Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#434942
gianik έγραψε:
postruck έγραψε::s_yes Mπροστά μου αρχές καλοκαιριού ο ατρόμητος βοηθός του κάλαχαν :superman: σταμάτησε ενα καγιέν,οπως και άλλη φορά εχω δει να έχουν σταματήσει μια Χ5,εχει καλό μεροκάματο εκεί..




Για καντο πιο λιανα.... :hmmm:


Όταν έχεις Καγιέ σημαίνει ότι το φυσάς το μπικικίνι. Άρα, δεν είναι ηθικά δύσκολο να σου κόψει κλήση ο Αστυνομικός. Αν ο άλλος έχει πάρει το Hyundai και πηγαίνει με 150 σε όριο 120 τι να του γράψεις; Και να γράψεις, θα φροντίσεις να γράψεις για λιγότερα χιλιόμετρα για να πληρώσει λιγότερο. Είναι εμφανές ότι δεν του περισσεύουν τα χρήματα.

Και για να σου πω την δικιά μου περίπτωση: με ένα άτομο να δουλεύει στην οικογένεια και το κακό που μου έκαναν πέρυσι (παρανομίες στην ν-οστή δύναμη), είχαμε φτάσει σε σημείο να αγοράζουμε στην λαϊκή με το κλείσιμο αυτά που είχαν για πέταμα για να τα βγάλουμε πέρα. Άρα, τι κλήση να μου γράψεις χωρίς να μου κάνεις ζημιά; Ό,τι και να μου γράψεις με καταστρέφεις, αφού τα έχω φέρει βόλτα μέχρι το τελευταίο 5ευρο.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#435004 Έτσι όπως το γραφείς pipine άντε να πω ότι συμφωνώ , δεν νομίζω όμως ότι εννοεί αυτο...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#435017 Τι συμφωνεις; Οτι ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΚΟ οταν τον εγραφαν για παρανομια; Αυτη η ανθρωπια θα σε φαει. Ελα δω κυριε. Πηγαινες με 160 σε οριο με 120;Με την οικογενεια μεσα; Και σε εχουμε τσακωσει Πολακης;

Αφαιρεση διπλωματος εσαει και κατασχεση οχηματος. :iconcool:
Μπας και σταματησουμε οι υπολοιποι να νιωθουμε απροστατευτοι καθε φορα που πιανουμε τιμονι. :help: Που ξερω εγω που κυκλοφορει ο καθε edit mod; :rtfm: Γιατι πληρωνω φορους; :rtfm: :rtfm: Νιωθω βαθυτατα προσβεβλημενος ως ανθρωπινο ον και φορολογουμενος πολιτης ( δεν ειναι το ιδιο) :sorry: :sorry: , απαιτω τα αρμοδια οργανα να κανουν σωστα τη δουλεια τους.

edit mod. +warn για το flame bait σε άλλο μέλος, όταν σου έχει ζητηθεί επανειλημμένα να σταματήσεις ν' ασχολείσαι με τον συγκεκριμένο.[mod]
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#435021
gianik έγραψε:Έτσι όπως το γραφείς pipine άντε να πω ότι συμφωνώ , δεν νομίζω όμως ότι εννοεί αυτο...


Είσαι καλά κι εσύ μωρέ ??? :lol: :lol: :lol:
Είπαμε αλλά όχι κι έτσι.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#435082 Ρε σεις δεν εννοώ αυτό που καταλάβατε...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#435083 Όταν έγραψε για μεροκάματο , υπονοείται ότι βάζουν λεφτά στην τσέπη τους....
Άβαταρ μέλους
By DAP
#435111
gianik έγραψε:
postruck έγραψε::s_yes Mπροστά μου αρχές καλοκαιριού ο ατρόμητος βοηθός του κάλαχαν :superman: σταμάτησε ενα καγιέν,οπως και άλλη φορά εχω δει να έχουν σταματήσει μια Χ5,εχει καλό μεροκάματο εκεί..




Για καντο πιο λιανα.... :hmmm:

Δεν ειναι αναγκη να προβληματιζομαστε.....Ας περιμενουμε τον πλεον αρμοδιο για να απαντησει ΤΙ εννοει αυτος με το "κσλο μεροκαματο"...........

postruck ακουει;;;;;
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#435166
gianik έγραψε:Όταν έγραψε για μεροκάματο , υπονοείται ότι βάζουν λεφτά στην τσέπη τους....


Όχι ρεεε. Αποκλείεται. Τουλάχιστον στην Ελλάδα δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να υπονοήσει τέτοια πράγμα. Να πεις για Σκόπια, Αλβανία ναι.
Προφανώς εννοεί το παλικάρι μεροκάματο για το δημόσιο, το δήμο ή δε ξέρω γω που πάει το χρήμα.
Ή τέλος πάντων ότι πιάνουν τον στόχο (που λένε και οι μανατζαραίοι).
Άβαταρ μέλους
By postruck
#435365 gianik,αν επι 2 μήνες σχεδόν κάθε μέρα τους βλέπεις στο ίδιο σημείο,τι σημαίνει?? Τα χρήματα απο τις κλήσεις τα εισπράτουν τα όργανα?
Οσο για το καλό μεροκάματο εκεί,αν το είχα σε " ..." πια η διαφορά? Και μην μου πεις τώρα οτι δεν γίνεται το "πάρε το μπλόγκ και φέρτο γεμάτο",γιατί τότε μας παραμυθιάζουν.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#435587
postruck έγραψε:gianik,αν επι 2 μήνες σχεδόν κάθε μέρα τους βλέπεις στο ίδιο σημείο,τι σημαίνει?? Τα χρήματα απο τις κλήσεις τα εισπράτουν τα όργανα?
Οσο για το καλό μεροκάματο εκεί,αν το είχα σε " ..." πια η διαφορά? Και μην μου πεις τώρα οτι δεν γίνεται το "πάρε το μπλόγκ και φέρτο γεμάτο",γιατί τότε μας παραμυθιάζουν.


