Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#516012
JimClark έγραψε:Μπάρα λάσπόνερων, σε χωματόδρομο, πάνω σε στροφή που το βουνό κατέβαζε ένα ρεματάκι και λόγω βλάστησης αριστερά δεξιά έκανε στάσιμο νερό. Πέρασα 3 φορές :innocent:


το μπροστα αριστερο φτερο δεν ειναι βουλιαγμενο? :hmmm:

παντως εγω οποτε βλεπω φωτο απο μπροστα,μου θυμιζει ιπποποταμο. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#516024 Άραγε, πόσο εύκολο (βλέπε ακριβό) είναι να κάνεις το Panda CNG ίδιο εμφανισιακά με το Cross; Θυμίζω ότι το CNG βασίζεται στο ψηλότερο αμάξωμα του τετρακίνητου.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#516029 Πέρασα 3 φορές γιατί ηταν καραγαμάτο :D

Χτυπημένο δεν είναι, ίσως η γωνία φωτισμου. Για αυτό για το cng δεν ξέρω, αλλά είχε βγει και το "απλό" σε λουκ panda cross. Με βενζίνη μοτέρ 69 άλογα, 2κινητο. ΟΧΙ το city cross, ΦΤΥΣΤΟ το 4χ4 cross αλλά με απλό κινητήρα. Δεν ξέρω για τον cng
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#517318 Στα χρυσάφια της γης, εποχή θέρους στα όρια νομών Χαλκιδικής - Θεσσαλονίκης.

Βατοί χωματόδρομοι, που με τις τελευταίες μπόρες δεν σηκώνουν σκόνη, αλλά λασπίζουν καλά. Σε κάποια σημεία που δεν ήξερα την πορεία του δρόμο κ έβλεπα από αγροτικά βαθειά τροχοπεράσματα κόλωσα λιγάκι, αλλά με φόρα πέρασα απροβλημάτιστα και θεαματικά. Τελικά όντως τα λάστιχα έχουν το αποδοτικό κατιτί τους στη λασπούρα.

Το συγκεκριμένο κομμάτι στο χάρτη https://goo.gl/NNezZH

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Η λασπούρα που λέγαμε
Εικόνα

Εικόνα

Τζοντίρια <3
Εικόνα

Στον ορίζοντα η βρόχα που καθάρισε τη λασπούρα
Εικόνα

Εικόνα

Και ένα γεωδαιτικό, που σηματοδοτεί ένα πολύ φλατ κομμάτι της διαδρομής (ως 80-85 χμ/ω πρέπει να τα έπιασα)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#517645
KiloMeater έγραψε:Κανα λασπωτηρα μήπως να έβαζες
Αν κρίνω από τις λάσπες που πάει καιο βουτάει καλοκαιριάτικα μάλλον προς την αντίθετη κατεύθυνση τον βλέπω. Σήκωμα, πιο άγριο λάστιχο και ξήλωμα ότι πλαστικό περισσεύει, όχι λασπωτήρες δεν θα μπούνε, θα φύγουν μαρσπιέδες, καλύμματα κλπ. :lol:
Άβαταρ μέλους
By fot
#517648 Φοβερός Ξενοφων!! Το θόλωμα του background στις φωτογραφίες σου είναι επικό.

Το κρος είναι τόσο συμπαθητικό αυτοκίνητο! Να βρω προφυλακτήρες να τους κάνουμε retrofit στο δικό μου..




< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#517674 Τον 1 - 1.5 πόντο σήκωμα θα τον επιδιώξω ψιλο - άμεσα (νταξ στα μετά τα 3-4 χρόνια κτήσης, ήδη μπανίζω κάτι ιδέες) όπως κ το λίγο πιο χωμάτινο λάστιχο.

Το θόλωμα είναι απλά έργο των μεγάλων διαφραγμάτων των φακώνε :metalo:
Άβαταρ μέλους
By fot
#517704
JimClark έγραψε:Τον 1 - 1.5 πόντο σήκωμα θα τον επιδιώξω ψιλο - άμεσα (νταξ στα μετά τα 3-4 χρόνια κτήσης, ήδη μπανίζω κάτι ιδέες) όπως κ το λίγο πιο χωμάτινο λάστιχο.

Το θόλωμα είναι απλά έργο των μεγάλων διαφραγμάτων των φακώνε :metalo:

Εγώ λέω να το ρίξω 3 πόντους!! Χαχαχα!!

Έχεις αλλάξει λάμπες; Δείχνουν γαλάζια τα φανάρια σου..


< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#517711 Osram nightbreaker unlimited και στα Η4 και στα Η11, δώρο φίλου, τις φοράω από την πρώτη μέρα.

Το "αστείο" είναι οτι επειδή δεν έχουν φουλ μπλέ χρώμα στο περίβλημά τους, στη κανονική θέση είναι ψιλοκίτρινες, στη μεγάλη σκάλα ειναι ψιλο άσπρες :lol:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#518120 Ηθικό δίδαγμα, πάντα με κλειστά παράθυρα κάτι τέτοια... :yahoo: :yahoo:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Πριν το kaercher
Εικόνα

Το μετά ξέχασα να το βγάλω :lol:

Κατάφερα κ έσκισα το χειλάκι κάτω. Πήρα τηλ αντιπροσωπεία και ρώτησα (σε φάση αστείου εννοείται) αν το βγάλω αν θα τεθώ εκτός εγγύησης :s_whiteflag :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#518126 Ωραία τα κόκκινα κλειδάκια, έτοιμα για δράση. :) Περιμένω φωτό από το πρώτο κόλλημα.... Να βάλουμε στοιχήματα αν θα είναι μέχρι και το ΠΣΚ της 28ης Οκτωβρίου ή πιο μετά; :whistlink: :roll:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#518127 Δε διαβάζετε το νήμα... το 2ο κόλλημα

Στο 1ο ξεκόλημμα, έδωσα κώλο.

:lol: :innocent:

Btw, τα κόκκινα είναι πλήρως λειτουργικά κ όχι διακοσμητικά