Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#462876 θα δειξει στη πορεια από ζημιες σε ρουλμαν διαφορικου νομιζω.
Όταν είναι εν στασει,και προσπαθεις να ξεκινήσεις με στριμενο τιμονι,ακους τις πισω ροδες που σερνουν ελαφρως,αλλα στριβει σχετικα ευκολα για αυτό που εχεις στο μυαλο σου για ηλεκτροκολλημενο διαφορικο.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#462883 Τι να ζοριστεί; Τα κολλημένα μέταλλα; Και στο κάτω-κάτω, αν πάθει κάτι, αγοράζεις ένα ελεύθερο διαφορικό για ψίχουλα και το κολλάς πάλι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#462884 τα ''κολλημένα μεταλλα'' εδραζονται πανω σε ρουλεμάν.Δεν είναι στον αερα.Και το στρες είναι πολλαπλασιο ενός ελευθερου διαφορικου.
Το ότι αν χαλασει δεν σε νοιαζει, είναι γεγονός,μιας και μπορεις να βρεις μεταχειρω φθηνα.
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#462917 Ντιμ πες στον φίλο σου μιας και λεφτά υπάρχουν και δε του βγήκε και τόσο τζάμπα να επενδύσει σε ένα σοβαρό μπλοκέ και να αφήσεις τις αηδίες με τα κολλήματα. Θα δει άλλο αυτοκίνητο.

Αν και δεν ειμαι φαν του ντριφτ, ομολογω ότι όσο σε διάβαζα ζήλεψα :lol: :lol: Βέβαια όσο συννενόηση και να υπάρχει εγώ θα ένιωθα άνετα σε τετοια φάση μόνο αν ήμουν μόνος μου, βαριά με 2-3 άτομα που εμπιστεύομαι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#462953
blinkys έγραψε:Ντιμ πες στον φίλο σου μιας και λεφτά υπάρχουν και δε του βγήκε και τόσο τζάμπα να επενδύσει σε ένα σοβαρό μπλοκέ και να αφήσεις τις αηδίες με τα κολλήματα. Θα δει άλλο αυτοκίνητο. .

όπως ειπα είναι φρέσκοι στο χωρο,το ψαχνουν ακομα σε όλα τα επίπεδα.


blinkys έγραψε:Αν και δεν ειμαι φαν του ντριφτ, ομολογω ότι όσο σε διάβαζα ζήλεψα :lol: :lol: Βέβαια όσο συννενόηση και να υπάρχει εγώ θα ένιωθα άνετα σε τετοια φάση μόνο αν ήμουν μόνος μου, βαριά με 2-3 άτομα που εμπιστεύομαι.


ουτε και εγω είμαι,αλλα εάν μου εδινες 20 ζαντολαστιχα ακομα,εκει θα ημουν να τα φαω, μεχρι να βγουν τα συρματα εξω.
Σαββατο και εμεις μονοι μας ειμασταν για κανα 2 ωρες.Οταν ηρθαν το μιατα και το 328,σχεδον παντα ηταν ενας μεσα στην πιστα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#462956
21 quadra έγραψε:Όλοι κολλημένα τα έχουν από χρόνια, γυρίζει πιο εύκολα και με περισσότερο έλεγχο με το γκάζι.


ότι γυριζει ευκολα δεν το συζητάμε.Δεν θελει καν προσπαθεια.
Από την στιγμη που θα το ``στησεις`` θεωρω και εγω ότι ελεγχοταν ευκολα.Απλα το συγκεκριμενο ειχε ένα θεμα όπως εγραψα με την κρεμαγιερα,οπου μαγκωνε πολύ δυνατα στο τερμα,και εκανε τα ευκολα δυσκολα.Τερμα ξαπλα το ε30,τερμα και η 3η,και να πας να ισιωσεις, και να μην μπορεις να στριψεις το τιμονι. :lipsealed:
Θα ξαναπαμε σιγουρα.Την επομενη φορα θα τραβηξω βιντεο
το τι εχουν κανει οι αλλοι που ασχολούνται χρονια με το ντριφτ δεν ξερω.Δεν ξερω δλδ εάν είναι θεμα κοστους η προτιμηση στο κολλημενο διαφορικο,ή προτιμηση καθαρα γιατι βολεβει καλυτερα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#463009 :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:


Οριακά ταξιδεύω 1000χλμ πήγαιν' έλα αν την επόμενη φορά μου δώσει ο φίλος το τιμόνι, έστω και για μισό γύρο... :inlove: :inlove:



Αλλά, ρε 'συ...

Έχει 2 γρατζουνιές στο αμάξωμα... :rtfm:

:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#463063 Ωραία φάση. Και όντως χώρος άπλετος εκτός της "πίστας".
Και αυτό το τεράστιο μέρος είναι ελευθέρας εισόδου, δηλαδή πας και είναι ανοιχτό μπάτε σκύλοι αλέστε; Δεν ανήκει σε κάποιον, δεν έχει πόρτα; Στο google maps πάντως αν πας κοντά μοιάζει να έχει είσοδο με εξωτερικό χτιστό φτάχτη και πιο μέσα συρματόπλεγμα. Πού είναι η είσοδος;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#463065 εντιτ

εδώ που γραφει η πορτα ''Σταμου'' είναι η είσοδος.Απλα τωρα δεν υπαρχει καν πορτα.
https://www.google.gr/maps/@38.0760339, ... 312!8i6656
Άβαταρ μέλους
By xenos
#483360 Να ρωτήσω εγώ το "σέσι" (όχι την αλάνα στο κορωπί) που λέτε ότι είναι ωραία (Πεντέλη), που ακριβώς είναι; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#484456 Πρέπει να φθείρω λίγο τα λάστιχά μου που αν και έχουν ελάχιστα χλμ, λόγω αχρηστίας και πολυκαιρίας (5,5 χρόνια, 11000χλμ) θελουν λίγο τρίψιμο για να επανέλθουν (γκουχ γκουχ, λέμε τώρα...). :whistlink:
Οπότε καταλαβαίνετε γιατί θα ρωτήσω, η "πίστα" στο Θριάσιο τι ολισθηρότητας επιφάνεια έχει; :innocent:
Λέω να την επισκεφτώ κάποια από τις επόμενες μέρες. :twisted:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#484460 ειναι σαγρε.Εχει ομως σκονη μεσα,κατι που θα την κανει να γλυστραει,παροτι σαγρε.