Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#528805
Serf έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:... ενώ με τον δεύτερο βγάζω και δεύτερο ταξίδι, άνετα, ξεκούραστα, με ασφάλεια και χωρίς κανένα άγχος να φάω κλήση.


Αγαπητέ κύριε οικοδεσπότη/admin, νοιωθετε καλά; Μήπως έχετε πυρετό;;; Μέχρι πρόσφατα μας λέγατε ότι οδηγατε παντού και πάντα με το πόδι στο πάτωμα χωρίς να ασχολείστε με καταναλώσεις, κτλ!!! Έχει αλλάξει κάτι στη ζωή σας;;;

:D

< Note >
Δυστυχώς, ακόμη μυαλό δεν βάζω... Και η συμβία είναι χειρότερη, οπότε δεν βοηθάει.
Αλλά αυτό που έγραψα ισχύει: πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να πας με το πόδι στο πάτωμα, κερδίζεις ελάχιστα, ρισκάροντας πολλά.
Ίσως αν αλλάξει η οικογενειακή μου κατάσταση, όντως να ηρεμήσω λίγο.
Άβαταρ μέλους
By Dimos911
#529252 Καλησπέρα έχω μια απορία πήγα σε ένα φιλαράκι Ήπειρο στο γραδικι με τράβηξε ένα ρανταρ ετρεχα με 80 όπως ελεγε o ταχογράφος αυτοκίνητου τώρα θέλω να μάθω εκεί είναι 50 δηλαδή είναι με 30 παραπάνω είμαι από Γερμανία αλλά οδηγούσα ελληνικό αυτοκίνητο με ελληνικές πινακίδες τώρα λογικά θα έρθει σπιτι στο χωριό μου ραβασάκι από την αστυνομία τώρα θέλω να μάθω θα πληρώσω και έχω γερμανικό δίπλωμα οδήγησης .. τι θα γίνει πόσα θα πληρώσω και τι άλλο μπορεί να συμβεί;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#529255 H κλήση θα ρθει στο όνομα στο οποίο ανήκουν οι πινακίδες κυκλοφορίας. Αν είναι νοικιάρικο τότε στην εταιρία και λογικά μετά θα σε καλέσουν να το πληρώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Dimos911
#529256 Και το κόστος πόσα πιστεύεις να είναι άκουσα κάτι για 350 ευρώ και 69 μέρες το δίπλωμα αλλά είναι γερμανικό δεν μπορούνε να το πάρουν αν φύγω από Ελλάδα λογικά;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#529258 Το ότι άναψε φλας, δεν σημαίνει πως θα έρθει και κλήση.
-Πρέπει η κάμερα να έχει και κάμερα εκτός από φλας. Το 1/3 έχουν μόνον φλας για εκφοβισμό.
-Πρέπει να πάει κάποιος να κατεβάσει τις φωτογραφίες.
-Πρέπει από τις φωτογραφίες να διαλέξουν και την δική σου για να την στείλουν στο σπίτι ή στην εταιρεία.

Κοινώς, ίσως την γλιτώσεις.
Αν όχι, το πρόστιμο είναι 350€, ενώ αν πληρώσεις εντός 10 ημερών, το μισό. Το δίπλωμα το χάνεις για 60 ημέρες, αλλά εκεί δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, αφού θα φύγεις από Ελλάδα μέχρι τότε.
Τα παραπάνω με τον παλιό ΚΟΚ, δεν ξέρω αν ισχύει ήδη ο καινούριος που ισχύουν διαφορετικά και για τα ποσά και για τις ποινές.

Το θέμα θα μεταφερθεί και θα συγχωνευτεί με το "Μπλοκα" σε λίγο. [Admin]
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#529259
Anonymous Founder έγραψε:Κοινώς, ίσως την γλιτώσεις.
Αν όχι, το πρόστιμο είναι 350€, ενώ αν πληρώσεις εντός 10 ημερών, το μισό.


Έχει σταματήσει να ισχύει αυτό. Το πρόστιμο είναι τελικό, δεν υπάρχουν οι δέκα μέρες.
Άβαταρ μέλους
By Dimos911
#529260 Δηλαδή αν έρθω Ελλάδα το άλλο καλοκαίρι υπάρχει περίπτωση να το πάρουν. Αν και με τράβηξαν από πίσω λογικά δεν θα φαίνεται το πρόσωπο θα μπορώ να δηλώσω την μαμά μου αν και δεν οδήγα Πότε και ασ έχει το δίπλωμα;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#529263
Dimos911 έγραψε:Δηλαδή αν έρθω Ελλάδα το άλλο καλοκαίρι υπάρχει περίπτωση να το πάρουν. Αν και με τράβηξαν από πίσω λογικά δεν θα φαίνεται το πρόσωπο θα μπορώ να δηλώσω την μαμά μου αν και δεν οδήγα Πότε και ασ έχει το δίπλωμα;


ΑΑΑαααααν έρθει, δηλώνεις τη μάνα σου και παραδίδει το δικό της δίπλωμα.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#529292
Dimos911 έγραψε:Καλησπέρα έχω μια απορία πήγα σε ένα φιλαράκι Ήπειρο στο γραδικι με τράβηξε ένα ρανταρ ετρεχα με 80 όπως ελεγε o ταχογράφος αυτοκίνητου τώρα θέλω να μάθω εκεί είναι 50 δηλαδή είναι με 30 παραπάνω είμαι από Γερμανία αλλά οδηγούσα ελληνικό αυτοκίνητο με ελληνικές πινακίδες τώρα λογικά θα έρθει σπιτι στο χωριό μου ραβασάκι από την αστυνομία τώρα θέλω να μάθω θα πληρώσω και έχω γερμανικό δίπλωμα οδήγησης .. τι θα γίνει πόσα θα πληρώσω και τι άλλο μπορεί να συμβεί;


Το Γαρδικι είναι στην Θεσσαλία :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#529667 Αντιγραφή από άλλο topic. Η δημοσίευση αναφέρεται σε αυτούς με ελλιπή γνώση, που νομίζουν ότι ξέρουν πολλά.

Serf έγραψε:Νομίζω πρέπει να ποσταριστει στο θέμα με τα μπλόκα και τα αντιρανταρ!

< Note >


Ένα μικρό κομμάτι από το βιογραφικό σχετικό με το θέμα.

Εικόνα

Φαντάζομαι καταλαβαίνετε την απόφασή μου.

Για επικοινωνία στο forum που αναφέρεται στην υπογραφή μου.

Ευχαριστώ.