Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#430428
rx8_drifter έγραψε:ω ναι

:s_cry


Πώς το κατάλαβες ότι δουλεύει; Είδες και ότι σε φωτογράφισε κιόλας;

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#433597 Σημερα το πρωι στη Ε.Ο. Αθηνων - Κορινθου στο ρευμα προς Αθηνα,μετα τα δυιλιστηρια του Βαρδινιγιαννη και στη κατηφορα μετα τη στροφη μας σημαδευαν και ειχαν ηδη βαλει δυο στην ακρη,ετοιμαστηκα για τριτος ( το κοντερ εγραφε 120 και δεν ξερω ποσο εγραφε η πινακιδα) αλλα μαλλον ημουν τυχερος μιας και δεν θελησαν να μου χαλασουν την ημερα......
Άβαταρ μέλους
By 224v
#433665
Anonymous Founder έγραψε:Λες για την κατηφόρα που μετά έχει αριστερή στροφή; Ήταν σταματημένοι στην ΛΕΑ δηλαδή, αφού εκεί δεν έχει χώρο; :s_dunno


Το οριο εκει?
Άβαταρ μέλους
By dstou
#433672
Σημερα το πρωι στη Ε.Ο. Αθηνων - Κορινθου στο ρευμα προς Αθηνα,μετα τα δυιλιστηρια του Βαρδινιγιαννη και στη κατηφορα μετα τη στροφη


Παίζει να είναι ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ η τροχαία εκεί. Έχει παρατεταμένη στροφή και ξαφνικά τσουπ! εμφανίζονται. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#433801 Προ ολυμπίας οδού σε εκείνο το σημείο, υπήρχε ενα μικρό παρκιν,τους το κλείσανε με μπαριέρα, αλλα αυτοί συνεχίζουν να πηγαίνουν,συνήθως απόγευμα μιας και έχει ίσκιο.Ο κάλαχαν με την πίσω πόρτα ανοικτή στο σημάδι και ο έτερος σε ετοιμότητα, να πεταχτεί.
HF, είναι μετα την αερογέφυρα και πριν το μεγάλο πάρκιν που είναι στην αριστερή στροφή,μετα το 70 χλμ αν θυμάμαι καλά και αν έχεις περάσει τα 130χλμ,δοκιμάζεις και σε πόσα μέτρα σταματάς με ελαφριά κατηφόρα :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#434090 :s_yes Mπροστά μου αρχές καλοκαιριού ο ατρόμητος βοηθός του κάλαχαν :superman: σταμάτησε ενα καγιέν,οπως και άλλη φορά εχω δει να έχουν σταματήσει μια Χ5,εχει καλό μεροκάματο εκεί..
Άβαταρ μέλους
By plokami
#434095 Μια φορά που θυμάμαι με Vito φρένο από την στροφή μέχρι τα 140 και σταθερά μετά... δεν με σταμάτησαν σαν να έψαχναν κάτι πιο γρήγορο.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#434192
plokami έγραψε:................. το σημείο είναι αυτό:
w.w.w/goo/map/gr
Με 120 δύσκολα να σε σταματήσουν εκεί..


Συγνωμην για τη διορθωση.... :roll:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#434501 Παω Σερρες απο Εθνικη (αυθημερων).

Ξερουμε τιποτα για σταθερες καμερες;
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#434892
plokami έγραψε:Μάλλον το σημείο είναι αυτό:
w.w.w/goo/map/gr
Με 120 δύσκολα να σε σταματήσουν εκεί..


Αυτό είναι το σημείο. Κλασσικό μπλόκο στο ρεύμα προς Αθήνα. Όριο - νομίζω - έχει 120 εκεί, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση μέχρι 140 να ασχοληθεί κανείς. Είναι κατηφόρα, οπότε τα θύματα είναι αρκετά εύκολο να βρεθούν. Και με 1.0L μπορείς να φτάσεις πάνω από 140, οπότε δεν έχουν ανάγκη να σταματάνε τόσο εύκολα κόσμο.



Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#434902
postruck έγραψε::s_yes Mπροστά μου αρχές καλοκαιριού ο ατρόμητος βοηθός του κάλαχαν :superman: σταμάτησε ενα καγιέν,οπως και άλλη φορά εχω δει να έχουν σταματήσει μια Χ5,εχει καλό μεροκάματο εκεί..




Για καντο πιο λιανα.... :hmmm: