Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#524243 Πού το θυμήθηκες; Ωραίες εποχές... Ήταν η χρυσή εποχή της αυτοκίνησης στην Ελλάδα. Όλοι αγόραζαν αυτοκίνητα, η βενζίνη ήταν ακόμη χαμηλά, λεφτά υπήρχαν, όλοι έτρεχαν, μεγάλοι δρόμοι δεν υπήρχαν για να πηγαίνουν όλοι με 140-150, μπλόκα παντού για να σταματήσουν τους γρήγορους... είχε ένα ενδιαφέρον η εποχή.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By 993cc
#524581 Έχει κανείς πρόσφατη εικόνα για το τι παίζει σε σταθερά ραντάρ, κινητά σε Octavia κλπ ή στάνταρ μπλόκα στην Αθηνών-Κορίνθου;
Ευχαριστώ
(μιλάω μόνο για έλεγχο ταχύτητας, όχι άλλου τύπου)
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#524640 Σταθερά ραντάρ δεν υπάρχουν πουθενά. Κινητά, με μπλόκα συχνά. Εγώ πιο συχνά τους πετυχαίνω στο Αίγιο, δίπλα στα ΣΕΑ.
Τα περιπολικά τους πάντως δεν είναι Octavia, αλλά Peugeot 308 diesel, ένα σίχαμα θα δείτε και το ανακριτικό που νομίζω είναι Fiat Ducato ή κάποιο παρόμοιο.
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#524678 Μπλόκο σήμερα στις σήραγγες στην Κακιά Σκάλα στο ρεύμα για Αθήνα και παίρνανε πινακίδες αυτών που κινούνταν στην ΛΕΑ. Καλά κάνανε!!!

< A1 >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#524679 Εννοείται πως καλά κάνανε.
Αν τους πετούσαν και στη θάλασσα θα ήταν ακόμα καλύτερα

< >
Άβαταρ μέλους
By postruck
#524686 :thumbsup: :thumbsup: εετσι! στους μάγκες της Κυριακής,που βιάζονται να επιστρέψουν στο καβούκι τους.... :twisted:
Επίσης οσοι περνάτε σε όλη την ολυμπία οδο πάνω απο 130χλμ, πάρτε και την ανάλογη πόζα σε κάτι 308,scross,i-30,octavia 4-5,κυκλοφορεί και ενα λευκό 4 με μαυρες ζάντες και φιμέ :s_cool ,και βέβαια τα jumper :s_yes
Άβαταρ μέλους
By 993cc
#524699 Α τέλεια εγώ είχα μείνει στα Octavia (για πολιτικά πάντα)... πήγαινα +20 από το κάθε όριο
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#524702
993cc έγραψε:Α τέλεια εγώ είχα μείνει στα Octavia (για πολιτικά πάντα)... πήγαινα +20 από το κάθε όριο
Με +20, όταν είναι άδειος σχετικά δεν κινδυνεύεις, για παραπάνω ναι.

< A1 >
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#524704
nickthetrib έγραψε:Μπλόκο σήμερα στις σήραγγες στην Κακιά Σκάλα στο ρεύμα για Αθήνα και παίρνανε πινακίδες αυτών που κινούνταν στην ΛΕΑ. Καλά κάνανε!!!

< A1 >
Καλα κανανε αν και με ανοιχτο φαρο φαινονταν απο χιλιομετρα μακρυα συν οτι δημιουργησαν καθυστερησεις πλεον του μισαωρου.

< >
Άβαταρ μέλους
By DAP
#524713
bibendum έγραψε:
nickthetrib έγραψε:Μπλόκο σήμερα στις σήραγγες στην Κακιά Σκάλα στο ρεύμα για Αθήνα και παίρνανε πινακίδες αυτών που κινούνταν στην ΛΕΑ. Καλά κάνανε!!!

< A1 >
Καλα κανανε αν και με ανοιχτο φαρο φαινονταν απο χιλιομετρα μακρυα συν οτι δημιουργησαν καθυστερησεις πλεον του μισαωρου.

< >


Φαινονταν απο μακρυα και ομως ειχαν μπολικη πελατεια για να δημιουργησουν μποτιλιαρισμα......Φαντασου να μην ειχαν και φαρο αναμμενο...Ακομη θα γραφανε.....
Άβαταρ μέλους
By pienaf
#524718
postruck έγραψε: πάρτε και την ανάλογη πόζα σε κάτι 308,scross,i-30,octavia 4-5,κυκλοφορεί και ενα λευκό 4 με μαυρες ζάντες και φιμέ :s_cool ,και βέβαια τα jumper :s_yes
pienaf έγραψε:Υπήρχε στο bloka θέμα με τίτλο «Προσοχή... κυκλοφορούν ανάμεσά μας» με φωτογραφίες και αριθμούς κυκλοφορίας.

Μήπως να ανοίξουμε κι εδώ αντίστοιχο θέμα;
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#525099 Πριν λίγες ημέρες ένας φίλος αγόρασε έναν ανιχνευτή (αντιραντάρ στην καθομιλουμένη). Τον δοκίμασα 2 φορές στην Α.Ο. και ελπίζω το καλοκαίρι, αν ανέβει ο φίλος προς Δ. Ελλάδα μεριά, όπως υποσχέθηκε, να τον ξαναδοκιμάσω και πάλι. Τα αποτελέσματα ήταν πενιχρά, όπως φαίνεται στο βίντεο. Εκτός της 1ης κάμερας, που είναι στο επίπεδο του δρόμου, όλες οι υπόλοιπες - ονομάζονται παραβολικές Gatso - ψηλά τοποθετημένες, απλά δεν ανιχνεύονται εγκαίρως αν τρέχεις. Ακόμη και η τελευταία, που βρίσκεται στο επίπεδο του δρόμου, λόγω άδειου δρόμου μπροστά, χαμηλής ισχύος, μεγάλου πλάτους του δρόμου, δεν ανιχνεύεται εγκαίρως. Τις ίδιες αποστάσεις ανίχνευσης (και μερικές φορές καλύτερες) πετυχαίνω με τους δύο δικούς μου ανιχνευτές που είναι 10 ετών τουλάχιστον.

Αυτό που πρέπει να τονιστεί είναι το γεγονός ότι ΟΛΕΣ οι κάμερες στην Α.Ο. είναι ενεργές, άρα κόβουμε πάντα. Ευτυχώς που υπάρχουν καταγεγραμμένες (στο βίντεο χρησιμοποιώ το Waze, όπου τις έχω περάσει και ελέγξει μόνος μου) σε όλα τα προγράμματα και είμαστε σίγουροι για τα σημεία (αν δεν τα θυμάται κάποιος).



Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#526087 Γνωστό σημείο όπως λέμε γνωστό συνεργείο; :lol: Ρε μπελά που βρήκαμε...

Αλήθεια, οι τροχαίοι με αυτά τα διαβολομηχανήματα στα μπλόκα, μετράνε μόνο ταχύτητα ή μπορούν να βγάλουν και φωτογραφία;