Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dstou
#482691 Από το άλλο χέρι κάτι μου λέει ότι μεσοπρόθεσμα, όταν αρχίσουν και μπάινουν περισσότερο στο παίγνιο τα υβρίδια και τα ηλέκτρικά και οι πωλήσεις των συμβατικών καμφθούν, μήπως ανέβουν κι άλλο οι τιμές τους. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#483094 Προφανώς είναι το τραγικό σύστημα του Τσίπρα.
Προωθεί τα BX Atout.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By iceman
#483109 Μα προφανώς είναι το άθλιο φορολογικό της ΠΦΑ. Όταν σε αμάξι με λιανική προ φόρων 24999 μπαίνουν 13 χιλιάδες φόροι τι να κανεις ;
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#483150 Σοβαρά προβλήματα... δεν έχουμε να φάμε!!! Και να πάρουμε BMW... :tomato:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#483168 Δηλαδή το πρόβλημά μας ως χώρα είναι ότι η Μ4 είναι 40Κ ακριβότερη εδώ απ' ότι στην Αγγλία;;; :lol:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#483170 Εκτός του ότι δε το έγραψε κανείς αυτο,δε ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά είστε στο BMW forum,στο petrolheads.gr.
Aν δεν επιτρέπεται να γράψουμε για τις τιμές των BMW εδώ για πείτε μου που επιτρέπεται. :hmmm:
Εκτός αν σας θίξαμε τον Τσίπρα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#483186
kostis20 έγραψε:Εκτός του ότι δε το έγραψε κανείς αυτο,δε ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά είστε στο BMW forum,στο petrolheads.gr.
Aν δεν επιτρέπεται να γράψουμε για τις τιμές των BMW εδώ για πείτε μου που επιτρέπεται. :hmmm:
Εκτός αν σας θίξαμε τον Τσίπρα. :lol:


:lol: :lol:

Απλά τονίζω πως θα μπορέσουμε να ζήσουμε και με ακριβές πενβέ... :lol:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#483192 Nαι ,Οκ...Aπλα με αυτή τη λογική στο Forum έπρεπε να υπάρχει μόνο το "Θέματα υγείας" και οι Συνταγές :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#483194
kostis20 έγραψε:Εκτός του ότι δε το έγραψε κανείς αυτο,δε ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά είστε στο BMW forum,στο petrolheads.gr.
Aν δεν επιτρέπεται να γράψουμε για τις τιμές των BMW εδώ για πείτε μου που επιτρέπεται. :hmmm:
Εκτός αν σας θίξαμε τον Τσίπρα. :lol:


για ολα σε αυτη τη χωρα φταιει ο τσιπρας....

για αυτο δεν πρόκειται ποτε να παμε μπροστα. :slap: :slap:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#483200 Εκείνος δε το ψήφισε το νόμο?
Ποιος φταίει ?
Όπως και το προηγούμενο το ψήφισε ο Γιωργάκης.Τα ίδια έλεγα και για αυτόν.
Πολύ φανατισμένοι είστε μερικοί.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#483202
kostis20 έγραψε:Εκείνος δε το ψήφισε το νόμο?
Ποιος φταίει ?
Όπως και το προηγούμενο το ψήφισε ο Γιωργάκης.Τα ίδια έλεγα και για αυτόν.
Πολύ φανατισμένοι είστε μερικοί.

< A3003 >



εισαι τοσο κοντοφθαλμος που πραγματικα δεν εχει νοημα... χεστο.

live your myth in greece και εσυ.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#483209
kostis20 έγραψε:Εκτός του ότι δε το έγραψε κανείς αυτο,δε ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά είστε στο BMW forum,στο petrolheads.gr.
Aν δεν επιτρέπεται να γράψουμε για τις τιμές των BMW εδώ για πείτε μου που επιτρέπεται. :hmmm:
Εκτός αν σας θίξαμε τον Τσίπρα. :lol:

Βρε βριστον οσο θες :lol: μαζι σου και εγω :lol:

Αλλα τα αυτοκινητα στην Ελλαδα, με εξαιρεση την περιοδο 2009-10 με το τρυκ του ΤΤ, ηταν παντα ακριβοτερα απο την υπολοιπη Ευρωπη. Αλλοτε λιγοτερο, αλλοτε περισσοτερο, αλλοτε με προσχηματα κυβικα, και την "πολυτελεια" τους.
Σε σχεση δε με ολους τους αδικους φορους που εχουν επιβληθει ισως ειναι ο πιο δικαιος, αφου επιβαλλεται μονο αν πας να αγορασεις.
Οχι επειδη υπαρχεις και αναπνεεις
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#483212 O kostis20 έχει απόλυτο δίκιο, ο τελευταίος νόμος της κυβέρνησης έκανες πολύ πιο ακριβά τα... ακριβά αυτοκίνητα. Ουσιαστικά, όλη η αγορά κινείται πλέον με κλίμακες ΛΤΠΦ, και έτσι και την διαβείς, τον ήπιες!
:help:
Τα μικρά, ίσως και να φτήνυναν λίγο, αλλά τα κάπως πιο ακριβά, ακρίβυναν και μάλιστα αρκετά. Πλέον, στην Ελλάδα οι περισσότεροι αγοράζουν το βασικό μοτέρ και τιμές συνήθως γύρω στο 20άρικο. Αυτοκίνητα με 30 ή 40Κ απευθύνονται σε ανθρώπους με σημαντικό εισόδημα (γι' αυτό κι εγώ έχω μείνει με την BMW 10ετίας).
Είναι φανερή η προσπάθεια του Ελληνικού Κράτους και ειδικότερα της κυβέρνησης να αποθαρρύνει τα ακριβότερα αυτοκίνητα.