Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#309874
dimviii έγραψε:
alexandros.K έγραψε:
dimviii έγραψε:απο Ηγουμενιτσα μεχρι Ιωαννινα μεσω Εγνατιας,εχει καμια ενεργη καμερα?

Οχι

Μονο στο Ιωαννινα Ηγουμενιτσα εχει, ακριβως πριν την σήραγγα Δωδωνης



ευχαριστω!
σημερα μπιστολια στο Ριβιο και στο Ανοιξιατικο. Ευτυχως ειδοποιηθηκα απο τους απεναντι.

Αυτός ο g δεν γουστάρει καθόλου να τρέχουν γύρω απο το χωριό του.Υπάρχει και μια σταθερή κάμερα στη Στανο που κατά καιρούς την εχω δει φορτωμένη στο ρεύμα προς Γιάννενα όπως και αυτές στο Κουκλεσι φυσικά
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#309893
alexandros.K έγραψε:ΑΑΑΑ , και πουστε ,...


"Που ΄στε" :rtfm:

.
:lol:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#309895
alexandros.K έγραψε:Για εγνατια οδο ρωτησε ο ανθρωπος :rtfm:

Το σχόλιο πήγαινε στα πιστόλια στο Ριβιο και το ανοιξιάτικο
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#309898 Α σορρυ τοτες
Για τον καφε κανενα σχολιο
Θα σας βρω..... :shifty:



.....και θα ειμαι με τον πιπινο
:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#309938 Το επόμενο είπαμε δε θα είναι καφές, θα είναι μασαμπούκωμα
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#310643 Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά το τελευταίο καιρό έχω μπλέξει απίστευτα. Τρέχω σαν τον Βέγγο πραγματικά και εκεί που ήμουν άρχοντας με την δουλειά βρέθηκα μπλεγμένος σε μια περιπέτεια που με βάζει να περπατάω 10km την ημέρα για να μην πληρώνω τον μισό μισθό μου σε μεταφορικά. Ξεκίνησα και το 2ο μετ/κο, οπότε έχω κι εκεί διάβασμα, άρχισα και γυμναστική, που την είχα αφήσει από τα μέσα Μαΐου, ο μικρός είναι όλο μπαμπά και μπαμπά, έχω λύσει και δέσει 20 φορές το κινητό, έχω αλλάξει μητρικές, έχω περάσει custom roms, αλλαγές στα γραφεία, στο δίκτυο του σπιτιού, στο pc, κάτι έπιπλα στο σπίτι κτλ κτλ, οπότε καταλαβαίνετε τι γίνεται στο περίπου. Κοιμάμαι 2 ώρες το βράδυ και 1 ώρα το μεσημέρι για 15 ημέρες τώρα και είμαι ζωντανός νεκρός ουσιαστικά.

Για το σημείο του μπλόκου, λοιπόν. Το έβαλα σε αυτές τις συντεταγμένες, πάνω στην Εγνατία στην ζέμπρα, αν έχω καταλάβει καλά. Είναι συνηθισμένο να βρίσκονται εκεί. Αν είναι λάθος και είναι στον δρόμο τον κάτω, που οδηγεί στην Εγνατία, πείτε να το διορθώσω. Και τα δύο στίγματα ήταν μια χαρά, αφού με την 1η ματιά υποψιάστηκα ότι εκεί θα βρίσκονταν. Το σημείο που έβαλα είναι: 40.956274, 24.465872

Μπλόκο στην έξοδο Καβάλας προς Εγνατία

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#321482 Αντιγραφή της δημοσίευσής μου στο 4gps.gr

pipinos1976 έγραψε:Στο ρεύμα προς Αθήνα, στο νέο κομμάτι της Ε.Ο. Κορίνθου - Πατρών, στο ύψος του Ζευγολατιού, κάτω από μία γέφυρα, έχει αναφερθεί από εμένα και στην συνέχεια και από άλλον χρήστη ένα νέο μπλόκο (νέα οδός, νέα μπλόκα). Πέρασα πριν λίγες ημέρες και τελικά κατάφερα να βρω το σημείο από τους χάρτες της Google, έστω κι αν το νέο κομμάτι δεν έχει περάσει ακόμη στο street view.

Έτσι, λοιπόν, μιλάμε για στίγμα 37.929126, 22.788870 με κατεύθυνση κάπου 120 deg και όριο 90 (νέος δρόμος σου λέει ο άλλος). Ελπίζουμε στο μέλλον να το αλλάξουν σε 130 κι εκεί, μήπως και καταφέρουμε να οδηγήσουμε με άνεση.


Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#321524

:dizzy:

δείτε στο 00.40''
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#321703 Αυτά είναι !
Μ' αρέσει που οι Αμερικάνοι σκέφτονται τις μικρότερες δυνατές απώλειες -ζημίες, ιδανικό να σταματάς μεγαλοδικηγόρους - γιατρούς -ηθοποιούς, μηδέν ζημιά στην s-class , τώρα αν είσαι μαύρος -λατίνος σε καμια περίεργη γειτονιά μαύρη μπερέτα που σε έφαγε !
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#321778 Θυμάμαι ότι είχα δεί αντίστοιχο βίντεο με προσπάθειες που έκαναν να σταματήσουν οχήματα απελευθερώνοντας μεγάλη ποσότητα διοξειδίου του άνθρακα μπροστά από το αυτοκίνητο που κυνηγούσαν.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#324742 Στο ίδιο σημείο, στον νέο δρόμο, στο Ζευγολατιό, στο αντίθετο ρεύμα, υπάρχει μπλόκο. Χτες τους συνάντησα για πρώτη φορά, αλλά ήταν εύκολο να το βρω, αφού έκανε μπαμ από μακριά ότι είναι καλό σημείο (βλ. γέφυρα, μπαριέρα που τελειώνει κτλ). Ήταν εκεί με πελάτη, αν και πήγαινα ήδη αργά (κάπου 120) για να κινδυνεύω. Το πρόβλημα είναι το όριο το οποίο δεν υπάρχει πουθενά κοντά για να ξέρεις αν είναι 130 ή το βλακώδες των 90.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#330105 από Ηγουμενιτσα προς Γιάννενα στο 44 χλμ μεσω Εγνατιας στην εισοδο ενός μικρου τούνελ ξερουμε εάν εχει καμερα?
χθες σαν να μου φανηκε ότι ειδα μια λαμψη μολις ειχα μπει στο τούνελ. :hmmm:
πριν εχει την κλασσικη ταμπελα που λεει ότι υπαρχει καμερα,αλλα επειδή περναω συχνα,δεν εχω δει ποτε σταθερη καμερα.Μονο τις καμερες διαχειρισης κυκλοφοριας,και άλλη μια που εχει 5 μετρα πριν το τούνελ που είναι με τη μορφη μαυρης γυαλας,αλλα και αυτή για την διαχειρηση της κυκλοφοριας είναι αποτι ξερω.