Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#544005 Μέχρι και 1 χλμ πριν την κορυφή που είναι το χιονοδρομικο ειναι άσφαλτος, προσοχή σε κακοτεχνίες και λακουβάρες :innocent:

Μετά είναι κροκαλόδρομος που θέλει ψηλό όχημα αποκλειστικά. Αν ήμουν μόνος , σίγουρα θα είχα σκαρφαλώσει
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#544600 Να μαστε λοιπόν στα ακριβώς 30.000 με νέο λουκ και Ultragrip 9.
"Σιδερένιος"!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#544616 του παει! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By fot
#544639
JimClark έγραψε:Να μαστε λοιπόν στα ακριβώς 30.000 με νέο λουκ και Ultragrip 9.
"Σιδερένιος"!

Εικόνα

Ξιφ 14" είναι; Ωραίο!!! Με γεια


< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#544641 15 άρες, 80 ευρώ απο Πειραιά σιδεριές με ούτε 1000χλμ , όντως σε άριστη κατάσταση.
Ίδια διάσταση παραμένω, 185 65 15 και απλά ρίχνουμε λίγο τα "κατορθώματα" για ένα 3-4μηνο.

Τα 2 δεξιά λάστιχα βγήκαν οφφ κ απο τη μέσα πλευρά ήταν ορατό το χτύπημα. Άκρως απαγορευτικό, ακόμα κ το πίσω. Τα 2 κρατήθηκαν για καβάντζες ανάγκης. :oops:
Άβαταρ μέλους
By fot
#544648 Και πάλι με γεια. Προσοχή στις ταρζανιες με τα ultra grip. Το προφίλ τους πρέπει να είναι σαν χαρτί. Την πάτησα υπερβολικά εύκολα πέρυσι με το δικό μου panda.

Στα χιόνι βέβαια είναι απόλαυση.
Ποσό πήγε το μαλλί;


< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#544663 Στα 270.
Ναι το πρόσεξα κ εγώ και το κατάλαβα ακομα κ επιτόπια στρίβοντας το τιμόνι είναι σαν να έχει μπει το city κατα το ήμισυ.

Ταρζανιές δε θα γίνουν με αυτά. Βατοί χωματόδρομοι, κ ως εκεί.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#549126 Βατοί χωματόδρομοι my arse...

Επιτυχως αναφέρω επιστροφή απο τα της Πίνδου μέρη με αρκετές ταρζανιές κυρίως σε λασπόδρομους. Μου άρεσε ιδίως η βόλτα στα χωριά του δήμου Εγνατίας (Περιστέρια Γότιστες Βαθύπεδο :metalo: ) σε ένα απογευματινό ήλιο και η βόλτα στον πυρήνα του Ζαγορίου από Λάιστα ως Βωβούσα κ πίσω προς Γυφτόκαμπο με όλη τη φαμίλια.

Το 10λιτρο που αγόρασα πολύ χρήσιμο καθώς και μισογεμάτο να είναι μπορεις να βασιστεις σε (ανετα) 30 νε 40 ορεινά χλμ.

Επίσης, στα αστεία, το ένα ζαντικό πίσω βρίσκει και "τρώει" το θόλο και του άνοιξε τρύπα. Μάλλον μια κάποια ψιλοδιαφορά στο οφφσετ. Πήρα το οκ απο 2 αντιπροσωπείες οτι δε θα υπάρξει κάποιο θέμα κ δεν αξίζει να ασχοληθώ εφόσον δεν ταλαιπωρείται το λάστιχο κ το αφήνω έτσι.

Περισσότερα την Τρίτη οπότε κ επιστρέφουμε.

Όσον αφορά λασπόδρομο, σαφής υπεροχή των ultragrip9 εναντι των 4season gen2
Άβαταρ μέλους
By fot
#549140
JimClark έγραψε:Βατοί χωματόδρομοι my arse...

Επιτυχως αναφέρω επιστροφή απο τα της Πίνδου μέρη με αρκετές ταρζανιές κυρίως σε λασπόδρομους. Μου άρεσε ιδίως η βόλτα στα χωριά του δήμου Εγνατίας (Περιστέρια Γότιστες Βαθύπεδο :metalo: ) σε ένα απογευματινό ήλιο και η βόλτα στον πυρήνα του Ζαγορίου από Λάιστα ως Βωβούσα κ πίσω προς Γυφτόκαμπο με όλη τη φαμίλια.

Το 10λιτρο που αγόρασα πολύ χρήσιμο καθώς και μισογεμάτο να είναι μπορεις να βασιστεις σε (ανετα) 30 νε 40 ορεινά χλμ.

Επίσης, στα αστεία, το ένα ζαντικό πίσω βρίσκει και "τρώει" το θόλο και του άνοιξε τρύπα. Μάλλον μια κάποια ψιλοδιαφορά στο οφφσετ. Πήρα το οκ απο 2 αντιπροσωπείες οτι δε θα υπάρξει κάποιο θέμα κ δεν αξίζει να ασχοληθώ εφόσον δεν ταλαιπωρείται το λάστιχο κ το αφήνω έτσι.

Περισσότερα την Τρίτη οπότε κ επιστρέφουμε.

Όσον αφορά λασπόδρομο, σαφής υπεροχή των ultragrip9 εναντι των 4season gen2


Ο θόλος είναι αστείο ποσό ξενοφων. Να υπολογίζεις 20 ο ημιτασιον και 35 περίπου ο γνήσιος.


< >
Άβαταρ μέλους
By fot
#549141 Κατά τα αλλά, χωρίς φωτό είναι 1/100 της δίκης σου παρουσίασης.


< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#549144
JimClark έγραψε:εφόσον δεν ταλαιπωρείται το λάστιχο

dix points
αυτό ποιος μπορεί να το εγγυηθεί;
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#549148 Ήδη όσο ηταν να το φάει το έφαγε. Δε μεγαλωνει αλλο η τρυπα. Οπτικα και αισθαντικα το λαστιχο στη μεσα μερια του μαγουλου δεν εχει κανενα τσαμπουκα, καμμια αλλοιωση στην υφή. Το ειδαν 3 4 άτομα κ μου ειπαν οτι δε συντρεχει λογος ανησυχιας.

Απο προχθες που περασα λασπες κτλ έχει ακομα κ τωρα κρατησει τη βρώμα στη μεσα μερια του μαγουλου. Το φάγωμα κυριως έγινε την πρωτη μερα που διαπιστωνα σε στροφες δεξιές (ο αριστερος πισω θολος ειναι της φωτό)
Που το ακουγα αλλα νομιζα οτι ηταν κατι που πιαστηκε κάπου και τριβόταν. Σταδιακά περασε κ τωρα κατεληξε έτσι.

Το καργα αστειο "ιταλικο" της υποθεσης ειναι οτι εγινε μονο απο τη μια πλευρα.

Σορρυ για το ψιλο ατονικό. Φωτ, φωτό απο μεθαυριο!!

https://flic.kr/p/2a3BZRo
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#549149 Καλά κάνε έναν παραπάνω έλεγχο που οδηγεί η τρύπα που άνοιξε στο θόλο...Μήπως υπάρχει κάτι που δε πρέπει να βρέχεται,μήπως συσσωρεύεται νερό κάπου.
Καινούριο αμάξι είναι.