https://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BC%C ... F%84%CE%BF

:hmmm: Δεν βλεπω να ταιριαζουν..... Απο ο,τι ξερω οι αστυνομικοι ΔΕΝ εχουν εξτρα αμοιβη* απο το γραψιμο των κλησεων....Η κανω λαθος; :hmmm:

* Κατι σαν "επιδομα γρηγορης καταγραφης" :lol: .
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#435594 Έχουν όμως τη συμπάθεια του διοικητή τους, επειδή βγάζουν την απαιτούμενη δουλειά. Αυτή μεταφράζεται σε πιο ευνοϊκές υπηρεσίες και προτεραιότητα στα γκρουπάκια αδειών (καλοκαίρι, Πάσχα, Χριστούγεννα).
Άβαταρ μέλους
By markvag
#435620 Συγνώμη, για να το καταλάβω κιόλας, κατηγορούμε τους αστυνομικούς στα μπλόκα επειδή εκτελούν τις εντολές της υπηρεσίας και του διοικητή τους;;; :dizzy:

Είχα την εντύπωση πως αυτή ήταν η δουλειά τους, γι' αυτό τους πληρώνουμε. :hmmm:

Εκτός και αν έχω καταλάβει κάτι λάθος... :hmmm:

Αν διαφωνούμε με το πως εφαρμόζονται οι συγκεκριμένοι νόμοι και ακόμα και για το τι λένε οι νόμοι (που συχνά έχουμε απόλυτο δίκιο να διαφωνούμε), δεκτό, το πρόβλημα όμως δεν είναι το "όργανο" που του είπε ο ανώτερός του "πάνε στο τάδε σημείο και γράφε για ταχύτητα"... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#435764
Dimsabas έγραψε:Έχουν όμως τη συμπάθεια του διοικητή τους, επειδή βγάζουν την απαιτούμενη δουλειά. Αυτή μεταφράζεται σε πιο ευνοϊκές υπηρεσίες και προτεραιότητα στα γκρουπάκια αδειών (καλοκαίρι, Πάσχα, Χριστούγεννα).

+ τους τοπικούς άρχοντες.Dap,markvag,τα ερωτιματικά και την λέξη όργανα για αυτό τα έγραψα,δεν κατηγορώ τα όργανα στις περιπτώσεις που τους δείνουν το μπλόγκ και σε πιο σημείο θα πάνε.
Παράδειγμα σημερινό στην Κόρινθο,έχουν πάει επι μια ώρα σχεδόν ,μετά την διασταύρωση της οδού Αργους με τον παράλληλο του προαστιακού,ακριβώς κατω απο την γέφυρα του οσε,για να έχουν και ίσκιο,αλλα είναι στα 20 μέτρα απο την διασταυρωση και επάνω στην λωρίδα κυκλοφορίας.Αρα για να τους προσπεράσεις πρέπει να μπείς στην λωρίδα οσων θέλουν να στρίψουν αριστερά στην Αργους=σε κάνουν παραβάτη! Στον περιφεριακό για Ναυπλιο γιατί μια συγκεκριμένη συνθεση πληρώματος πηγαίνει σε μια ευθεία και βάζει το s-cross μέσα στις πορτοκαλιές και σε σημείο που έχει μείνει ξεχασμένο ενα οριο 60χλμ?? Αυτές οι δυο περιπτώσεις δεν νομίζω να νοιάζονται για την σωστή αστυνόμευση και ελένχους.Αντίθετα, την προηγούμενη Κυριακή νεαρός τροχονόμος ήταν στην δεξιά λωρίδα με το 308 πριν την Ν.Πέραμο και οταν ο μάγκας με xtrail τον πέρασε απο την λεα,έβαλε φάρο και έπραξε τα δέοντα.
Φυσικά και θέλουμε αστυνόμευση,αλλα σωστή και στοχευμένη και για κάποιες κοινωνικές ομάδες να μην κάνουμε προκλητικότατα τα στραβά μάτια,οπως και για πολίτες άλλων χωρών, μήπως και μας κατηγορίσουν για ρατσιστές!!!
Και για να είμαστε και ον τοπικ,σήμερα,μικτό κλιμάκιο έξω απο τον οαεδ της Τύρινθας,σδοε στα διόδια του Ισθμού,σταματούσαν μόνο τους λαικατζίδες που επέστρεφαν μπας και δεν είχαν γράψει καμια κλούβα ντομάτες :thumbsdown: τροχαία στην Ελευσίνα για φορτηγά και περιπολικό στον επάνω παράδρομο πριν τα Μέγαρα και +τους άλλους κάτω απο την γέφυρα στην Κόρινθο.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#435787 Αγαπητε φιλε νομιζω οτι η λεξη "μεροκαματο" για τους δημοσιους λειτουργους ειναι ενα,αυτο που εχει ορισει ο νομος για την οποια θεση και αν κατεχουν.Λεγοντας λοιπον "καλο μεροκαματο" μου φανηκε οτι υποδηλωνεις οτι σε κεινο το σημειο του δρομου τα οργανα βγαζουν το κατι παραπανω για την τσεπη τους....Η γνωμη μοιυ λοιπον και για να τελειωνουμε με το θεμα ειναι να ελεγες οτι ενω εχεις /εχουμε δει οργανα της ταξεως να κανουν τα στραβα ματια σε πολλες περιπτωσεις σε κεινο το μπλοκο ενεργουσαν οπως επρεπε σαν φυλακες του νομου......
Το καλο μεροκαματο αστο για αλλα επαγγελματα .......