Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#608605 Αν η κλίμακα είναι σωστή, δείχνει πως έχουμε τους δημοσιογράφους που μας αξίζουν και πως το προτεινόμενο σύστημα είναι πιο αναλογικό και εξ αυτού καλύτερο.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#620239 Άσχετο, στo site που έβαλες είχα την πιο εκνευριστικη ανάγνωση. Μπορούσαν και περισσότερες εκνευριστικες διαφημίσεις.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#620244 Gianik άσε την ειρωνεία. Εκτός αν είσαι ο ιδιοκτήτης του site. :roll:

Mousate υπάρχουν και κινητό και ταμπλετ εκτός από υπολογιστή.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#620246
elteo έγραψε:Gianik άσε την ειρωνεία. Εκτός αν είσαι ο ιδιοκτήτης του site. :roll:

Mousate υπάρχουν και κινητό και ταμπλετ εκτός από υπολογιστή.



ποια ειρωνεία παιδί μου πουρνό πουρνό :dizzy:
εμένα δεν μου έβγαλε τπτ διαφημίσεις ...


υ.γ
μήπως φοράμε τπτ περίεργες πινακίδες;;;; :s_wink









(χιούμορ ε , :lol: )
Άβαταρ μέλους
By elteo
#620248 Δεν χρειάζονταν το απολογούμαι. Τόσο απλά.

Μπαίνω από ταμπλετ. Δεν έχω βουλγάρικες πινακίδες.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#620249 βασικά τα νούμερα που αναφερονται εάν ισχύουν ειναι τραγικά..
φαντάζομαι όλοι αυτοί θα ήταν και κατά της συμφωνίας των Πρεσπών.. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#620250
gianik έγραψε:φαντάζομαι όλοι αυτοί θα ήταν και κατά της συμφωνίας των Πρεσπών.. :s_yes

Υπάρχουν και χειρότερα . Πέρασμα κοντά στην Ορεστιάδα για Ανδριανούπολη.
https://www.tovima.gr/2019/12/28/societ ... n-tourkia/
Μέχρι και για τα ψώνια της λαϊκής , εκεί πάνε.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#620268
mousatos έγραψε:
gianik έγραψε:φαντάζομαι όλοι αυτοί θα ήταν και κατά της συμφωνίας των Πρεσπών.. :s_yes

Υπάρχουν και χειρότερα . Πέρασμα κοντά στην Ορεστιάδα για Ανδριανούπολη.
https://www.tovima.gr/2019/12/28/societ ... n-tourkia/
Μέχρι και για τα ψώνια της λαϊκής , εκεί πάνε.


Κακό, πολύ κακό, αλλά όχι παράνομο, εφόσον είναι ψώνια για προσωπική χρήση.

Το θέμα με τις Βουλγάρικες πινακίδες είχε παραγίνει πάντως και πρέπει να μπει μία τάξη. Δεν είναι κορόιδα όλοι οι υπόλοιποι που πληρώνουν κανονικά τα τέλη που τους αναλογούν.

Για να μη σχολιάσω τη ματζιριά του να αγοράζεις αμάξι 150Κ ευρώ, με κατανάλωση και συντήρηση στο θεό και να τσιγκουνεύεσαι τα 1000 ευρώ τέλη το χρόνο (και να πρέπει μία φορά το χρόνο να πηγαίνεις για ΚΤΕΟ στη Βουλγαρία)... :roll:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#620296
markvag έγραψε:


Για να μη σχολιάσω τη ματζιριά του να αγοράζεις αμάξι 150Κ ευρώ, με κατανάλωση και συντήρηση στο θεό και να τσιγκουνεύεσαι τα 1000 ευρώ τέλη το χρόνο (και να πρέπει μία φορά το χρόνο να πηγαίνεις για ΚΤΕΟ στη Βουλγαρία)... :roll:


Το κάνουν για τα τεκμήρια, την φορολογική τους δήλωση, ίσως και την ασφάλεια, όχι μόνο για τα Τέλη Κυκλοφορίας.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#620300 Ίσως και τον εκτελωνισμό. Μια 997 μπορεί να αγοραστεί από Γερμανία με 60.000€, για να βγουν ελληνικά νούμερα το κόστος είναι πολλαπλάσιο από το βγούνε βουλγάρικα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#620326 Ναι, τα ξέρω αυτά, αλλά και πάλι... Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κώλους...

Αφού δεν ήθελαν να πληρώσουν αυτά τα ποσά, ας φάνε τώρα στο κεφάλι τα 30Κ, με το αμάξι στο τελωνείο μέχρι να πληρωθούν (και στο τελωνείο του SKG είχε κάτι ML για κάποια χρόνια... :whistlink: )
Άβαταρ μέλους
By 224v
#620925 Πήγε φίλος να δει για αγορά καινούριου σε γερμανικά γαλλικά κλπ. Όλοι του είπαν να αποφασίσει πριν τον Μάρτιο γιατί μετά θα έχει αυξήσεις σε τιμές τέλη κλπ. Τι έχει αλλάξει με αυτά ?

< Note >