόνια τουλάχιστον.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#505218
ecoj έγραψε:Ένα παράξενο όχημα από αυτά που δεν βλέπεις κάθε μέρα! Renault Master τράκτορας (!) που έχει τρέιλερ μία τεράστια καντίνα ή κάτι τέτοιο! Γράφει ''The best swandwich in the town'' και ανήκει σε ένα ζαχαροπλαστείο που είναι εκεί κοντά. Δυστυχώς όμως το έχουν παρατήσει εδώ και κάποιους μήνες και δεν έχει πινακίδες. Πιθανόν κρίθηκε ασύμφορη σαν δραστηριότητα!

Εικόνα

Στις κατοικημένες περιοχές απαγορεύεται η στάθμευση φορτηγών αυτοκινήτων μέγιστου επιτρεπόμενου βάρους πάνω από 3,5 τόνναυς, λεωφορείων, μηχανημάτων έργων, αγροτικών μηχανημάτων, ρυμουλκούμενων, τροχόσπιτων και σκαφών, πέραν από 24 συνεχείς ώρες. (source ©: www.glavopoulos.gr)
https://www.glavopoulos.com/el/kok-034/
Οσο για τις πινακίδες νομίζω ότι μπορείς να τις πάρεις για 6 μήνες (Ιούλιο-Δεκέμβριο) στα επαγγελματικά.
Άβαταρ μέλους
By ecoj
#505241 Έχω τουλάχιστον άλλα δύο παρατημένα φορτηγά που σκοπεύω να ανεβάσω όταν τα βγάλω φωτογραφία! Κάπου υπάρχει ένα παρατημένο Atego το οποίο είναι άνω των 3,5 λογικά οπότε η σαντουιτσονταλίκα πάνω δεν το μόνο που παραβαίνει αυτόν τον νόμο!
Επίσης ξέρω ότι αν έχεις παραδώσει πινακίδες σε ένα αυτοκίνητο πρέπει να το κρατάς σε ιδιωτικό χώρο αφού δεν πληρώνεις τέλη για να έχεις δικαίωμα χρήσης των δημόσιων δρόμων.