Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#558954 ωραιες φασεις, τουλαχιστον να τις βλέπεις απο μακρυα
συνειδητοποιησα οτι ειναι η πρωτη φορα που βλεπω κεντρικο δρομο μεγαλο στρωμενο με χιονι
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#558956 6,2;
Μουζάκι - Κερασιά (προς Λ. Πλαστήρα), 20,2
Όλο ανηφορικό βέβαια. Τελικά επιστρέψαμε με ένα "αξιοπρεπές" 10,5.


< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#558958 Είχα ούριο ανεμο. Χαχαχχα. Όντως βοριας του κερατά.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#558991
JimClark έγραψε:Και ναι η 4κίνηση βοηθάει


Η τετρακίνηση κάνει μεγάλη δουλειά όταν μιλάμε για βαθύ χιόνι και περιπτώσεις όπου οι εμπρός τροχοί πέσουν σε πάγο/κώλυμα και άρα σπρώχνουν οι πίσω μόνο. Εννοείται επίσης ότι "διπλασιάζουν" την ελκτική πρόσφυση, σε κάθε περίπτωση. Φυσικά με τα κατάλληλα λάστιχα, αλλιώς απλά θα σπινάρουν και οι 4 μαζί!
Άβαταρ μέλους
By theo13
#559010 Από τα πιο vfm αυτοκίνητα το μικρό στην τετρακίνητη εκδοχή του. Πολύ ικανό

.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#559020 Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες και τα βίντεο. Όταν η καθημερινότητα σου γίνεται περιπέτεια!
Εγώ πάλι πρόσεξα στο βίντεο πως μέσα σε 9 μόλις μήνες, ο Τοτόρο έχει φτάσει τα 40.000Km. Να είσαι καλά να τον χαίρεσαι! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By elvet
#559108 Εκπληκτικές και αποκαλυπτικές οι φωτογραφίες από την ΕΟ :s_biggrin Μουδανίων. Τα ίδια και χειρότερα είχε και η ΕΟ :svivhaha: :svivhaha: Θεσ/νικης Πολυγύρου.
θα πρέπει να σε εντάξει η Περιφέρεια στην Πολιτική Προστασία.
Άβαταρ μέλους
By fot
#559455 Φοβερές φωτογραφίες ξενοφων! Μπροστά έβαλες led?? Επισης τώρα με τα κρύα πόση ώρα κανει να ζεσταθεί; Εμένα είναι το μεγαλύτερο παράπονο μου. Αργεί τρομερά να ζεσταθεί τον χειμώνα.


< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#559476 Ευχαριστώ για τα σχόλια. Έχω τα μαμά led DRL και Η4 Η11 τις laser nightbreaker της osram. Ναι στο ζέσταμα θέλει την ώρα του. Όταν χθες εφευγα από τη δουλειά η ψηφιακή ένδειξη ήρθε στη μέση στην έξοδο Ν Τρίγλιας...
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#559480 Νομίζω ότι οι πετρελαιοκινητήρες γενικά είναι πιο αργοί στο ζέσταμα, το παρατήρησα και στο qashqai...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#559487 Εννοείται, βάζουν λιγότερη ενέργεια στο ψυκτικό μιας κι είναι περισσότεροι αποδοτικοί. Γι'αυτό (μεταξύ άλλων) υπάρχουν καυστηράκια ή PTC heaters.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#561509 Αισίως 41000 χλμ.

Για την ιστορία σκέφτηκα να αφήσω το επίσημο σέρβις Σφακιανάκη. Στον Παπάζογλου που έχω ακούσει καλά λόγια, ρώτησα, και με μανίσια ανταλλακτικά ήταν μόνο ένα 15€υρω φτηνότερα, αλλά το κυριότερο, δε δούλευε τα selenia και δε ήθέλα να μπλέξω με εκτός εγγύησης ζουμιά. Ακόμα...

Χειμώνα σα να τσιμπάει (ποσοστιαία) το κατί τίς του στην κατανάλωση. Το θερινό 4λτ/100 αντιστοιχίζει πλέον σε 4.6 με 4.7. Ολικό μέσο όρο με όλα τα χιλιόμετρά μου είμαι 4.96.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#561511 Τα ζουμιά αν έχουν την κατάλληλη προδιαγραφή της Fiat και σου τα βάζει χωρίς γκρίνια εξουσιοδοτημένος , δεν υπάρχει θέμα. Σ'εμένα που είμαι 5+ χρόνια στην εγγύηση , στην toyota για να μου βάλουν αυτά που τους πάω εγώ ζητάνε την απόδειξη αγοράς και τη βγάζουν φωτοτυπία.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#561512 Η μαμά προδιαγράφει σελένια κ μόνο . Τέσπα δεν ασχολούμαι, γιατι αν βαλεις επιστροφή μέσω πιστωτικής 3% στη μαμά αντιπροσωπία, το ποσό ειναι το ίδιο...