Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#309418 απο Ηγουμενιτσα μεχρι Ιωαννινα μεσω Εγνατιας,εχει καμια ενεργη καμερα?
Άβαταρ μέλους
By JBT
#309426 Φαντάσου ότι είσαι απάν στην Εγνατία και μετά πλέον από τις στροφές της Καβάλας. Εκεί έχει μια τεράστια ευθεία με έξοδο+είσοδο.

Ε ήταν στημένοι στο τέλος της εισόδου (οσοι δηλαδή έμπαιναν στην Εγνατία).

Βέβαια κλασικά το σημείο είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, σε αναγκάζουν να σταματήσεις σε σημείο που ουσιαστικά απαγορεύεται.

Κι οπότε ερωτώ (το είχα ξαναρωτήσει και παλαιότερα και δεν πήρα απάντηση): έστω ότι απλά προχωράς, τι θα συμβεί;

Φώτογραφία δεν παίζει (μονάχα την ταχύτητα δεν δείχνει το καντράν;), πιο κάτω δεν είναι ποτέ κανείς, τι μπορεί να πάει στραβά;
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#309447 Εγω έχω φύγει κανονικά απο μπλόκο με ραντάρ 2 φορές (αλλου βέβαια απο εκεί που λετε, αν θυμάμαι καλά και οι 2 στην Αθηνών Πάτρας), τη μια φορά κάπου βγήκα και δεν έγινε τίποτα και την αλλη που πηγαινα Καλάβρυτα και είχε έργα, ήρθε το μπατσικο και με πρόφτασε με το φάρο, μου έκανε σημα, σταμάτησα, όλα κουλ, το έπαιξα λίγο χαζός και με έγραψε για το μίνιμουμ.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#309451 Ε ναι, οι εποχές που μετά από μπλόκο περίμενε κι άλλο περιπολικό μάλλον έχουν περάσει :s_tongue

Βέβαια εάν νομίζουν ότι είσαι φουλ παράνομος (πέρα από την ταχύτητα δηλαδή) υποθέτω θα σε πάρουν στο κατόπι ασάπ :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#309549
JBT έγραψε:Φαντάσου ότι είσαι απάν στην Εγνατία και μετά πλέον από τις στροφές της Καβάλας. Εκεί έχει μια τεράστια ευθεία με έξοδο+είσοδο.

Ε ήταν στημένοι στο τέλος της εισόδου (οσοι δηλαδή έμπαιναν στην Εγνατία).

Βέβαια κλασικά το σημείο είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, σε αναγκάζουν να σταματήσεις σε σημείο που ουσιαστικά απαγορεύεται.

Κι οπότε ερωτώ (το είχα ξαναρωτήσει και παλαιότερα και δεν πήρα απάντηση): έστω ότι απλά προχωράς, τι θα συμβεί;

Φώτογραφία δεν παίζει (μονάχα την ταχύτητα δεν δείχνει το καντράν;), πιο κάτω δεν είναι ποτέ κανείς, τι μπορεί να πάει στραβά;


Ναι καταλαβα ακριβως που λες, για να δω πως θα βαλω το σημειο στο χαρτη του pipinos1976!!! ωστε να το χρησιμοποιησει
Άβαταρ μέλους
By JBT
#309560 Βρήκα το ακριβές σημείο.

Τι πρέπει να κάνω; Εάν πάρω τις συντεταγμένες με βγάζει μετά σε άλλο σημείο :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#309568 Α τώρα πρέπει να εγκαθιστώ και το ΓΚούγκλ Γη;;
Άβαταρ μέλους
By nass
#309571 Ρωτάω αν αυτές είναι οι συντεταγμένες. Εγώ τις βρήκα από το GE και ρωτάω αν είναι οι σωστές, εσύ τσεκάρισε τις από όποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς.
(Δικό μου σχόλιο: Το GE είναι πολύ ωραίο και χρήσιμο, poor man's GIS, ένα σωρό σκουπίδια έχουμε κατά καιρούς εγκατεστημένα στους υπολογιστές μας, δε βλέπω σε τι θα μας χαλάσει το GE)
Άβαταρ μέλους
By JBT
#309574 Δεν ξέρω πώς μπορώ να τις τσεκάρω χωρίς το ΓΚουκλ Γη. Παντού κάποιος ΓΚ ρε γμτ να μάς χαλάει τη σούπα :rant:

Στους χάρτες αναγράφει αυτό:

https://www.google.gr/maps/@40.9574852, ... 6656?hl=de

Εάν πάλι δε πάρω τις συντεταγμένες 40.953764, 24.459605 βγαίνει λίγο πιο μακρυά από όσο θέλω.

Πιπίνε κάνε τα κουμάντα σου.

:s_bye
Άβαταρ μέλους
By nass
#309582 Το σχόλιο σχετικά με τον "ΓΚ" δεν το κατάλαβα :hmmm:

Βασικά αυτό που λες βγαίνει στον παράδρομο της Εγνατίας 170 μ μακριά. Για το ίδιο σημείο λέμε, 40.956207, 24.465940
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#309597
dimviii έγραψε:απο Ηγουμενιτσα μεχρι Ιωαννινα μεσω Εγνατιας,εχει καμια ενεργη καμερα?

Οχι

Μονο στο Ιωαννινα Ηγουμενιτσα εχει, ακριβως πριν την σήραγγα Δωδωνης
Άβαταρ μέλους
By JBT
#309632
nass έγραψε:Το σχόλιο σχετικά με τον "ΓΚ" δεν το κατάλαβα :hmmm:

Βασικά αυτό που λες βγαίνει στον παράδρομο της Εγνατίας 170 μ μακριά. Για το ίδιο σημείο λέμε, 40.956207, 24.465940


Ναι αυτό πρέπει να είναι το σημείο :thumbsup:

Το ΓΚ... Έλα Πώς κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις... Ο μεγάλος ΓΚουρού της αυτοκίνησης και μέγας βενζινοκεφαλος... Σουστοφυλλα, διαφορικά, αποστάσεις, με όλα έχει μαλώσει :lol: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#309700
alexandros.K έγραψε:
dimviii έγραψε:απο Ηγουμενιτσα μεχρι Ιωαννινα μεσω Εγνατιας,εχει καμια ενεργη καμερα?

Οχι

Μονο στο Ιωαννινα Ηγουμενιτσα εχει, ακριβως πριν την σήραγγα Δωδωνης



ευχαριστω!
σημερα μπιστολια στο Ριβιο και στο Ανοιξιατικο. Ευτυχως ειδοποιηθηκα απο τους απεναντι. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#309701 Επ δώσε ακριβή σημεία :protest: :rtfm:

Στο ΓΚουγκλ χάρτες για να ξέρουμε.

Έλα έλα τζάπωνα :s_yummy