Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#507343
Zorz έγραψε:Εικόνα

Δεν είναι σύμπτωση ότι ήταν Opel Astra. :ninja:


Αυτό είναι αποτέλεσμα εντελώς λανθασμένης τοποθέτησης της κάμερας ή δυσλειτουργίας. Έχω αναφέρει ότι ασχολήθηκα με αντίμετρα, όταν με σταμάτησαν για 98 σε όριο 80, σε ανηφόρα, με φορτηγά να με προσπερνάνε (δηλαδή στην ανηφόρα στο Σχιστό τα φορτηγά με 110 τουλάχιστον) .

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#507470 ( δεν ειμαι σιγουρος αν το θεμα ταιριάζει εδω παντως απο μπλοκο ξεκινησε).

Σε μπλοκο σου παιρνουν απολύτως δικαιολογημένα το διπλωμα.
ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ επειδη ( οντως ) ειναι φθαρμένο το στέλνουν "πακέτο" στο σχετικό παραρτημα του Υπουργειο.

η "αποστολή" ( προσεξτε εδω) συνοδεύεται από σχετική επιστολή όπου μου κοινοποιείται οτι το διπλωμα με αρ ταδε σταλθηκε εκει "λογω φθωράς" και με οδηγία προς την υπηρεσία του Υπ. μεταφορών να δεχτεί τα χαρτια για "αντικατασταση λογω φθοράς" μετα την δείνα ημερομηνία.

Πας λοιπον την μερα που πρεπει δε διεκπεραιωτή του παραδίδεις ΟΛΑ και ΠΛΗΡΗ τα "χαρτια" για τα περεταιρω.

(κι εδω αρχιζει το γελιο)
Ελα ομως που στο υπουργείο ΔΕΝ βρισκουν το φθαρμένο δίπλωμα που τους έστειλε η τροχαία???? ( Νο1 πρόβλημα)
Ελα ομως που το δίπλωμα ( οντας "πρασινο") ειναι απο τα "καμμένα" ( για όσους θυμούνται το σκηνικό) και ΔΕΝ ειναι καταχωρημένου ΟΥΤΕ "στο σύστημα"????

Οποτε και ΔΕΝ δέχονται την αιτηση!!!!!!!

ερώτηση - έχοντας ολα τα σχετικά χαρτιά σε φωτοτυπίες ΠΛΗΝ του "χαρτιού" οτι κατέθεσες τα έγγραφα οδηγείς ή οχι???
ΕΧΕΙΣ το επισημο χαρτι της τροχειας του πότε έληγε η ποινή σου και "γιατι" στάλθηκε το δίπλωμα στο Υπουργείο...
ΔΕΝ εχεις - ακομα γιατι αν συνεχιστεί θα το ζητήσω - το χαρτι οτι "χαθηκε"....

Οδηγείς??? ΟΕΟ?
Άβαταρ μέλους
By fokion
#508033 Μπλεξαμε...

κατα ενα "μαγικό" τροπο το διπλωμα κατεληξε στο.......... Χολαργο.....
Αν μη τι αλλο βρεθηκε......
Άβαταρ μέλους
By pienaf
#512004 Μπλόκο ΤΩΡΑ - 19:10 - στην Κορίνθου - Αθηνών, στο γνωστό σημείο στην κατηφόρα μετά τα διυλιστήρια.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#512029 εγω παντα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#512030 Εγώ παίζω όταν δεν έχει... και να τους δεις μετά, όλοι Παναγίες

< >
Άβαταρ μέλους
By pienaf
#512070
Geo f1 έγραψε:Παίζεις και τα φώτα στους απεναντι οταν βλεπεις μπλοκο για να κοβουν?

Αυτό, νομίζω, είναι παράβαση, οπότε και να το κάνω δεν θα το παραδεχτώ ποτέ...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#512071
Scotch έγραψε:Εγώ παίζω όταν δεν έχει... και να τους δεις μετά, όλοι Παναγίες

< >


Κανεις τη δουλεια της τροχαιας λιγοστευοντας τα εσοδα της....Αν το κανανε ολοι αυτο αντε να βρει αλλα ο Τσακαλωτος......... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#512073 Και στην Ιταλία το κανουν, ήμουν στην Απουλία περισυ με το 2.24 v και μάλλον γλύτωσαν έτσι ενα μπλόκο....

.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#515300 Ταξίδι Αθήνα - Λαμία - Αθήνα αυθημερόν. 8-11 το πρωί και 4-7 το μεσημέρι. Συνολικά 5 μπλόκα: 2 στο πήγαινε και 3 στο έλα. Δεν το έκανα εγώ το ταξίδι, απλά μεταφέρω πληροφορίες. Δεν τους σταμάτησαν για 140-150. Είναι τα περισσότερα μπλόκα σε μία ημέρα που έχω ακούσει. Παλαιότερα, κατά τις χρυσές εποχές, μου είχε τύχει μέχρι 3 σε ένα ταξίδι Αθήνα - Γιάννενα, αλλά ποτέ περισσότερο.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#515313 από γνωστους μεσα στην Αθηνα ακουσα 4 περιπτώσεις οπου περιπολικα με τομκομπιουτερ τους σταματησαν για ελεγχο χαρτιων, ειδκα ασφαλιστηριων, οπου μαλλον λειτουργουν τα αυτόματα αναγνωριστικα αριθμων διασταυρωση με τη λιστα ανασφαλιστων και αναλογο προστιμο
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#515407
224v έγραψε:από γνωστους μεσα στην Αθηνα ακουσα 4 περιπτώσεις οπου περιπολικα με τομκομπιουτερ τους σταματησαν για ελεγχο χαρτιων, ειδκα ασφαλιστηριων, οπου μαλλον λειτουργουν τα αυτόματα αναγνωριστικα αριθμων διασταυρωση με τη λιστα ανασφαλιστων και αναλογο προστιμο


No mercy. Πίσσα και πούπουλα. :twisted:
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#515915 σημερα το πρωι Μπλοκο στην Πλατεια που ειναι τα mcdonalds μετα τους Αγιους Αναργυρους , αφαιρουσαν πινακιδες απο ενα σκουτερ , δεν ειχε ασφαλεια ...

https://www.google.com/maps/@38.0308215,23.7124769,18z

καμια λύπηση για αυτους που δεν εχουν ασφαλεια
Άβαταρ μέλους
By melos86
#516209 Εχει το δικαιωμα η τροχαια να σταματησει σε λωριδα επιβραδυνσης σε δρομο ταχειας κυκλοφοριας και να διεξαγει μπλοκο σταματωντας και αλλα αυτοκινητα πανω στην λωριδα επιβραδυνσης??